• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Pięć najlepszych stron internetowych z filmami

Czy uwielbiasz filmy tak bardzo, że chcesz je oglądać bez względu na miejsce? Masz farta. Dostępne są dziesiątki stron internetowych z filmami, które zapewnią Ci rozrywkę przez długie wieczory. Najpierw jednak musisz zadbać o to, by technologia, którą dysponujesz, spełniła wymogi szybkiej, strumieniowej transmisji wideo. Jeśli chcesz wyposażyć się w laptopa lub tablet, który spełni Twoje oczekiwania w zakresie oglądania najwyższej jakości filmów w podróży, rzuć okiem na naszą wyszukiwarkę produktów firmy Intel. Następnie sprawdź atrakcyjne strony internetowe z filmami, które omawiamy poniżej, aby uzyskać dostęp do tysięcy materiałów przesyłanych strumieniowo.

 

 • Netflix*: Firma Netflix — standardowy dostawca wszystkich usług strumieniowego przesyłania filmów w Internecie — wyznacza standardy dostarczania materiałów rozrywkowych w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem łączy światłowodowych. Będąc pionierem w swojej dziedzinie, firma Netflix prowadzi ciągle rozwijającą się bibliotekę tysięcy filmów dostępną za miesięczną opłatą, która jest ułamkiem kosztów, jakie trzeba by ponieść przy zamawianiu pojedynczych pozycji w innych miejscach. Przygotowała ona również własną, unikalną ofertę programową i ma plany rozwijania tej gałęzi działalności.
 • Crackle*: Jeśli lubisz oglądać filmy za darmo i nie masz nic przeciwko przerwom na reklamy, Crackle to zdecydowanie warta uwagi strona internetowa z filmami przesyłanymi strumieniowo. Poza darmowymi, nieocenzurowanymi wersjami filmów, w miejscu tym można również oglądać ulubione programy telewizyjne i oryginalne materiały dostępne jedynie za pośrednictwem serwisu Crackle.
 • YouTube*: Od lat serwis YouTube jest najpopularniejszą stroną z darmowymi materiałami wideo wszelkiego rodzaju — zarówno amatorskimi, jak i profesjonalnymi. Lecz do tej pory nie było to dobre miejsce do oglądania legalnych filmów chronionych prawami autorskimi. Poza nieskończonymi zasobami darmowych nagrań wideo serwis YouTube oferuje również usługę wypożyczania filmów przesyłanych strumieniowo na żądanie. Istnieje ponadto możliwość zakupu cyfrowej kopii filmu.
 • Hulu*: Serwis Hulu był pierwotnie znany z dużo bogatszej oferty programów telewizyjnych przesyłanych strumieniowo, a niedawno przeszedł zmiany stawiające go na pozycji konkurencyjnego gracza z ofertą adresowaną do kinomaniaków. Jego twórcy dołożyli mnóstwa starań, aby odtwarzanie oferowanych treści było technicznie możliwe na dowolnej platformie — od komputerów stacjonarnych po tablety i smartfony. Pełne korzystanie z możliwości serwisu Hulu wymaga subskrypcji w usłudze Hulu Plus wiążącej się z niewielką, miesięczną opłatą.
 • iTunes*: Choć wielu z was już prawdopodobnie używa tego programu do odtwarzania cyfrowych zasobów multimedialnych, usługa iTunes jest również kolejną doskonałą platformą dysponującą olbrzymią biblioteką filmów dostępnych do kupienia i pobrania. Mimo iż jej właścicielem jest firma Apple, programu iTunes można używać na każdym urządzeniu bez względu na system operacyjny — od iOS* po Windows*.

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.