Ta wersja używanej przeglądarki nie jest zalecana do tej strony internetowej.
Uaktualnij przeglądarkę do najnowszej wersji, klikając jedno z poniższych łączy.

Rozpoznawanie bardziej naturalnej mowy

Dragon Assistant* to asystent osobisty do komputera, zaprojektowany pod kątem technologii Intel® RealSense™, umożliwiający wydawanie poleceń głosowych. Aplikacja Dragon Assistant umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą głosu w wygodny sposób, w ramach prostej, intuicyjnej rozmowy. Wystarczy kazać jej znaleźć materiały, uzyskać odpowiedzi, odtworzyć utwór, połączyć ze znajomymi lub wykonać inną czynność. Płynnie współpracuje z wieloma popularnymi aplikacjami biurowymi i stronami internetowymi i ma bardzo miłe usposobienie. Dzięki rozpoznawaniu naturalnej mowy przekuwa słowa w czyny i nadaje rozmowie nowy, interaktywny charakter.

Nowość w 2014 roku – Dragon Assistant rozpoznaje naturalną mowę

Na targach CES w 2014 roku w Las Vegas ujawniono aplikację Dragon Assistant nowej generacji – osobistego asystenta rozpoznawania mowy zaprojektowanego pod kątem technologii Intel RealSense – która rozpoznaje mowę na urządzeniach Ultrabook™, notebookach, komputerach All-in-One (AIO) i tabletach z systemem Windows* 8. Aplikacja Nuance Dragon Assistant obsługuje dziś język angielski w odmianie amerykańskiej na urządzeniach Ultrabook™, 2w1 i AIO firm Acer, Dell, HP i Lenovo, a niedługo również firm Asus i Toshiba. Po raz pierwszy aplikacja Dragon Assistant będzie też dostępna na tabletach, które wyprodukuje firma Lenovo na początku 2014 r.

Integracja z Internetem

Z aplikacji Dragon Assistant można korzystać na różnych stronach rozrywkowych, w portalach społecznościowych oraz wyszukiwarkach. Wystarczy naturalnie mówić, aby uzyskać żądane wyniki. Na przykład można powiedzieć „Search Google* for restaurants in Boston” (Znajdź w Google* restauracje w Bostonie), aby uzyskać wyniki na określony temat. Podobnych zwrotów można używać do szukania informacji w innych popularnych serwisach, np. YouTube*, Wikipedia*, Pandora* i wielu innych.

Dowiedz się więcej na temat możliwości nowej wersji aplikacji Dragon Assistant >

Dyktowanie w dowolnym miejscu

Aplikacja umożliwia łatwe wstawianie tekstu w polach na stronach internetowych, w edytorach tekstu i w aplikacjach do czatowania przez umieszczenie kursora w miejscu, gdzie ma być wprowadzony tekst. Mowa jest rozpoznawana dokładnie, nawet jeśli użytkownik wypowiada różne kwestie w różny sposób. W miarę upływu czasu aplikacja Dragon Assistant poprawia dokładność rozpoznawania mowy poszczególnych użytkowników.

Integracja aplikacji

Ściśle zintegrowane aplikacje umożliwiają wykonanie wielu czynności – za pomocą intuicyjnych poleceń głosowych można sterować aplikacjami biurowymi, skonfigurować ustawienia urządzeń, wysłać wpisy do portali społecznościowych, sprawdzić pocztę i odtworzyć utwór lub film z osobistej biblioteki lub płyty CD, DVD i Blu-ray*.