• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Jak nagrywać dźwięk za pomocą komputera

Przez ostatnie 10 lat poczyniono znaczące postępy w technologii nagrywania dźwięku. Wiele osób obecnie pobiera muzykę z Internetu lub słucha muzyki przesyłanej strumieniowo online. Prawdopodobnie należysz do tego grona. Jednak nie każdy wie, że korzystając z odpowiednich aplikacji i oprogramowania do obsługi muzyki, możesz zdziałać znacznie więcej. Czy wiesz, że możesz na przykład utworzyć własny dzwonek? Możesz też nagrać swoją piosenkę. Każde z tych zadań można wykonać, korzystając z urządzenia Ultrabook™, komputera All-In-One lub laptopa.

 

Po co nagrywać dźwięk za pomocą komputera?

Jest wiele argumentów zachęcających do nauki nagrywania lub edytowania muzyki na komputerze. Oto tylko kilka z nich.

 

 • Tworzenie własnych dzwonków
 • Nagrywanie własnej muzyki
 • Udostępnianie swojej muzyki rodzinie i znajomym

 

Jak utworzyć własny dzwonek

Jeśli znudziły Ci się dzwonki, które masz w telefonie, i chcesz utworzyć wyjątkową melodię, możesz skorzystać z jednej z bezpłatnych aplikacji muzycznych lub programów do edycji dźwięku umożliwiających tworzenie niestandardowych dzwonków lub dźwięków powiadomień. Obejrzyj ten pomocny film przedstawiający sposób utworzenia własnego dzwonka.

 

Jak nagrać piosenkę na komputerze

Masz w głowie piosenkę, którą chcesz podzielić się z całym światem? Czasami wystarczy tylko znaleźć odpowiedni sprzęt, który pomoże znaleźć ujście dla Twej artystycznej weny. Współczesne komputery umożliwiają uzyskanie nagrań, które brzmią niezwykle profesjonalnie. Jednak przed nagraniem utworu trzeba zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie.

 

 • Odpowiedni mikrofon. Mikrofony są dostępne w rozmaitych cenach. Skąd wiadomo, który będzie odpowiedni? Po pierwsze: jeśli zależy Ci na dobrej jakości, nie kupuj najtańszego mikrofonu komputerowego. Taki sprzęt świetnie się sprawdza w przypadku nagrywania wiadomości głosowych dla mamy, ale nie zapewnia odpowiedniej jakości dźwięku popisów wokalnych, które mają zostać potencjalnym hitem. Jeden z najlepszych mikrofonów uniwersalnych, który jest tani i popularny wśród profesjonalnych muzyków, to model Shure* SM57 dostępny w cenie około 100 USD. Mając odpowiedni adapter, można podłączyć to urządzenie bezpośrednio do gniazda mikrofonu w komputerze.
 • Odpowiednie oprogramowanie do nagrywania. Bezpłatne oprogramowanie rejestrujące dźwięk (np. Audacity*) ma spore możliwości i stanowi świetne wprowadzenie dla początkujących, ponieważ pozwala tworzyć materiały o przyzwoitej jakości. Jeśli jednak poważnie myślisz o tworzeniu warstw dźwiękowych poszczególnych instrumentów i chcesz korzystać z doskonałych efektów oraz funkcji edycji, zainteresuj się programem, takim jak Pro Tools*. Oprogramowanie Pro Tools dla systemu Windows* i komputerów Mac* jest dostępne za około 600 USD.

 

Jak przechwytywać, edytować i udostępniać muzykę

 

 • Oto pomocny samouczek wideo przedstawiający sposób przechwytywania, edytowania i udostępniania muzyki bezpośrednio z komputera. Można też skorzystać z najlepszych aplikacji muzycznych umożliwiających nagrywanie dźwięku i zapisywanie go na dysku twardym w jednym z formatów audio, takich jak MP3.

 

Jeśli chcesz nagrywać dźwięk na komputerze i rozważasz zakup nowego komputera, z pewnością ucieszy Cię oferta przystępnych cenowo urządzeń odpowiadających Twojemu stylowi życia. Skorzystaj z Wyszukiwarki produktów firmy Intel i wybierz najlepszy dla siebie system. Możesz również rozpocząć poszukiwanie nowego urządzenia Ultrabook™ — najnowszej odmiany komputera, która szturmem zdobywa rynek.

Więcej informacji

Zapoznaj się z urządzeniami Ultrabook™

Porównaj procesory, laptopy i urządzenia 2w1, w tym urządzenia Ultrabook™. Znajdź dziś nowy komputer.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel >

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.

Wywiady