• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Technologia Intel® RealSense™

Naturalna, intuicyjna i wciągająca obsługa komputera

Informacje ogólne     |     Technologie wykrywania głębi     |     Technologie głosowe

 

Rozpoznawanie bardziej naturalnej mowy

Dragon Assistant* to asystent osobisty do komputera, zaprojektowany pod kątem technologii Intel® RealSense™, umożliwiający wydawanie poleceń głosowych. Aplikacja Dragon Assistant umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą głosu w wygodny sposób, w ramach prostej, intuicyjnej rozmowy. Wystarczy kazać jej znaleźć materiały, uzyskać odpowiedzi, odtworzyć utwór, połączyć ze znajomymi lub wykonać inną czynność. Płynnie współpracuje z wieloma popularnymi aplikacjami biurowymi i stronami internetowymi i ma bardzo miłe usposobienie. Dzięki rozpoznawaniu naturalnej mowy przekuwa słowa w czyny i nadaje rozmowie nowy, interaktywny charakter.

Zrzut ekranu aplikacji Dragon Assistant

Nowość w 2014 roku — Dragon Assistant rozpoznaje naturalną mowę

Na targach CES w 2014 roku w Las Vegas ujawniono aplikację Dragon Assistant nowej generacji — osobistego asystenta rozpoznawania mowy zaprojektowanego pod kątem technologii Intel RealSense — która rozpoznaje mowę na urządzeniach Ultrabook™, notebookach, komputerach All-in-One (AIO) i tabletach z systemem Windows* 8. Aplikacja Nuance Dragon Assistant obsługuje dziś język angielski w odmianie amerykańskiej na urządzeniach Ultrabook™, „2 w 1” i AIO firm Acer, Dell, HP i Lenovo, a niedługo również firm Asus i Toshiba. Po raz pierwszy aplikacja Dragon Assistant będzie też dostępna na tabletach, które wyprodukuje firma Lenovo na początku 2014 r.

Dragon Assistant uruchamia przeszukiwanie map Google*

Integracja z Internetem

Z aplikacji Dragon Assistant można korzystać na różnych stronach rozrywkowych, w portalach społecznościowych oraz wyszukiwarkach. Wystarczy naturalnie mówić, aby uzyskać żądane wyniki. Na przykład można powiedzieć „Search Google* for restaurants in Boston” (Znajdź w Google* restauracje w Bostonie), aby uzyskać wyniki na określony temat. Podobnych zwrotów można używać do szukania informacji w innych popularnych serwisach, np. YouTube*, Wikipedia*, Pandora* i wielu innych.

Dyktowanie w dowolnym miejscu

Dyktowanie w dowolnym miejscu

Aplikacja umożliwia łatwe wstawianie tekstu w polach na stronach internetowych, w edytorach tekstu i w aplikacjach do czatowania przez umieszczenie kursora w miejscu, gdzie ma być wprowadzony tekst. Mowa jest rozpoznawana dokładnie, nawet jeśli użytkownik wypowiada różne kwestie w różny sposób. W miarę upływu czasu aplikacja Dragon Assistant poprawia dokładność rozpoznawania mowy poszczególnych użytkowników.

Polecenie głosowe w portalu społecznościowym

Integracja aplikacji

Ściśle zintegrowane aplikacje umożliwiają wykonanie wielu czynności — za pomocą intuicyjnych poleceń głosowych można sterować aplikacjami biurowymi, skonfigurować ustawienia urządzeń, wysłać wpisy do portali społecznościowych, sprawdzić pocztę i odtworzyć utwór lub film z osobistej biblioteki lub płyty CD, DVD i Blu-ray*.

Więcej informacji

Dragon Assistant*

video icon

Discover the freedom of using your voice to control devices in an easy, intuitive conversation.

Zobacz to w akcji >

Dowiedz się więcej na temat możliwości nowej wersji aplikacji Dragon Assistant.

Odwiedź stronę internetową aplikacji Dragon Assistant >

Strefa programistów

Chcesz dodać do własnych aplikacji obsługę naturalnej interakcji?

Intel® Developer Zone >