Filmy 4K towarzyszą nam dziś na każdym kroku, a ich tworzenie, obróbka i oglądanie to nieodłączne aspekty korzystania z urządzeń elektronicznych. Dzięki technologii Intel® Quick Sync Video edycja, konwersja i udostępnienie filmu online z domu to już nie kwestia godzin, a zaledwie paru kliknięć. Teraz film czeka na Ciebie, a nie odwrotnie.

Technologia Intel Quick Sync Video wykorzystuje specjalne funkcje przetwarzania multimediów technologii Intel® Graphics, aby przyspieszyć i ułatwić przetwarzanie materiałów multimedialnych i tworzenie filmów wideo. Pozwala na tworzenie i edytowanie filmów 3D, konwertowanie nagrań wideo na formaty odtwarzaczy przenośnych oraz udostępnianie ich znajomym.

Obejrzyj filmową prezentację technologii Intel® Quick Sync

Podczas zapisywania na dyskach twardych, płytach DVD, kamerach cyfrowych, telefonach komórkowych czy serwisach strumieniowych materiały wideo są zazwyczaj kompresowane i kodowane w określonym formacie. Aby odtworzyć takie nagrania, umieścić w Internecie albo skopiować do telefonu, materiał należy najpierw odkodować, a następnie zakodować w nowym docelowym formacie, co wymaga zasobów i czasu. Technologia Intel Quick Sync Video wykorzystuje specjalne funkcje przetwarzania multimediów technologii Intel® Graphics, przyspieszając proces kodowania i dekodowania plików przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej wydajności komputera i jego zdolności do wykonywania innych zadań.

Dla programistów

Zoptymalizuj aplikacje pod kątem technologii Intel Quick Sync Video.

Dowiedz się, jak – za pomocą Intel® Media Server Studio i rozwiązań klienckich Intel® Media SDK