• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

7 najlepszych gier internetowych, za które nie zapłacisz ani grosza

Gry oparte na przeglądarkach nie wymagają pobierania dużych programów. Jednak nie ograniczają się one tylko do uproszczonych schematów. Przeciwnie, jeśli chcesz grać w najlepsze gry internetowe, musisz mieć komputer, który obsłuży ich zaawansowaną grafikę. Aby ustalić, jaki komputer będzie najbardziej odpowiedni, skorzystaj z wyszukiwarki produktów firmy Intel. Po podjęciu decyzji można zacząć studiowanie wielu atrakcyjnych i całkowicie darmowych gier internetowych.

 

Begone* — jeśli lubisz strzelanki, polubisz też Begone. Gra oferuje realistyczne, płynne odwzorowanie strzelaniny między dwoma przeciwnymi drużynami. Tempo akcji jest duże, a grać można samemu lub z innymi graczami. Z uwagi na typ grafiki gra przeznaczona jest dla graczy, którzy ukończyli 13 lat.

 

Seafight* — marzysz o wcieleniu się w pirata z Karaibów? Sprawdź swoją odwagę (i umiejętność chodzenia po pokładzie), nie wydając ani grosza i nie mocząc się w wodzie. Seafight to gra typu MMORPG, czyli wieloosobowa internetowa gra RPG rozgrywana w świecie wirtualnym. Grać mogą w nią wszyscy niezależnie od wieku, ale ponieważ jest to gra typu MMORPG, zaleca się, aby gracze niepełnoletni grali w nią pod nadzorem.

 

Drakensang* — kręcą cię miecze i smoki? To na pewno spodoba ci się Drakensang, bardzo popularna darmowa gra internetowa, która umożliwia coś, na co nie pozwala wiele innych gier w Internecie: dostosowanie własnych postaci i umiejętności. Przydaje się to w walce ze smokami i innymi odrażającymi, mitycznymi stworami z średniowiecza. Gra dla osób powyżej 13 lat, jednak wszyscy gracze niepełnoletni powinni grać pod nadzorem, ponieważ gra umożliwia dostęp do społeczności internetowej.

 

Battlestar Galactica* — nawet jeśli nie jesteś fanem tego popularnego serialu, możesz zagrać w tę grę MMORPG, choć znajomość serialu na pewno nie zaszkodzi. Oprócz bajecznej grafiki trójwymiarowej gra oferuje możliwość zabawnych przeróbek statków kosmicznych i broni. Przeznaczona dla graczy od 13 roku życia przy zachowaniu standardowych zaleceń dotyczących gier MMORPG.

 

Slingo* — nie bawi cię sianie chaosu i zniszczenia? W Internecie znajdzie się gra dla każdego, również dla osób, które wolą spędzać czas na nieco spokojniejszej zabawie. Slingo to unikalne połączenie gry bingo i jednorękich bandytów. Zakłady w grze umożliwiają nawet zdobycie nagród pieniężnych. Gra bez ograniczeń wiekowych.

 

Run Bolt Run* — jeśli masz dzieci, w Internecie jest mnóstwo darmowych gier dostosowanych do etapu ich rozwoju. Jedną z nich jest gra Run Bolt Run firmy Disney, w której pies Bolt musi uratować swego pana Penny'ego. Gra dla dzieci poniżej 13 roku życia, co nie oznacza, że nie mogą w nią grać również starsze dzieci!

 

Carnage Racing* — nie każda gra internetowa to gra RPG. Na szczęście jest jeszcze mnóstwo darmowych zręcznościówek, tak więc równowaga między grami wykorzystującymi nowoczesne technologie a starymi, klasycznymi gierkami zostaje zachowana. Jedną z takich gier jest Carnage Racing, czyli tradycyjne wyścigi samochodowe z paroma dodatkami, takimi jak broń czy przerabiane wozy. Zaletą gry jest fakt, że można w nią grać tylko na Facebooku*. To oznacza, że nigdy podczas gry nie przegapi się poke'a, like'a ani prywatnej wiadomości. Dodatkowo do wyścigu można zaprosić znajomych z Facebooka. Gra polecana jest od 16 roku życia.

 

Nietrudno zauważyć, że wspólną cechą najlepszych gier internetowych jest zaawansowana grafika. Dlatego kupując komputer, nie warto patrzeć tylko na cenę. Trzeba pamiętać, że płynna obsługa gier wymaga od komputera dużej wydajności. Najgorsze, co może się przydarzyć podczas gry to zacinający się i blokujący komputer, dlatego wyboru urządzenia należy dokonać z namysłem. Odwiedź stronę wyszukiwarki produktów firmy Intel, aby wybrać spośród najlepszych urządzeń Ultrabook™, komputerów All-in-One i laptopów dostępnych na rynku. Przed włączeniem ulubionej gry warto wyposażyć się w najlepszą technologię.

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.