• <Więcej na stronie intel.com

Technologia Intel® Identity Protection (Intel® IPT) z bezpiecznym wyświetlaniem stanu transakcji

Technologia Intel® Identity Protection (Intel® IPT) z bezpiecznym wyświetlaniem stanu transakcji

Bezpieczne uwierzytelnianie transakcji

Bezpieczna technologia szyfrowania I/O, zintegrowana z procesorami Intel® Core™ trzeciej i kolejnych generacji. Technologia Intel® Identity Protection (Intel® IPT)1 z bezpiecznym wyświetlaniem stanu transakcji umożliwia firmom i serwisom internetowym potwierdzanie obecności użytkownika, weryfikację transakcji i oferowanie bezpiecznej metody wprowadzania numeru PIN przed ujawnieniem poświadczeń, co eliminuje zagrożenie ze strony narzędzi do przechwytywania zawartości ekranu lub rejestrowania znaków wprowadzanych z klawiatury.

Film: Omówienie wartości biznesowej technologii Intel® IPT z infrastrukturą klucza publicznego / bezpiecznym wyświetlaniem stanu transakcji >

Bezpieczne uwierzytelnianie transakcji

Najnowsze zagrożenie bezpieczeństwa polega na przechwytywaniu przez złośliwe oprogramowanie sesji użytkownika i próbach zalogowania się do sieci korporacyjnej z komputera użytkownika. Technologia Intel® Identity Protection (Intel® IPT) z bezpiecznym wyświetlaniem stanu transakcji polega na weryfikacji obecności użytkownika przez żądanie wprowadzenia numeru PIN za pomocą zabezpieczonej klawiatury widocznej tylko dla użytkownika. Klawiatura ta jest tworzona za pomocą układu graficznego zintegrowanego z procesorem, co powoduje, że jest ona niewidoczna dla systemu operacyjnego. Użytkownik wprowadza numer PIN za pomocą kliknięć myszą. Odpowiednie współrzędne są przesyłane do chipsetu w celu weryfikacji. Złośliwe oprogramowanie nie może odtworzyć tych kliknięć, ponieważ klawiatura PIN nie jest dostępna dla systemu operacyjnego. Obejrzyj prezentację.

Unikanie ataków spoza systemu operacyjnego

Technologia Intel® IPT z bezpiecznym wyświetlaniem stanu transakcji pozwala na wyświetlanie informacji na ekranie komputera i gromadzenie danych wprowadzanych przez użytkownika. Jednocześnie uniemożliwia systemowi operacyjnemu monitorowanie transakcji i ingerowanie w jej przebieg. Dzięki temu, że mechanizm wyświetlania obrazu na ekranie jest częścią układu graficznego zintegrowanego z procesorem, jego działania nie są nigdy udostępniane warstwie oprogramowania, a widzi je tylko użytkownik siedzący przed ekranem. Te wbudowane funkcje zabezpieczeń, po ich aktywacji w firmie lub na stronie internetowej, zapobiegają odczytowi zawartości ekranu przy użyciu złośliwego oprogramowania przez sprawdzenie fizycznej obecności użytkownika. Zmniejszają w ten sposób zagrożenie wielu bardzo zaawansowanych ataków na konta użytkowników, firmy internetowe i instytucje finansowe.

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa w każdych warunkach. Wymaga systemu obsługującego technologię Intel® Identity Protection (Intel® IPT), w tym procesora Intel® Core™ drugiej lub nowszej generacji z chipsetem, oprogramowania usługowego i oprogramowania oraz odpowiedniej strony internetowej. Informacji udziela producent komputera. Firma Intel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zagubione lub ukradzione dane i/lub systemy lub za poniesione z tego powodu szkody. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://ipt.intel.com.