• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Pięć najpopularniejszych sposobów słuchania darmowej muzyki w Internecie

Czy wiesz, że możesz słuchać darmowej muzyki w Internecie, nie podkradając jej nikomu? Tak naprawdę dostępnych jest całkiem sporo legalnych zasobów internetowych pozwalających na całkowicie darmowe słuchanie ulubionych utworów muzycznych. Jeśli dysponujesz tabletem lub laptopem, tym lepiej — możesz słuchać muzyki w praktycznie każdym miejscu dysponującym sygnałem sieci Wi-Fi. Wypróbuj działanie naszej wyszukiwarki produktów firmy Intel i znajdź komputer, który najlepiej odpowiada Twojemu stylowi i wymogom. Potem wystarczy połączyć się z Internetem i rozpocząć słuchanie za darmo ulubionej muzyki!

 

Oto zestawienie pięciu najpopularniejszych, darmowych zasobów muzycznych w Internecie.

 

 • Spotify*: usługa dostępna w ponad dwudziestu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. To jedna z najczęściej używanych platform do słuchania darmowej muzyki w Internecie. W odróżnieniu od większości pozostałych internetowych usług muzycznych Spotify pozwala na słuchanie pojedynczych piosenek, albumów lub wykonawców. Darmowa wersja jest finansowana z reklam i wymaga pobrania odpowiedniego oprogramowania.
 • Grooveshark*: usługa działa na podobnych zasadach co Pandora, lecz oferuje niektóre z zalet dostępnych w usługach Spotify i Grooveshark, będąc unikalną hybrydą strumieniowego radia internetowego z możliwościami odsłuchiwania całych albumów bez konieczności pobierania żadnego oprogramowania. Słuchanie muzyki odbywa się bezpośrednio ze strony internetowej za pośrednictwem przeglądarki. Usługa Grooveshark jest dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych.
 • Last.fm*: darmowa, internetowa usługa strumieniowego odbioru muzyki w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Serwis Last.fm łączy również niektóre funkcje sieci społecznościowych, oferując zupełnie odmienne sposoby słuchania ulubionych utworów. Można za jej pomocą nie tylko słuchać darmowej muzyki, lecz również nawiązywać znajomości z innymi słuchaczami oraz wysyłać wiadomości i rekomendacje do osób znajdujących się na liście kontaktów. Serwis Last.fm różni się od pozostałych usług strumieniowego odbioru muzyki również tym, że wyświetla obracające się obrazy odtwarzanych artystów. Jest ona dostępna na ograniczonych zasadach w Kanadzie, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii i Brazylii.
 • Live365*: usługa obejmuje szereg internetowych stacji radiowych, których listy odtwarzania nie są sztywno zaprogramowane, lecz są tworzone na żywo przez didżejów. Serwis Live365 stanowi doskonałe źródło darmowej, przesyłanej strumieniowo muzyki umożliwiające słuchanie ulubionych utworów i jednoczesne odkrywanie podobnie brzmiących wykonawców. Można także sortować ulubione style muzyczne, zespoły i wykonawców indywidualnych. Usługa Live365 działa bezpośrednio w przeglądarce, lecz jest również dostępny do pobrania odtwarzacz oferujący dodatkowe funkcje. Jest ona finansowana z reklam, więc nigdy nie ma konieczności wnoszenia opłat za subskrypcję. Usługa Live365 jest dostępna w ponad 150 krajach na całym świecie.

 

Korzystanie z darmowych zasobów muzycznych w Internecie pozwala zaoszczędzić spore pieniądze wydawane na zakup plików mp3 i płyt CD. Ułatwia również odkrywanie nowych wykonawców, którzy w innym przypadku pozostaliby nieznani. Pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się w komputer, którego szybkość odpowiada wymogom ciągłego, strumieniowego odtwarzania dźwięku z Internetu. Znajdź swój produkt już dziś za pomocą wyszukiwarki produktów firmy Intel.

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.