• <Więcej na stronie intel.com

Zintegrowane hasło jednorazowe (OTP)

Zintegrowane hasło jednorazowe (OTP)

Bezproblemowe uwierzytelnianie użytkowników stron internetowych i bezpieczny dostęp do sieci VPN

Tradycyjne rozwiązania dwuetapowego uwierzytelniania korzystają z haseł jednorazowych (OTP) stanowiących połączenie aspektu wiedzy użytkownika (nazwy użytkownika i hasła) oraz posiadanego sprzętu (zwykle tokena lub breloka generującego sześciocyfrową liczbę dostępną na żądanie i zachowującą ważność jedynie przez krótki czas).

Pracownicy firm stosujących dwuetapowe uwierzytelnianie są świadomi przeróżnych problemów związanych z logistyką i używaniem tokenów. Wymiana zgubionych lub uszkodzonych tokenów i błędnie wprowadzane przez użytkowników hasła jednorazowe to tylko dwa z wielu problemów zajmujących obecnie działy IT i pomocy. Technologia Intel® Identity Protection (Intel® IPT)1 z funkcją OTP obejmuje zintegrowany sprzętowo token (wybrany przez danego dostawcę zabezpieczeń) eliminujący potrzebę posiadania osobnego tokena fizycznego i upraszczający dwuetapowy proces logowania do sieci VPN, zapewniając bezproblemowe korzystanie z infrastruktury bez zbędnych opóźnień. Technologia Intel IPT gwarantuje ponadto, że do sieci VPN mają dostęp jedynie komputery przypisane do pracowników. To łatwe w użyciu rozwiązanie dwuetapowego uwierzytelniania jest dostępne u szeregu producentów OEM i niezależnych producentów oprogramowania (ISV).

Algorytmy obsługiwane przez niezależnych producentów oprogramowania i partnerów firmy Intel, takich jak Vasco, Symantec i McAfee, działają na poziomie chipsetu, realizując operacje, które łączą komputer ze zweryfikowaną stroną internetową, oraz zapewniają bezpieczne uwierzytelnianie1.

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa w każdych warunkach. Wymaga systemu obsługującego technologię Intel® Identity Protection (Intel® IPT), w tym procesora Intel® Core™ drugiej lub nowszej generacji z chipsetem, oprogramowania usługowego i oprogramowania oraz odpowiedniej strony internetowej. Informacji udziela producent komputera. Firma Intel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zagubione lub ukradzione dane i/lub systemy lub za poniesione z tego powodu szkody. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://ipt.intel.com.