Masthead Light

Wybierz właściwe rozwiązanie analizy
dużych zbiorów danych

Praktyczne informacje i zasoby ułatwiające dokonanie wyboru

Informacje ogólne  >  Poznaj  >  Zaplanuj  >  Zdecyduj


Wprowadź swój plan w życie. Zacznij od poznania narzędzi, technologii, sprzętu i oprogramowania służących do analizy dużych zbiorów danych, w tym wydajnych procesorów, technologii wizualizacji oraz oprogramowania Intel® Distribution for Apache Hadoop*. Następnie przyjrzyj się partnerom firmy Intel oferującym rozwiązania do analizy dużych zbiorów danych, w tym dostawcom narzędzi do analizy biznesowej, analiz zaawansowanych, wizualizacji danych oraz głównym dostawcom infrastruktury.

Zasoby wymienione poniżej pomogą Ci znaleźć rozwiązanie i produkty optymalne dla Twojej organizacji.

Zwiększ wydajność dzięki sprzętowi firmy Intel oraz oprogramowaniu Intel® Distribution for Apache Hadoop*

Najlepsze praktyki w dziedzinie poprawy wydajności

Poznaj najlepsze praktyki firmy Intel i innych przedstawicieli branży dotyczące analizy dużych zbiorów danych. Dowiedz się, jak tworzyć i dostosowywać aplikacje pod kątem ich optymalnego działania, a także zobacz, jak procesory Intel® Xeon®, karty serwerowe 10G, dyski SSD i oprogramowanie Intel® Distribution poprawiają wydajność działania rozwiązań do analizy dużych zbiorów danych.

Wyświetl raport na temat dużych zbiorów danych (12 stron) >

Rodzina procesorów Intel® Xeon™ E5

Procesory Intel® Xeon® E5

Wszechstronne procesory Intel® Xeon® z rodziny E5-2600 wyróżniają się małymi opóźnieniami, lepszą obsługą operacji I/O i większą efektywnością działania. Dzięki temu doskonale wpasowują się w wymagania takie jak skalowalność i szybkość reakcji. Poprawę odnotowano we wszystkich obszarach, które mogły zwiększyć wydajność procesora — zwiększenie liczby rdzeni, rozmiaru pamięci cache i pamięci.

Wyświetl informacje o produkcie (4 strony) >

Wybierz najlepszy procesor do projektu

Wybierz najlepszy procesor do projektu

Aby wybrać najlepszą platformę serwerową dla środowiska informatycznego, należy znaleźć kompromis między złożonymi wymogami technicznymi a ograniczeniami takimi jak budżet czy ilość dostępnej przestrzeni. To narzędzie pomaga zidentyfikować zalety i przydatność poszczególnych procesorów Intel® do zaawansowanych zadań w obszarach przetwarzania, obsługi baz danych i wirtualizacji.

Użyj narzędzia firmy Intel do porównywania procesorów >

Wybierz rozwiązanie do analizy dużych zbiorów danych

Wyświetl więcej