Ta wersja używanej przeglądarki nie jest zalecana do tej strony internetowej.
Uaktualnij przeglądarkę do najnowszej wersji, klikając jedno z poniższych łączy.

Przejmij kontrolę nad komputerem, aby uzyskać najwyższą wydajność w grach

Ekstremalna wydajność. Podkręcanie na najwyższym poziomie.

Zwolennicy podkręcania ustawiają częstotliwości pracy procesora, pamięci RAM i płyty głównej przekraczające ich nominalną specyfikację, aby znaleźć właściwe wartości, które zapewnią optymalny potencjał gier. Kluczowe znaczenie ma utrzymanie niskiego poziomu napięcia i temperatury.

Nowe odblokowane procesory Intel® zapewniają możliwość zmiany mnożnika rdzenia procesora. To potężne dodatkowe narzędzie, umożliwiające kontrolowanie procesu wymuszania wyższych częstotliwości. Funkcja ta, wraz z pozostałymi dostępnymi w platformie ustawieniami wymuszania wyższych częstotliwości, tworzy najbardziej elastyczny zestaw narzędzi do dostosowywania systemu pod kątem własnych wymagań. Swobodne wymuszanie wyższych częstotliwości na najwyższym poziomie nie jest teraz niczym ograniczone.

Odblokowany Procesor Intel® Core™ i7 Extreme Edition 

Pokonaj konkurencję w grach z odblokowanym, nieujarzmionym i bezkompromisowym procesorem.1 Intel® Core™ i7 Extreme Edition to wyjątkowa mieszanka wybuchowa inteligentnych funkcji, w tym technologii Intel® Turbo Boost 2.0,2 technologii Intel® Hyper-Threading3 i funkcji wymuszania wyższych częstotliwości. To najlepsza droga do uzyskania niezrównanej wydajności w ekstremalnych grach.

Dowiedz się więcej o procesorze Intel Core i7 Extreme Edition >

Odblokowany Procesor Intel® Core™ i7

Rozwiń swoje możliwości dzięki procesorowi Intel® Core™ i7, który zapewnia najwyższą wydajność do obsługi najbardziej zaawansowanych zadań. Dzięki możliwości wymuszania wyższych częstotliwości pracy dostosujesz wydajność komputera do swoich potrzeb. Przygotuj się na nowy poziom wydajności komputera zarówno podczas tworzenia materiałów multimedialnych, jak i korzystania z wielozadaniowości.

Dowiedz się więcej o procesorze Intel Core i7 >

 

Odblokowany Procesor Intel® Core™ i5

Najpopularniejszy procesor z rodziny jest teraz dostępny w wersji odblokowanej. Zauważalnie inteligentny procesor Intel® Core™ i5 zapewnia imponującą wydajność i niezwykłe funkcje graficzne. Za automatyczne przyspieszanie pracy procesora w razie potrzeby odpowiada technologia Intel® Turbo Boost 2.0.2 Bezproblemowe oglądanie filmów i zdjęć oraz granie w gry zapewnia zestaw wbudowanych w procesorze funkcji graficznych, eliminujących konieczność instalacji dodatkowego sprzętu.4 Przygotuj się na nowe wrażenia w pracy z komputerem.

Dowiedz się więcej o procesorze Intel Core i5 >

Wymuszanie Wyższych Częstotliwości w 3 Prostych Krokach

Dzięki odblokowanemu procesorowi Intel® możesz od zaraz rozpocząć podkręcanie. Wystarczy wykonać trzy proste kroki.

Krok 1: Przejdź do ekranu BIOS

Poszukaj komunikatu dotyczącego konfiguracji, który jest wyświetlany przez kilka pierwszych sekund po włączeniu lub ponownym uruchomieniu komputera. Poszczególne komunikaty mogą się różnić, lecz znajdziesz w nich informacje o tym, który klawisz nacisnąć, aby przejść do systemu BIOS.

Krok 2: Zmień mnożnik

Zmiana mnożnika umożliwia dostosowanie ustawień procesora pod kątem konfiguracji pamięci i płyty głównej.

Krok 3: Zapisz ustawienia

Wyższa częstotliwość została już wymuszona. Przygotuj się na niesamowite wrażenia podczas grania.

Dwa Narzędzia Intel® Upraszczają Proces Wymuszania Wyższych Częstotliwości

Nie wiesz, jaka moc kryje się w obudowie komputera? Firma Intel oferuje dwa narzędzia, które pomogą rozpocząć przygodę z wymuszaniem wyższych częstotliwości pracy procesora i wybranych modułów pamięci DDR3/DDR4.

Pierwsze z nich to najnowsze narzędzie do wymuszania wyższych częstotliwości w procesorach Intel® Core™ w środowisku Windows. Pobierz narzędzie Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU), oferujące szybki dostęp do funkcji i ustawień pozwalających wymusić wyższą częstotliwość pracy.3 Wyreguluj moc, napięcie, ustawienia rdzeni i pamięci oraz inne najważniejsze parametry systemowe.

Drugie narzędzie pomaga wymusić wyższą częstotliwość pracy wybranych modułów pamięci DDR3 opartych na technologii Intel®. Skorzystaj z Intel® Extreme Memory Profile (Intel® XMP) i dodaj kolejną broń do arsenału umożliwiającego wymuszanie wyższych częstotliwości pracy sprzętu.

Podobne filmy

Informacje o produktach i wydajności

1

Ostrzeżenie: Zmiana częstotliwości zegara i/lub napięcia może: (i) zmniejszyć stabilność i trwałość systemu, procesora i innych składników systemu; (ii) spowodować uszkodzenie procesora i innych składników systemu; (iii) spowodować zmniejszenie wydajności systemu; (iv) spowodować dodatkową emisję ciepła i inne uszkodzenia; oraz (v) wywierać wpływ na integralność danych systemu. Firma Intel nie przeprowadzała testów, ani nie udziela gwarancji w przypadku procesora pracującego w warunkach innych niż wymienione w specyfikacji. Firma Intel nie przeprowadzała testów, ani nie udziela gwarancji w przypadku innych składników systemu pracujących w warunkach nie wymienionych w specyfikacji powszechnie obowiązującej w branży. Firma Intel nie przyjmuje odpowiedzialności za przydatność procesora i innych składników wchodzących w skład systemu do jakiegokolwiek określonego celu, jeśli są one używane ze zmienioną częstotliwością zegara i/lub napięcia.

2

Wymaga systemu z technologią Intel® Turbo Boost. Technologie Intel Turbo Boost i Intel Turbo Boost 2.0 są dostępne jedynie w wybranych procesorach firmy Intel®. Informacji udziela producent komputera. Wydajność różni się w zależności od konfiguracji sprzętu, oprogramowania i systemu. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html.

3

Dostępna z wybranymi procesorami Intel® Core™. Wymaga komputera z technologią Intel® Hyper-Threading (Technologia Intel® HT). Informacji udziela producent komputera. Wydajność zależy od konfiguracji używanego sprzętu i oprogramowania. Więcej informacji, w tym szczegółowe dane o tym, które procesory obsługują technologię HT, można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html.

4

Technologia Intel® Clear Video HD nie jest obsługiwana w niektórych komputerach, może wymagać zoptymalizowanego oprogramowania. Informacji udziela producent komputera. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/visual-technology/intel-visual-technology-consumer.html.