• <Więcej na stronie intel.com

Jak pobierać muzykę

Rozważasz zakup nowego komputera, ale nie wiesz, jak pobierać na niego muzykę?

Nie martw się.

Istnieje wiele metod pobierania nowej muzyki na komputer lub inne urządzenie, tak aby można było słuchać ulubionych utworów w dowolnej chwili.

Możesz:

 1. pobrać ją bezpośrednio na urządzenie;
 2. skorzystać z usług realizowanych w chmurze lub usług transmisji strumieniowej, aby słuchać muzyki jak radia, które nadaje tylko twoje ulubione utwory.

Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. 

Jak pobierać muzykę

Pobieranie muzyki redukuje ilość wolnego miejsca na urządzeniu, ale utwory są dostępne bez konieczności łączenia się z Internetem. Takie podejście zdaje egzamin u osób, które podróżują lub miewają problemy z dostępem do stabilnego (bądź bezpłatnego) połączenia z Internetem. W ten sposób mogą przestać się martwić o dostęp do sieci i oddać przyjemności słuchania muzyki.


Muzykę można pobierać na przykład za pomocą programu Xbox Music*, który jest odpowiednikiem iTunes dla systemu Windows 8. Aplikacja ta ma nie tylko atrakcyjne funkcje, ale jest też łatwa w obsłudze.

Przejdź na ekran Start i naciśnij kafelek Muzyka. Gdy uruchomi się pogram Xbox Music, możesz przejrzeć wszystkie jego opcje, przeciągając ekran w poziomie, tak jak we wszystkich innych aplikacjach Metro systemu Windows. Odszukaj opcję „Top Music” (Najlepsze utwory) i wybierz ją. Domyślny widok przedstawia najpopularniejszych wykonawców, ale po wybraniu pozycji „Artists” (Wykonawcy) możesz wybrać „Songs” (Utwory).

Naciśnięcie tytułu piosenki nie wyświetla jednak opcji zakupu, tylko pozwala odtworzyć ją strumieniowo. Aby kupić utwór i móc go później słuchać nawet przy braku połączenia z Internetem, przesuń pole informacyjne w prawo. Zostanie wyświetlony przycisk zakupu piosenki („buy song”).

O ile masz już założone konto Xbox, po naciśnięciu tego przycisku będzie można potwierdzić transakcję. W przeciwnym razie musisz je skonfigurować. Wystarczy podać adres, dane karty kredytowej i gotowe — całość zajmuje najwyżej parę minut.

Teraz możesz już usiąść i włączyć muzykę. To łatwe!

Jak słuchać muzyki przesyłanej strumieniowo

Korzystanie ze strumieniowej transmisji muzyki daje dostęp do niczym nieograniczonej listy odtwarzania. Wśród najpopularniejszych serwisów, z których można w ten sposób korzystać, są witryny Spotify* i Rdio*. Możliwość słuchania dowolnych utworów to świetna sprawa, ale pod warunkiem dostępu do Internetu.

Będąc w zasięgu sieci Wi-Fi, na urządzeniu Kindle* można korzystać z aplikacji Pandora. Dzięki temu można jednocześnie czytać książki elektroniczne i słuchać muzyki, nie martwiąc się stosunkowo niewielką pamięcią urządzeń firmy Amazon.

Użytkownicy tabletów iPad* mają do wyboru różne opcje: Za pomocą aplikacji iTunes* mogą słuchać zakupionej muzyki lub odbierać transmisję strumieniową bezpośrednio z serwisów Pandora lub Spotify. Mogą również słuchać niezliczonych radiostacji internetowych. Dzięki takim aplikacjom jak I Heart Radio* można słuchać ulubionych stacji radiowych bez tunera — wszystko jedno, czy będą to wyspiarskie rytmy z Miami, niezależny rock z Los Angeles czy jazz z Nowego Orleanu.

Urządzenia typu „2 w 1” dają jeszcze większe możliwości. Na urządzeniu Ultrabook™ z systemem Windows* 8 można też korzystać z bardzo łatwej w użyciu systemowej aplikacji TuneIn Radio*.

Kafelek TuneIn na ekranie Start systemu Windows* 8

jeśli chcesz znaleźć internetowe radiostacje za pomocą TuneIn, naciśnij kafelek tej aplikacji na ekranie Start:

Kanały jazzowe w radio Tunein

Następnie wybierz ulubiony gatunek lub rodzaj muzyki. Po naciśnięciu opcji Jazz zobaczysz różne możliwości — wszystko jest za darmo i na żywo:

Stacja KUVO Denver w radio TuneIn

Aby posłuchać nadającej jazz stacji RM KUVO z Denver, wystarczy nacisnąć odpowiadający jej kafelek, a za chwilę popłynie muzyka:

 

 

 


Smartfony iPhone* działają tak samo jak tablety iPad, więc mając dostęp do Internetu, można korzystać z serwisów Pandora, Spotify lub Rdio lub słuchać internetowych rozgłośni radiowych. Masz muzykę pobraną wcześniej? Świetnie sprawdzi się tu iTunes, szczególnie w trybie odtwarzania losowego.

Słuchanie muzyki na smartfonach z Androidem* wygląda niemal tak samo, z tym że nie ma tam aplikacji iTunes. Zamiast tego można korzystać z aplikacji Double Twist* czy PowerAmp* oraz oczywiście z serwisów Pandora, Spotify czy Rdio. Wszystko to jest naprawdę bardzo proste, a jeśli wolisz, możesz też skorzystać z I Heart Radio.

Pobieranie lub transmisja strumieniowa: wybór należy do Ciebie!

Wielbiciele muzyki mają teraz naprawdę ogromne możliwości słuchania jej na smartfonach, tabletach czy nawet najnowszych urządzeniach Ultrabook „2 w 1”. Miłego słuchania!

Więcej informacji

Zapoznaj się z urządzeniami Ultrabook™

Porównaj procesory, laptopy i urządzenia „2 w 1”, w tym urządzenia Ultrabook™. Znajdź dziś nowy komputer.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel >

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.