Zdalne zarządzanie komputerami

Nowe możliwości zarządzania pomagają obniżyć koszty

We współczesnym, dynamicznym środowisku biznesowym wizyty serwisowe w celu naprawienia nieprawidłowo funkcjonujących komputerów mogą zajmować dużo czasu i być bardzo kosztowne. Dzięki rodzinie procesorów Intel® Core™ vPro™ serwisanci mogą zdalnie konfigurować, diagnozować, izolować i naprawiać zainfekowane komputery — nawet jeśli urządzenia te nie odpowiadają.1 Dzięki sprzętowej funkcji zdalnego sterowania klawiaturą, monitorem i myszą (KVM) technicy zyskują dostęp do graficznego interfejsu użytkownika i mogą zobaczyć komunikaty o błędach wyświetlane na ekranie. W ten sposób mogą oni naprawiać komputery bezpośrednio zamiast przeprowadzać użytkowników telefonicznie przez poszczególne etapy tego procesu.

Więcej informacji o funkcji zdalnego sterowania klawiaturą, monitorem i myszą (KVM) >

Dział IT może także centralnie planować lokalne uruchamianie działań diagnostycznych na komputerach — nawet jeśli są wyłączone lub odłączone od sieci.1 Co więcej, technicy mogą zdalnie uaktualniać system Windows 7* poza godzinami pracy, minimalizując zakłócenia w działaniach użytkowników i starszych aplikacji. Dzięki temu system informatyczny działa sprawniej, a jego obsługa jest tańsza.

Zdalne zarządzanie komputerami z najnowszymi procesorami Intel dla firm

Rodzina procesorów Intel® Core™ vPro™ obniża koszty i zwiększa wydajność w firmie dzięki inteligentnym, wbudowanym funkcjom zdalnej pomocy technicznej, zabezpieczeń i zarządzania.2

Dysponując zaawansowanymi narzędziami do monitorowania, stosowania środków zaradczych i naprawy, można w dowolnym momencie reagować na newralgiczne problemy informatyczne:

  • Zdalne monitorowanie komputerów przewodowych i bezprzewodowych (także bezczynnych i odłączonych od sieci)
  • Rozsyłanie aktualizacji zabezpieczeń do użytkowników w celu zapobiegania włamaniom, a także diagnozowanie, izolowanie i naprawianie zainfekowanych komputerów w przypadku naruszenia zabezpieczeń
  • Identyfikowanie i korygowanie niezgodnych komputerów w celu skuteczniejszego zarządzania zgodnością
  • Zapisywanie danych dotyczących zasobów w pamięci chronionej (w tym danych zasobów sprzętowych i wersji oprogramowania)

Obejrzyj omówienie rodziny procesorów Intel® Core™ vPro™ >

Wywiady

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Funkcje zabezpieczeń oparte na technologii Intel® Active Management (Intel® AMT) wymagają chipsetu obsługującego tę technologię, sprzętu sieciowego i oprogramowania oraz połączenia do sieci korporacyjnej. Technologia Intel AMT może nie być dostępna lub pewne jej możliwości mogą być ograniczone przez system operacyjny hosta sieci VPN, a także podczas połączenia z siecią bezprzewodową, zasilania z baterii, w stanie uśpienia, hibernacji lub po odłączeniu od zasilania. Użycie pewnych funkcji może wymagać skonfigurowania oraz użycia skryptów konsoli zarządzania lub dalszego zintegrowania z istniejącą strukturą zabezpieczeń i modyfikacji lub implementacji nowych procesów biznesowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-active-management-technology.html.

2. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa w każdych warunkach. Wbudowane funkcje zabezpieczeń dostępne w wybranych procesorach Intel® mogą wymagać dodatkowego oprogramowania, sprzętu, usług i/lub połączenia internetowego. Wyniki mogą być różne w zależności od konfiguracji. Aby uzyskać szczegółowe dane, skontaktuj się z producentem komputera. Więcej informacji na stronie http://www.intel.com/content/www/us/en/security/security-at-home.html.