Zagraj o nagrody i sławę
Zagraj z innymi informatykami w
IT Manager: Duels i wygraj supersprzęt.
Jak lepiej wykorzystać centrum przetwarzania danych?
Od działów IT oczekuje się wdrażania szybko postępujących innowacji biznesowych. Dowiedz się, jak osiągnąć największą wydajność operacyjną przez wyposażenie centrum przetwarzania danych w najnowsze zdobycze technologii.
Konferencja ODCA Forecast 2014 umożliwia menedżerom IT zapoznanie się z doświadczeniami innych w zakresie przetwarzania w chmurze oraz nawiązanie kontaktów handlowych.
Odkryj strategie, rozwiązania i usługi w zakresie przetwarzania w chmurze dla przedsiębiorstw na konferencji Forecast 2014: Where Cloud is a State of Business. Bezpłatne wejście zapewnia kod: INT14.
Zarejestruj swój udział w konferencji >
Jak dział IT firmy Intel znacząco zwiększa wartość przedsiębiorstwa?
Chcą osiągnąć sukces, mają szerokie horyzonty i są gotowi do działania. Zapoznaj się ze strategią dotyczącą transformacji branży IT, opisaną w raporcie biznesowym firmy Intel, opracowanym przez specjalistów tej firmy.
Intel IT Center Connect
25. Wrzesień 2014 - Arif Mohamed
Pięć działań, które może podjąć firma w zakresie wspierania mobilności

Pracownicy w coraz większym stopniu oczekują, że będą w stanie pracować zdalnie, przynajmniej przez część czasu pracy. Dlatego też firmy coraz częściej przekształcają swoje miejsca pracy i technologie tak, aby wspierać pracę mobilną, bezprzewodową i zdalną.

29 sierpnia 2014 r - Robert Jaques
Czy urządzenia przenośne stanowią słaby punkt Twojej firmy?

W następstwie serii niedawnych głośnych przypadków naruszenia bezpieczeństwa danych coraz większą uwagę poświęca się dziś problemom związanym z potencjalnym ujawnieniem danych firm i ich klientów. Duże przedsiębiorstwa, dysponujące (prawdopodobnie) znacznymi zasobami informatycznymi przeznaczonymi do ochrony systemów, padły w ostatnim czasie ofiarą ataków, w wyniku których utraciły znaczne ilości potencjalnie poufnych danych.

13 sierpnia 2014 r - Arif Mohamed
Poprawa zabezpieczeń środowiska Android

Urządzenia z systemem Android na stałe zagościły w wielu firmach, dorównując popularnością smartfonom, laptopom i tabletom z systemami operacyjnymi firm Microsoft oraz Apple.

28 sierpnia 2014 r - Arif Mohamed
3 sposoby na udoskonalenie procesów monitorowania systemów i rozwiązywania problemów za pomocą procesorów Intel® Core™ vPro™

Monitorowanie systemów i rozwiązywanie związanych z nimi problemów to jedne z najważniejszych elementów procesu zarządzania bezpieczeństwem informatycznym. Posiadanie właściwych narzędzi pozwala przedsiębiorstwom przygotować się na pojawiające się zagrożenia niezależnie od liczby zdalnych użytkowników.

28 sierpnia 2014 r - Arif Mohamed
8 kroków firmy Gartner do opracowania przekonującego wdrożenia technologii społecznościowych

Firma analityczna Gartner przygotowała 8 kroków ułatwiających specjalistom ds. IT opracowanie analizy biznesowej, potwierdzającej w oczach kierownictwa zasadność wdrażania inicjatyw społecznościowych w przedsiębiorstwach.

31st. July 2014 21:29 Uhr - Arif Mohamed
Circle marked on a calendar concept for an important day or reminder

Przeobrażenie miejsc pracy to klucz do zachowania konkurencyjności. Stwarza ono nowe możliwości pracownikom, zwiększa ich wydajność, a jednocześnie unowocześnia procedury biznesowe. Taki pogląd wyraził Jim Henrys, główny strateg i architekt w firmie Intel, na specjalnej konferencji Using Technology to Transform the Workplace (Przeobrażanie miejsca pracy z wykorzystaniem technologii), która odbyła się w Londynie.

31st. July 2014 21:29 Uhr - Arif Mohamed
Circle marked on a calendar concept for an important day or reminder

Konwertowalne urządzenia "2 w 1" – laptopy, które przekształcają się w tablety – zaczynają mieć duże znaczenie w biznesie. Jedną z firm, które z powodzeniem przyjęły tę technologię, jest Bilim Pharmaceuticals, trzeci pod względem wielkości koncern farmaceutyczny w Turcji, zajmujący się produkcją i dystrybucją.

11th. August 2014 21:29 Uhr - Robert Jaques
Circle marked on a calendar concept for an important day or reminder

Od niepamiętnych czasów jesteśmy świadkami konfliktu pomiędzy znaczną częścią specjalistów ds. IT a użytkownikami udostępnianych przez nich technologii. Przez mniej subtelnych specjalistów ci drudzy często nazywani się zresztą "luserami". Choć jasnym jest, że tego typu rywalizacja nie sprzyja dobremu i produktywnemu wykorzystaniu zasobów informatycznych, nieustanne pogłębianie tych antagonizmów nie jest niczym niezwykłym.[…]

29th. August 2014 21:29 Uhr - Robert Jaques
Circle marked on a calendar concept for an important day or reminder

Przedsiębiorstwa globalne kupują coraz więcej tabletów, a z najnowszych badań rynku wynika, że urządzenia te staną się niedługo preferowanym narzędziem do korzystania z firmowych systemów i zastąpią w tej roli smartfony.[…]

29th. August 2014 21:29 Uhr - Robert Jaques
Circle marked on a calendar concept for an important day or reminder

Firmy muszą przestawić swój sposób myślenia z kontrolowania pracy pracowników na zapewnienie nowych metod pracy, które pozwolą im być bardziej wydajnymi – uważa Tomasz Klekowski, dyrektor biznesowy GTM EMEA w firmie Intel Corporation.[…]

5 sierpnia 2014 21:34 - Arif Mohamed
Circle marked on a calendar concept for an important day or reminder

Firmy liczą na współpracę partnerów działających w chmurze w zakresie wdrażania skutecznych środowisk prywatnych i hybrydowych. Współpraca w całej branży oznacza, że wszyscy współpracują ze sobą, aby zwiększyć poziom innowacji oraz interoperacyjności, a także stawić czoła przyszłym wyzwaniom technologii. Dlatego właśnie firma Intel ściśle współpracuje z grupami branżowymi, takimi jak Open Data Center Alliance (ODCA). […]

The post ODCA i otwarta chmura appeared first on Intel IT Center Connect.

5 sierpnia 2014 15:52 - Arif Mohamed
Security Lock Key

Zabezpieczenia sprzętowe umożliwiają inteligentniejsze zarządzanie IT Czy zastanawiałeś(-aś) się nad całkowitym potencjałem zabezpieczeń sprzętowych i zarządzania IT? Dzisiaj za funkcje sterowania sprzętowego może odpowiadać procesor, rozszerzając możliwości automatyzacji i kontroli poza to, co może zaoferować samo oprogramowanie. Korzystając z inteligentnych klientów opartych na procesorach Intel® Core™ vPro™ drugiej generacji, menedżerowie IT mogą zyskać dodatkową warstwę […]

The post Inteligentniejsze zarządzanie IT appeared first on Intel IT Center Connect.

5 sierpnia 2014 14:38 - Arif Mohamed
Mobile communications and social networking concept

Według firmy Gartner rynek urządzeń przenośnych rozwija się w szybkim tempie i istnieje kilka technologii i funkcji mobilnych, które powinni opanować specjaliści z branży IT. Nick Jones, wiceprezes i uznany analityk w firmie Gartner, zidentyfikował niektóre z tych niezbędnych na lata 2015 i 2016. Narzędzia tworzenia aplikacji wieloplatformowych/wieloarchitekturowych Większość dużych organizacji będzie potrzebować zestawu kilku […]

The post Nowe technologie mobilne na lata 2015–2016 appeared first on Intel IT Center Connect.

31 lipca 2014 16:26 - Arif Mohamed
iStock_000035924504Small

Konwertowalne urządzenia „2 w 1” – laptopy, które przekształcają się w tablety – zaczynają mieć duże znaczenie w biznesie. Jedną z firm, które z powodzeniem przyjęły tę technologię, jest Bilim Pharmaceuticals, trzeci pod względem wielkości koncern farmaceutyczny w Turcji, zajmujący się produkcją i dystrybucją. Przedstawiciele handlowi firmy Bilim Pharmaceuticals z trudem odpowiadali na wszystkie pytania, […]

The post Urządzenia przenośne „2 w 1” usprawniają gromadzenie danych w systemach CRM appeared first on Intel IT Center Connect.

Zapoznaj się z koncepcją dużych zbiorów danych, dowiedz się, dlaczego jest ważna i jak firmy mogą ją wykorzystać w celu dotarcia do istotnych informacji zapewniających przewagę konkurencyjną.
Obejrzyj animację „Wstęp do analizy dużych zbiorów danych” >
Film: 03:30
AKTUALNE TEMATY

Uproszczenie udostępniania usług w chmurze >
Obliczenia w chmurze są łatwe i bezpieczne dzięki technologiom Intel.

Wykorzystaj duże zbiory danych >
Odkryj korzyści posiadania dużych zbiorów danych oraz oprogramowanie, które pomoże je wykorzystać w Twoim następnym projekcie.

Przedsiębiorstwa zaczynają korzystać z urządzeń przenośnych >
Pozwól pracownikom pracować skąd i o jakiej porze chcą oraz tak, jak lubią.
DUŻE ZBIORY DANYCH W PRAKTYCE
Dużo danych czy dużo błędnych danych?
Czy znasz fakty? Eksperci donoszą, że statystyczna organizacja w Stanach Zjednoczonych sądzi, że 25% jej danych zawiera błędy (oraz 9 innych trendów związanych z dużymi zbiorami danych, które musisz poznać).
Więcej informacji >
IMPREZY
Firma Intel zaprasza do udziału w dwóch interesujących konferencjach dotyczących rozwoju technologii i przygotowujących na przyszły kształt świata informatyki.
Na konferencji w 2014 roku zostaną przedstawione wyjątkowe opinie firmy Intel na temat przyszłości branży. Firmy mają do wyboru trzy opcje.
Wybierz jedną z opcji i zarejestruj się teraz >

Podczas konferencji internetowych organizowanych przez Intel IT Center i IT Transformation Institute przedstawione zostaną praktyczne porady dla działów IT dotyczące zarządzania współczesnymi zmianami i przyszłymi wyzwaniami.
Zarejestruj się na internetową konferencję >
Dział IT w firmie Intel
Poznaj tajniki firmy Intel bezpośrednio z jej działu IT
Poznaj najnowsze informacje z działu IT firmy Intel od ekspertów, którzy znają Twoje problemy.

Znaczenie urządzeń „2 w 1” w korporacji
Poznaj wyniki badań dotyczących ich wykorzystania >
Raport: 4 strony
Inteligentne pomieszczenia dzięki komputerom All-in-One
Wyświetl prezentację >
Raport: 27 stron
W branży IT: Wykorzystanie technologii Software Defined Networking (SDN)
Dowiedz się, jak dział IT firmy Intel optymalizuje możliwość korzystania z technologii SDN >
Nagranie: 6:35
Więcej podobnych zasobów >
Zrealizuj swoje projekty
Centrum IT Intel® oferuje wyłączny dostęp do szczegółowych wytycznych, specjalistycznych porad i bogatych materiałów edukacyjnych dotyczących najpopularniejszych zagadnień w branży IT.
Zarejestruj się teraz, aby uzyskać dostęp >
SIEĆ INFORMATYKÓW
Powiedz nam – i innym informatykom – co uważasz
Aktualne dyskusje na aktualne tematy z branży IT.Połącz się z siecią informatyków i udostępniaj materiały >