Włącz obsługę skryptów JavaScript, aby wyświetlić tę zawartość.
Masz dosyć noszenia ze sobą kilku urządzeń?
Wydajność laptopa
+ atrakcyjność tabletu =
Urządzenie 2w1
Z procesorem Intel® Core™ lub Intel® Atom™
Nowoczesne urządzenia 2w1 to połączenie wydajności laptopa i atrakcyjności tabletu
Postaw na wyższą wydajność2 i dwukrotnie dłuższy czas pracy baterii1.
Dwa urządzenia w jednym to więcej możliwości za mniejsze pieniądze.
Najwyższa wydajność
Wydajność bierze się z mocy i szybkości. Laptopy 2w1 z procesorem Intel® Core™ M łączą w sobie obie te cechy, zapewniając przy tym niezwykle wszechstronną konstrukcję tabletu i laptopa w jednej obudowie. Urządzenie 2w1 z procesorem Core™ to nawet 7,6 razy wyższa wydajność obliczeniowa4 oraz 7-krotnie wyższa wydajność graficzna5 w porównaniu ze starszymi laptopami. To z kolei oznacza krótszy czas oczekiwania na wykonanie pracy oraz więcej czasu na zabawę.
Niezwykła wszechstronność
Po co wybierać? Teraz możesz otrzymać najlepsze cechy obu urządzeń – smukłego laptopa i wydajnego tabletu – w jednej obudowie. Urządzenie możesz łatwo przełączać między dwoma trybami pracy, zachowując najwyższą wydajność i komfort użytkowania. Laptopy 2w1 z procesorem Intel® Core™ M to wydajna praca na laptopie i wciągająca zabawa na tablecie w dowolnym miejscu.
Wyjątkowo długi czas pracy baterii
Laptopy 2w1 w pełni wykorzystują ten potencjał, zapewniając nawet 2-krotnie dłuższy czas pracy baterii1. Oznacza to, że możesz z powodzeniem oglądać filmy HD nawet przez 8 i więcej godzin na jednym ładowaniu baterii1.
Nawet 8 i więcej godzin filmów HD na jednym ładowaniu1.
Niezwykle szybka obróbka zdjęć8 i filmów9 oraz konwersja do innych formatów.
Daj się wciągnąć w świat realistycznych filmów Ultra HD o zagęszczeniu pikseli nawet 4-krotnie większym niż w rozdzielczości Full HD.
Korzystaj z zalet obu urządzeń – laptopów i tabletów – w jednej obudowie.
Serce potężnego laptopa i tabletu 2w1 stanowi niesamowity procesor Intel®.

Dzięki najnowszemu procesowi technologicznemu 14 nm nowy procesor Intel® Core™ M gwarantuje nawet dwukrotnie wyższą wydajność i energooszczędność przy o połowie mniejszej wadze3. To z kolei oznacza szybszą pracę, łatwiejsze wykonywanie wielu zadań jednocześnie oraz 2 razy dłuższy czas pracy baterii1. W ten sposób możesz robić dłużej to, co lubisz.

Produkowany z „materiałów bezkonfliktowych”10 procesor Intel Core M zapewnia laptopom 2w1 pełną wydajność laptopa i komfort korzystania z tabletu przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle smukłych i lekkich konstrukcji.

Piąta generacja procesorów Intel® Core™, podobnie jak poprzednie, cechuje się wyjątkową wydajnością i umożliwia korzystanie z laptopa–tabletu 2w1 w zupełnie nowy sposób. Przełomowy proces technologiczny 14 nm umożliwia zastosowanie zaawansowanych nowych technologii, np. rozpoznawania twarzy i sterowania głosem. Zmień laptopa w tablet w mgnieniu oka i odkryj nowe możliwości urządzeń z Intel Inside®.

Wkrocz w nowy wymiar technologii

Opracowując 40 lat temu pierwszy mikroprocesor, firma Intel rozpoczęła technologiczną rewolucję, wytyczającą ścieżkę rozwoju dzisiejszego cyfrowego świata. Najnowsze, przełomowe osiągnięcia w dziedzinie elektroniki doprowadziły również do opracowania technologii Intel® RealSense™. Technologia ta wykorzystuje układ optyczny wyposażony w funkcję wykrywania głębi, umożliwiając tym samym obsługę urządzeń za pomocą gestów oraz zapewniając nowatorskie funkcje przechwytywania i obróbki obrazu 3D, filmów i zdjęć8.

iQ™ – innowacje są wszędzie
Technologia Intel® RealSense™ przenosi rozmowy wideo w trzeci wymiar, umożliwiając komunikowanie się z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami w zupełnie nowy sposób.
Najnowsze badania dowodzą, że urządzenia 2w1 mają nowe, ciekawe zastosowania.
Podobnie jak 50 lat temu kluczowe miejsce w salonie zajmował telewizor, tak dzisiaj w każdym nowoczesnym domu w jego miejscu pojawia się nowy, przenośny komputer All-in-One.
Szukaj urządzeń 2w1

Przypisy ›

1

Do pomiarów użyto testu zużycia baterii podczas lokalnego odtwarzania filmu „Tears of Steel” w rozdzielczości Full HD 1080p o przepływności 3 Mb/s i formacie kodowania H.264. Konfiguracja: w ustawieniach urządzenia wyłączono wszystkie połączenia bezprzewodowe. Wyłączono technologię Intel® Display Power Saving (Intel® DPST), ustawiono jasność ekranu na 200 nitów, ustawiając białe tło na całym ekranie, a następnie ponownie włączono technologię Intel DPST. Wyłączono ustawienie funkcji jasności adaptacyjnej w obszarze Opcje zasilania w Panelu sterowania. Ustawiono „Przygaś ekran” na wartość „Nigdy” dla baterii i zasilacza. Ustawiono „Przełącz komputer w tryb uśpienia” na wartość „Nigdy” dla baterii i zasilacza. Odczekano 15 minut po uruchomieniu. Uruchomiono domyślny odtwarzacz filmów (odtwarzacz Microsoft Windows* 8.1 Style UI dla systemu Windows), uruchomiono odtwarzanie filmu na okrągło i odłączono przewód zasilania w celu rozpoczęcia testu. Zmierzono czas, jaki upłynął do momentu wyczerpania baterii. Pomiarów czasu pracy baterii procesora Intel® Core™ M dokonano na podstawie porównania platformy referencyjnej i prototypowej platformy OEM z procesorem Intel® Core™ i5-520UM. Zapoznaj się z konfiguracją systemu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2

Oszacowano w oparciu o wyniki uzyskane za pomocą narzędzia SYSmark* 2014, mierzącego i porównującego wydajność systemów komputerowych w rzeczywistych zastosowaniach. Więcej informacji na stronie www.bapco.com.

3

Wydajność zmierzono na podstawie porównania procesorów Intel® Core™ M 5Y70 oraz Intel® Core™ i5-520UM za pomocą narzędzia SYSmark* 2014. Pomiaru wagi dokonano dla urządzenia 2w1 o nazwie kodowej Llama Mountain z procesorem Intel® Core™ M. Starszy system: laptop OEM z procesorem Intel® Core™ i5-520UM i baterią o pojemności 62 Wh, ważący 1,36 kg i mierzący 2,8 cm grubości. Tablet Apple* iPad Air o wadze 0,45 kg.

4

Do pomiarów użyto programu CyberLink MediaEspresso*7 – konwersja 6-minutowego pliku wideo w formacie MOV o rozdzielczości 1920 × 1080p, rozmiarze około 1 GB i przepływności 23738 kb/s do mniejszego pliku M2TS o rozdzielczości 1920 × 1080p i przepływności 8 Mb/s w standardzie kodowania H.264, przeznaczonego do przesyłania przez Internet lub odtwarzania na urządzeniach przenośnych.

5

Do pomiarów użyto testu 3DMark* Ice Storm 1.2 Unlimited – testu grafiki 3D mierzącego wydajność w grach 3D. Więcej informacji na stronie www.futuremark.com

6

Dla urządzenia 2w1 o nazwie kodowej Llama Mountain z procesorem Intel® Core™ M. Starszy system: komputer OEM z procesorem Intel® Core™ i5-520UM i baterią o pojemności 62 Wh, ważący 1,36 kg.

7

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach firmy Intel. Testy wydajności, takie jak SYSmark i MobileMark, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.pl/performance

8

Do pomiarów użyto programu Adobe* Photoshop CC 2014 – obróbka zdjęcia o rozmiarze 19,7 MB i rozdzielczości 36,3 megapiksela w formacie JPG, wykonanego za pomocą lustrzanki cyfrowej. Zastosowano filtr z grupy efektów artystycznych „Kolorowanie kredkami”, a następnie dostosowano jasność oraz zakres stosowania filtru i uruchomiono podgląd zdjęcia. Założenie: średni rozmiar zdjęcia na poziomie 400 KB.

9

Do pomiarów użyto programu ArcSoft* ShowBiz – obróbka 6 plików w formacie MP4 o rozdzielczości 1920 × 1080 i rozmiarze od 38,1 do 58,8 MB, wykonanych za pomocą aparatu kompaktowego. W projekcie użyto efektów przejścia i nakładania tekstu oraz dodano plik MP3 o przepływności 160 kb/s i długości 2 minut i 3 sekund. Uzyskano wyjściowy plik wideo w formacie MP4 i standardzie kodowania H.264 o długości 2 minut i 19 sekund, rozdzielczości 1920 × 1080, rozmiarze 268 MB i przepływności około 16 Mb/s.

10

Pojęcie „minerałów pozyskiwanych w sposób bezkonfliktowy” ma swoje korzenie w regionie Demokratycznej Republiki Konga i tamtejszych konfliktach zbrojnych. Zgodnie z wytycznymi Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stosowne oznaczenie mogą nosić wyłącznie produkty niezawierające minerałów (cyny, tantalu, wolframu i/lub złota) opłaconych w sposób bezpośrednio lub pośrednio finansujący działalność grup zbrojnych w regionie Demokratycznej Republiki Konga oraz państw sąsiadujących.

** Szczegółowa konfiguracja systemu:

Najnowsze urządzenie 2w1: procesor Intel® Core™ M-5Y70 (do 2,60 GHz, 4 wątki/2 rdzenie, 4 MB pamięci cache)

Pomiarów czasu pracy baterii dokonano na podstawie porównania platformy referencyjnej Intel i prototypowej platformy OEM.

Innych pomiarów dokonano dla platformy referencyjnej Intel.

Platforma referencyjna firmy Intel: 4,5 W wydzielanego ciepła (TDP). System BIOS: v80.1. Układ graficzny: Intel® HD Graphics (wersja sterownika 15.36.3650). Pamięć RAM: 4 GB (2 × 2 GB) dwukanałowej pamięci LPDDR3-1600. Dysk SSD: Intel® 160 GB. System operacyjny: Microsoft Windows* 8.1 Update RTM. Zasady zarządzania energią w systemie: tryb zrównoważony. Sieć bezprzewodowa: włączona i podłączona. Przyjęto pojemność baterii: 35 Wh.

Prototypowa platforma OEM: 4,5 W wydzielanego ciepła (TDP). System BIOS: OEM v.X21. Układ graficzny: Intel® HD Graphics (wersja sterownika 10.18.10.3907). Pamięć RAM: 8 GB pamięci dwukanałowej. Dysk SSD: Intel® 256 GB. System operacyjny: Microsoft Windows* 8.1 Update RTM. Zasady zarządzania energią w systemie: tryb zrównoważony. Sieć bezprzewodowa: włączona i podłączona. Pojemność baterii: 35 Wh.

System czteroletni: procesor Intel® Core™ i5-520UM (do 1,86 GHz, 4 wątki/2 rdzenie, 3 MB pamięci cache) w urządzeniu Acer Aspire One* 1830T-3721; 18 W wydzielanego ciepła (TDP). System BIOS: Insyde v.1.11. Układ graficzny: Intel® HD Graphics (wersja sterownika 8.15.10.2104). Pamięć RAM: 8 GB (2 × 4 GB) pamięci DDR3 1333 MHz. Dysk HDD: Seagate* 500 GB. System operacyjny: Microsoft Windows* 7 Ultimate 6.1, kompilacja 7601. Zasady zarządzania energią w systemie: tryb zrównoważony. Sieć bezprzewodowa: włączona i podłączona. Pojemność baterii: 62 Wh.