Ta wersja używanej przeglądarki nie jest zalecana do tej strony internetowej.
Uaktualnij przeglądarkę do najnowszej wersji, klikając jedno z poniższych łączy.

Jak oglądać filmy przez Internet – legalnie i bezpłatnie

Jeśli w dowolnej wyszukiwarce internetowej wpiszesz „bezpłatne pobieranie filmów”, najprawdopodobniej otrzymasz miliony wyników, które obiecują szybkie pobieranie najnowszych hollywoodzkich hitów. Internet jest przepełniony stronami, na których możesz łatwo dać się nabrać i zapisać na swoim komputerze nielegalne filmy chronione prawami autorskimi — filmy, które są jeszcze w kinach albo których nawet jeszcze nie zaczęto wyświetlać. To kusi.

Te strony jednak nie mówią ani o tym, że pobieranie, oglądanie i udostępnianie tych filmów jest nielegalne, ani o tym, że istnieją agencje rządowe i prywatne, które regularnie patrolują te strony i szukają osób nielegalnie pobierających. Ryzyko, że użytkownik zostanie złapany i zapłaci karę, jest realne i zupełnie bezsensowne, biorąc pod uwagę, jak wiele jest stron, które umożliwiają legalne korzystanie z bezpłatnych, pełnej długości filmów i najnowszych odcinków seriali telewizyjnych.

Własność publiczna

Jeśli masz nastrój na klasykę kina, wiele stron oferuje bezpłatne treści będące własnością publiczną. Film będący własnością publiczną to taki, do którego prawa autorskie wygasły lub którego właściciel przekazał go społeczeństwu do oglądania bez opłat i tantiem. Filmy te można pobierać i odtwarzać na komputerach, odtwarzaczach MP3*, urządzeniach z systemem Android*, iPodach*, iPhone'ach*, iPadach* — całkowicie bez opłat.

Na stronach z własnością publiczną możesz zapewnić sobie swoją dawkę produkcji „starych, ale jarych” — takich jak Dziewczyna Piętaszek, Sklepik z horrorami, Człowiek, który wiedział za dużo, a nawet Noc żywych trupów. Wszystko bezpłatnie, wszystko legalnie. Takie strony, jak The Internet Archive*, Retrovision*, Uncle Earl’s Classic TV Channel* i Shocker Internet Drive-In* zawierają ponad 500 000 nagrań filmowych, w tym filmów, programów telewizyjnych, kreskówek, programów sportowych, dokumentalnych itd. — wirtualna przystań kinomanów klasyki z całego świata.

Bezpłatnie, ale z reklamami...

Inny sposób na legalne oglądanie filmów i telewizji online to korzystanie ze stron przesyłających treści wideo strumieniowo. Strony te zwykle oferują ogromny wybór bezpłatnych treści. Treści te są „bezpłatne”, ponieważ ich emisja jest regularnie przerywana reklamami, które za nie „płacą”. Takie strony, jak Hulu*, YouTube*, Google Video* i Crackle* firmy Sony umożliwiają legalne przesyłanie strumieniowe nagrań bezpośrednio na komputer.

Można też zapłacić

Takie strony, jak Amazon Prime*, Xfinity Fancast*, Netflix* i Hulu Plus* oferują najnowsze, aktualne filmy i seriale telewizyjne, jednak musisz na nich założyć konto i płacić miesięczny abonament, aby korzystać z udostępnianych przez nie treści. Niektóre serwisy, na przykład Netflix*, oferują różne opcje miesięcznych abonamentów. Porównując je dokładnie, zauważysz niewielkie różnice w cenie i zakresie oferty. Jednak miłośnicy kina ucieszą się, że one wszystkie zapewniają nieograniczone przesyłanie strumieniowe.

Jeśli nie chcesz płacić miesięcznego abonamentu, takie strony, jak Vudu*, Blockbuster On-Demand* i Best Buy CinemaNow* mogą stanowić alternatywę dla innych usług oferujących filmy na żądanie, które wymagają płacenia abonamentu. Po zarejestrowaniu się na tych stronach można płacić za każdy film lub program telewizyjny, który chcemy wypożyczyć lub mieć na stałe.

Te opcje przesyłania strumieniowego i pobierania są tym bardziej atrakcyjne, że rozrywkę można ze sobą zabrać wszędzie. Ultrabook® — charakteryzujący się bardzo smukłą konstrukcją o grubości mniej niż 2,5 cm i niezwykle szybką pracą — jest doskonałym urządzeniem dla miłośników filmu w ruchu. Oprócz tego Ultrabook wyposażono w technologię Intel® Insider™, nowy sposób na nieprzerwane, bezprzewodowe odtwarzanie w jakości HD, przeznaczone wyłącznie do komputerów z procesorami Intel®. Twój komputer to teraz najlepsze miejsce w kinie.

Niezależnie od tego, jakie filmy lubisz — filmy akcji, romantyczne, horrory czy komedie — gdy masz do dyspozycji wspomniane strony z filmami online i całe mnóstwo im podobnych, naprawdę nie ma powodu, by narażać się na ryzyko pobierania na swój komputer filmów nielegalnych lub objętych prawami autorskimi. Zawsze możesz znaleźć w Internecie świetne filmy — bez konfliktu z prawem i bez wydawania choćby jednej złotówki.

Odkryj urządzenia 2w1

Porównaj procesory, laptopy i urządzenia 2w1, w tym urządzenia Ultrabook™. Znajdź dziś nowy komputer.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel® >

 

Podobne filmy