Rodzina procesorów Intel® Xeon® E3 dla małych firm

Zakup serwera w firmie może być skutecznym i niedrogim sposobem na zwiększenie wydajności pracowników, ochronę cennych danych firmowych i dalszy rozwój firmy. W przeciwieństwie do komputera stacjonarnego, prawdziwy serwer z procesorem rodziny Intel® Xeon® E3-1200 v3 zapewnia niezawodność, bezpieczeństwo i wydajność na potrzeby małych firm — do obecnych i przyszłych zastosowań.

Mężczyzna w okularach i z tabletem

Do zapewnienia ciągłej pracy w firmie służą funkcje na poziomie serwera, takie jak technologia Intel® Rapid Storage Technology enterprise (Intel® RSTe), która pomaga chronić krytyczne dane w firmie przez obsługę nadmiarowej pamięci masowej i umożliwia szybkie odzyskiwanie danych w przypadku awarii dysków twardych. W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, serwery z procesorami Intel® Xeon® obsługują pamięć ECC (Error Correcting Code) z automatycznym wykrywaniem i korygowaniem błędów pamięci, które mogą przyczynić się do awarii systemu lub utraty pamięci.


Ochrona danych biznesowych dzięki sprzętowym funkcjom zabezpieczeń. Technologia Intel® Data Protection z obsługą funkcji AES-NI oraz Secure Key1 przyspiesza szyfrowanie/deszyfrowanie poufnych danych i plików oraz wzmacnia algorytmy szyfrowania aplikacji firm trzecich. Technologia Intel® Platform Protection Technology z obsługą funkcji BIOS Guard i OS Guard2 chroni komputer przed nieautoryzowanymi aktualizacjami lub zmianami.


Przyśpiesz rozwój swojej firmy, zwiększając wydajność o 18% przy lepszej energooszczędności w porównaniu z serwerami opartymi na procesorach rodziny Intel® Xeon® E33,4. Technologia Intel® Turbo Boost Technology 2.05 zapewnia zwiększanie wydajności w razie nagłego wzrostu obciążenia. W przypadku zadań mocno obciążonych, technologia Intel® Hyper-Threading (Intel® HT Technology)6 zwiększa szybkość przetwarzania przez umożliwienie każdemu rdzeniowi procesora przetwarzanie dwóch wątków naraz.

Serwery z procesorami rodziny Intel® Xeon® E3 — przemyślana inwestycja dla małych firm.

 

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Używanie instrukcji Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel® AES-NI) wymaga systemu komputerowego z procesorem obsługującym te instrukcje, jak również oprogramowania wymaganego do wykonania instrukcji w prawidłowej kolejności. Technologia Intel® Secure Key wymaga platformy obsługującej tę technologię dostępnej w wybranych procesorach Intel® oraz oprogramowania zoptymalizowanego do współpracy z nią. Aby uzyskać więcej informacji między innymi o dostępności, skontaktuj się z producentem komputera.

2. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Wymaga platformy obsługującej technologię Intel® Platform Protection dostępnej w wybranych procesorach Intel® oraz systemu operacyjnego obsługującego tę technologię. Aby uzyskać więcej informacji między innymi o dostępności, skontaktuj się z producentem komputera. 

3. Oprogramowanie i obciążenie użyte w testach wydajności mogło zostać zoptymalizowane tylko dla mikroprocesorów Intel. Testy wydajności, takie jak SYSmark i MobileMark, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, podzespołów, oprogramowania i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować, że uzyskiwane wyniki będą się różnić. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz z innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.com/performance. Wyniki zostały zmierzone przez firmę Intel na podstawie oprogramowania, testów wydajności lub danych innych firm i przedstawione wyłącznie w celach informacyjnych.  Jakiekolwiek różnice w sprzęcie, oprogramowaniu lub konfiguracji mogą mieć wpływ na wyniki aktualnie mierzonej wydajności.  Firma Intel nie ma wpływu i nie weryfikuje projektu ani zastosowania danych dotyczących testów wydajności innych firm ani stron internetowych wspomnianych w tym dokumencie.  Firma Intel zachęca swoich klientów do odwiedzenia wymienionych stron internetowych innych firm lub innych źródeł i do potwierdzenia, czy wspomniane dane są dokładne i odzwierciedlają wydajność systemów dostępnych w sprzedaży.

4. Konfiguracja bazowa: Fujitsu* TX140 S1p z jednym procesorem Intel® Xeon® E3-1265L v2 (8 MB cache, 2,50 GHz), 16 GB (2x8GB 2Rx8 PC3-10600E-11, ECC), 1 x 500 GB SATA, 7200 RPM, Intel® Hyper-Threading-enabled, Intel® Turbo Boost-enabled, Red Hat* Enterprise Linux* Server Release 6.2, Kernel 2.6.32-220.el6.x86_64, kompilator Intel® C++ Compiler XE w wersji 12.1.0.293. Wybrano najlepszy opublikowany wynik z kwietnia 2013 r. Wynik: SPECint*_rate_base2006=169. http://www.spec.org/cpu2006/results/res2012q2/cpu2006-20120522-22364,html. Moc TDP procesora = 45W, wyd./W=3,76  Nowa konfiguracja: platforma serwerowa Intel® Xeon® z chipsetem Intel® C226 i jednym procesorem Intel® Xeon® E3-1230L v3 (8 MB cache, 1,8 GHz), 16 GB (2x8GB dual-rank DDR3-1600 ECC UDIMM), 250 GB SATA 6Gb/s HDD, Intel® Hyper-Threading®-enabled, Intel® Turbo Boost-enabled, Red Hat Enterprise Linux Server 6.3 for x86_64, kompilator Intel® C++ Studio XE and Intel® Fortran w wersji 13.0.0.133. Źródło: Na podstawie wewnętrznych pomiarów firmy Intel, kwiecień 2013 r. Wynik: SPECint*_rate_base2006 = 143. Moc TDP procesora = 25W, wyd./W = 5,72. 

5. Wymaga systemu z technologią Intel® Turbo Boost. Technologie Intel® Turbo Boost i Intel® Turbo Boost 2.0 są dostępne jedynie w wybranych procesorach firmy Intel®. Informacji udziela producent komputera. Wydajność może być inna od podanej w zależności od konfiguracji sprzętu, oprogramowania i ogólnej wydajności systemu. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html.

6. Wymaga systemu z technologią Intel® Hyper-Threading (Technologia Intel® HT), dowiedz się od producenta komputera PC. Wydajność zależy od konfiguracji używanego sprzętu i oprogramowania. Nie jest dostępna we wszystkich procesorach Intel®. Więcej informacji, w tym szczegółowe dane o tym, które procesory obsługują technologię Intel HT, można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html.