10

Rdzenie oznaczają bezprecedensową moc

Ekstremalna wydajność

Procesor Intel® Core™ i7 Extreme Edition to nasz najwydajniejszy procesor do komputerów stacjonarnych, składający się nawet z 10 rdzeni. Większa wydajność. Lepsza zabawa. Brak opóźnień. Z procesorem Intel® Core™ na pokładzie wszystko przebiega supergładko. Gra bez zakłóceń i całkowite zanurzenie się w rzeczywistości wirtualnej. Płynna gra nawet w formacie 4K.

Znajdź procesor Intel® Core™ dla siebie

25%

Szybszy1 2: graj w 4K, nagrywaj i transmituj jednocześnie

Płynna wielozadaniowość

Możesz całkowicie oddać się grze w formacie HD, a jednocześnie komunikować się z innymi graczami podczas transmisji strumieniowej na żywo i zapisywać najważniejsze momenty gry w celu ich późniejszej edycji i publikacji. Dzięki mocy najnowszych procesorów Intel® Core™ i7 poradzisz sobie z najbardziej złożonymi zadaniami, a gry nic już nie zakłóci.

Przyszłość gier już nadeszła

Zacznij grać w zupełnie nowy sposób – we wciągającej rzeczywistości wirtualnej i niesamowitej rozdzielczości 4K. Procesory Intel® zapewniają wysoką, stałą liczbę klatek na sekundę, co pozwala ograniczyć zawroty głowy typowe dla rzeczywistości wirtualnej.

Zanurz się w rzeczywistości wirtualnej

Przygotuj się

Spraw sobie najmocniejszy sprzęt. Wydajne komputery wyposażone w procesory Intel® to prędkość i moc, których potrzebujesz do zwycięstwa.

Zobacz ofertę komputerów stacjonarnych

Wysoką wydajność możesz uzyskać również w wersji przenośnej, dzięki laptopom wyposażonym w procesory Intel® i skonfigurowanym według upodobania.

Zobacz ofertę laptopów

Dodaj najnowocześniejszy dysk Intel® SSD do komputera wyposażonego w procesor Intel® Core™ i7, aby zyskać jeszcze lepszą wydajność i możliwość szybszego uruchamiania programów3.

Zobacz ofertę dysków SSD

Uwolnij maksymalną moc do najbardziej zaawansowanych gier i transmisji strumieniowych. Pozostaw konkurencję w tyle.

Zobacz ofertę procesorów

Gry zoptymalizowane pod kątem technologii Intel®

W najciekawsze gry gra się jeszcze przyjemniej, jeśli zoptymalizowano je pod kątem technologii Intel. Sprawdź sam, a potem goń, strzelaj, odkrywaj i lataj w nowych, magicznych światach.

Przygotuj się do gry

Intel w branży gier komputerowych

Z dumą sponsorujemy zespoły osiągające najlepsze wyniki w świecie profesjonalnych graczy.

EDward Gaming

EDward Gaming z Chin bierze udział w zawodach League of Legends Pro League* (LPL). Zespół zajmuje się profesjonalną grą od września 2013 r. Zapewnił sobie miejsce w wiosennej edycji 2014 LPL, gdzie okazał się mistrzem. Tworzą go członkowie zespołu World Elite.

Dowiedz się więcej o EDward Gaming

Cloud9

Cloud9 z Ameryki Północnej szybko został jednym z najmocniejszych i najbardziej znanych zespołów graczy komputerowych na świecie. Zdobył niezliczone pierwsze miejsca w zawodach League of Legends, DOTA 2*, Heroes of the Storm*, Counter-Strike*, Hearthstone*, Smite* i Smash Brothers*.

Dowiedz się więcej o Cloud9

Technologia + narzędzia

Wprowadzaj zeskanowane przedmioty do świata gry, publikuj, wykorzystując efekt zielonego tła, i graj wirtualnie ramię w ramię z przeciwnikami w dowolnym miejscu4.

Spraw, że komputer zacznie widzieć

Doskonała kontrola oznacza doskonałą grę. Dostosuj komputer do pożądanej charakterystyki dzięki nowym, odblokowanym procesorom Intel®5.

Podkręć sprzęt

Uzyskaj natychmiastową 15-procentową poprawę jednowątkowej wydajności dzięki technologii Intel® Turbo Boost Max 3.0. Technologia ta wykrywa najszybszy rdzeń procesora i kieruje do niego żądania6 7.

Dołącz do maniaków prędkości

Wkrocz do świata gry z magazynem Intel iQ

W naszym magazynie poświęconym technice znajdziesz najnowsze informacje, artykuły i opinie ze świata gier.

Artykuły

Informacje o produktach i wydajności

1

W oparciu o pomiary w grach wykonujących wiele zadań naraz (procesor Intel® Core™ i7-6950X w porównaniu z procesorem Intel® Core™ i7-5960X).

2

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach Intel®. Testy wydajności, takie jak SYSmark* i MobileMark*, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.com/benchmarks.

3

(Czas reakcji dysku SSD z serii 750) Wyniki testu IOMeter* z użyciem procesora Intel® Core™ i7-4790K – częstotliwość: 4,0 GHz, chipset: Intel® Z97, płyta główna: ASUS* z97-Deluxe z dyskiem Intel® SSD z serii 750 o pojemności 1,2 TB, pamięć DRAM: 4 GB, częstotliwość pamięci DRAM DDR3: 2133 MHz, system operacyjny: Windows* 8.1.

4

Wymaga urządzenia obsługującego tę technologię oraz może wymagać dodatkowego oprogramowania lub aplikacji innych firm w celu udostępnienia opisanych funkcji. Poszczególne funkcje mogą być niedostępne na wybranych rynkach lub mogą znajdować się w fazie rozwoju. Zapytaj sprzedawcę lub dowiedz się więcej na stronie http://www.intel.com/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/visual-technology/intel-visual-technology-consumer.html.

5

Ostrzeżenie: zmiana częstotliwości pamięci i/lub napięcia może (i) zmniejszyć stabilność i żywotność systemu, pamięci oraz procesora; (ii) spowodować uszkodzenie procesora i innych składników systemu; (iii) spowodować zmniejszenie wydajności systemu; (iv) spowodować dodatkową emisję ciepła i inne uszkodzenia; oraz (v) wywierać wpływ na integralność danych systemu. Firma Intel nie przyjmuje odpowiedzialności za przydatność pamięci do jakiegokolwiek określonego celu, również wówczas, gdy jest ona używana ze zmienioną częstotliwością zegara i/lub napięcia. Szczegółowe dane oraz informacje na temat usług gwarancyjnych można uzyskać u producenta pamięci. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.intel.com/content/www/us/en/gaming/overclocking-intel-processors.html.

6

Zgodnie z pomiarami w ramach SPEC* CPU2000/2006, testu porównawczego opracowanego przez konsorcjum SPEC, który służy do pomiaru wydajności urządzeń i przepływności przy użyciu testów aplikacji intensywnie wykorzystujących moc obliczeniową. 

7

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy lub producenta systemu bądź na stronie www.intel.pl/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-max-technology.html.