• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Strumieniowe odtwarzanie filmów

Strony z filmami w transmisji strumieniowej, np. YouTube* i Vimeo*, umożliwiają zapamiętanie filmów, do których często się wraca. Ale jeśli chcesz zapisać film do osobistego użytku lub do obejrzenia w późniejszym terminie, musisz pobrać go na dysk twardy. Zanim to zrobisz, upewnij się, czy nie łamiesz żadnych zasad. Wiele z serwisów oferujących transmisje strumieniowe posiada w swoim regulaminie zapis zabraniający pobierania filmów, jeżeli mają one być później udostępnione innym osobom. Gdy już uzyskasz tę informację, musisz zadbać także o zakup komputera, który będzie w stanie odtwarzać Twoje ulubione filmy i programy telewizyjne strumieniowo lub z pamięci lokalnej, a także pobierać je. Skorzystaj z Wyszukiwarki produktów firmy Intel, aby wybrać jeden spośród najlepszych produktów.


Pobieranie bezpłatnych filmów

Choć trudno w to uwierzyć, z Internetu można pobierać naprawdę wiele filmów i to całkowicie legalnie. Bardzo wiele filmów zostało udostępnionych do użytku publicznego — od mało znanych perełek kina do powszechnie cenionych klasyków gatunku. Swoje poszukiwania warto zacząć od odwiedzenia serwisu The Internet Archive. Można także przejrzeć oferty dostępne na stronie Open Video Project, gdzie znajduje się praktycznie wszystko — od filmów dokumentalnych, przez ekranizacje lektur, aż po filmy historyczne.


Podglądanie największych burz mózgów

TED* (ang. technology, entertainment, and design — technologia, rozrywka i planowanie) to internetowa platforma transmitująca konferencje i prezentacje z całego świata, prowadzone przez znane osobistości i innowatorów ze świata technologii. Dyskusje publikowane w serwisie TED można odtwarzać na stronie internetowej lub pobierać na dysk komputera, klikając przycisk „Download” (Pobierz), znajdujący się pod każdym z filmów umieszczonych na stronie. Po jego kliknięciu otrzymasz możliwość pobrania pliku wideo w niskiej, standardowej oraz wysokiej rozdzielczości. Istnieją określone wytyczne, których musisz przestrzegać, jeżeli chcesz umieścić film pobrany z serwisu TED na innej stronie internetowej. Dopóki jednak pobierasz je na własny użytek, nie musisz się o nic martwić.


Pobieranie nagrań wideo

Jeśli lubisz poznawać opinie i punkty widzenia różnych osób, w Internecie znajdziesz mnóstwo materiałów do obejrzenia, w tym nagrania wideo (zwane także vlogami lub wideoblogami), prowadzone przez przedsiębiorców i właścicieli małych firm, które możesz otrzymać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową lub pobrać automatycznie, gdy tylko się pojawią. Gdy już znajdziesz nagrania, które Cię interesują, warto je zasubskrybować, aby w łatwy sposób pozostać na bieżąco z jego nowymi odsłonami.


Chcesz pobrać film przesyłany strumieniowo w serwisie Netflix*? Nic z tego.

Jeżeli szukasz programu (darmowego lub nawet płatnego), który umożliwi Ci pobieranie filmów z serwisów takich jak Netflix* czy Hulu*, masz pecha. Większość płatnych serwisów tego typu posiada zabezpieczenia chroniące przed kopiowaniem, które uniemożliwiają pobieranie zawartych w nich materiałów. Jeżeli chcesz obejrzeć materiał umieszczony w którymś z takich serwisów, najlepszym rozwiązaniem będzie wykupienie abonamentu lub kupienie samego filmu.


Nie ulega wątpliwości, że możliwość pobrania filmu zależy od właściwego podejścia i użycia odpowiedniego oprogramowania. Dużo większą wagę należy jednak przyłożyć do zakupu samego komputera, który będzie na tyle szybki, aby płynnie i bez zacięć przetwarzać pobieranie bądź odtwarzać filmy lub programy w wysokiej rozdzielczości. Aby poznać dostępne możliwości i znaleźć właściwe urządzenie Ultrabook™, komputer All-in-One lub laptopa, który w stu procentach spełni Twoje oczekiwania, odwiedź stronę Wyszukiwarki produktów firmy Intel. Gdy już uzbroisz się we właściwe technologie, nikt ani nic Cię nie powstrzyma.

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.