• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Co potrafi laptop?

Jak wszyscy wiemy, laptop świetnie nadaje się do odrabiania szkolnych zadań lub korzystania z poczty e-mail w kawiarence internetowej. Warto jednak pamiętać, że laptop lub urządzenie Ultrabook™ „2 w 1” sprawdza się również w wielu innych zastosowaniach. Za ich pomocą można na przykład tworzyć własne składanki muzyczne, dyskutować ze znajomymi na temat ulubionych DJ-ów, tworzyć pamiątkowe albumy lub przygotować dla rodziców album ze zdjęciami w Internecie na ich 25 rocznicę ślubu. Czas na dobrą zabawę!

 

Przenośność i czas pracy baterii — zabierz wszystko ze sobą

Możliwość przenoszenia laptopa jest prawdopodobnie najważniejszym powodem jego zakupu. Umożliwia on zabranie ze sobą dokumentów służbowych, szkolnych lub ulubionych materiałów. Jeśli poza przerwą na lunch nie masz więcej wolnego czasu, a do najbliższego centrum handlowego jedzie się 20 minut, możesz zabrać laptop do pobliskiego baru i kupić w Internecie upatrzoną od tygodni nową parę butów. Jeśli trenujesz od niedawna wspinaczkę wysokogórską i chcesz zapisać się do klubu osób o podobnych zainteresowaniach, dzięki laptopowi możesz sprawdzić, czy tego typu kluby działają w Twojej okolicy. Jeśli lubisz gry internetowe, ale nie chcesz siedzieć cały dzień w domu, możesz znaleźć odosobnione miejsce w parku i powalczyć o lepszy wynik w Candy Crush Saga ze znajomymi. Pracujesz nad grafiką anime o naturalnych rozmiarach, ale wyjeżdżasz na weekend? Wystarczy, że umieścisz plik w chmurze, aby mieć do niego dostęp w chwili natchnienia.

 

Przesyłanie i udostępnianie plików

Innym przydatnym zastosowaniem laptopa jest udostępnianie plików w wielu urządzeniach. Aby mieć dostęp do biblioteki nagrań, filmów i zdjęć z wakacji w laptopie, urządzeniu „2 w 1”, tablecie i smartfonie, wystarczy wykonać kilka prostych instrukcji. Dzięki przesyłaniu plików wszystkie dane są zawsze pod ręką, a wybrane dokumenty można udostępniać znajomym!

 

Strumieniowe pobieranie muzyki

Nowy laptop lub urządzenie „2 w 1” umożliwia wygodne pobieranie muzyki w transmisji strumieniowej bez irytującego czekania na buforowanie plików. Wystarczy połączyć się z ulubioną internetową stacją radiową, a nawet z własną biblioteką utworów w domu, aby słuchać ulubionej muzyki bez przerw i zacinania się.

 

Oglądanie filmów

Laptop pozwala również odtwarzać płyty DVD, oglądać przesyłane strumieniowo filmy w Internecie, a nawet w serwisach Netflix* lub Hulu*!

 

Strumieniowe przesyłanie programów telewizyjnych

Strumieniowo można także pobierać programy telewizyjne, aby z dowolnego miejsca oglądać ulubione programy w serwisach Hulu*, Youtube*, Vimeo* lub na innych stronach internetowych. Wiele programów telewizyjnych jest też dostępnych bezpośrednio na stronach poszczególnych stacji.

 

Kursy internetowe

Aktualna oferta kursów internetowych jest szeroka, od bezpłatnych kursów dodatkowych na uczelniach Ivy League po praktyczne, indywidualne szkolenia oferowane przez firmy szkoleniowe.

 

Zobacz, jakie to fajne

Po zapoznaniu się z tyloma przydatnymi zastosowaniami laptopa odwiedź stronę wyszukiwarki produktów Intel®, aby dowiedzieć się więcej, porównać modele i zrobić zakupy.

Więcej informacji

Zapoznaj się z urządzeniami Ultrabook™

Porównaj procesory, laptopy i urządzenia „2 w 1”, w tym urządzenia Ultrabook™. Znajdź dziś nowy komputer.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel >

Kolega z pokoju z urządzeniem Ultrabook™

Nagle wszystko inne wydaje się staromodne.

Obejrzyj teraz >

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.