• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Małe laptopy o „dużej” wydajności

Czy w naszym świecie, w którym „większe jest lepsze”, stawiasz na równi małe laptopy z komputerami, które nie są tak naprawdę wystarczająco dobre? Jeśli tak, nie jesteś sam. Ale popełniasz ogromny błąd! Możesz w to uwierzyć lub nie, ale dziś dostępne są laptopy o raczej kompaktowych rozmiarach, które z ich unikatowo „dużą” wydajnością każą się ponownie zastanowić nad definicją słowa „mały”. Co więcej, małe laptopy zdolne o najwyższej wydajności pozwalają również upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, co może zaskakiwać. Aby znaleźć bajeczne małe laptopy o wydajności nieosiągalnej dla większości dostępnych obecnie urządzeń, sprawdź naszą Wyszukiwarkę produktów firmy Intel.

 

Jaka jest dokładnie Twoja definicja małego laptopa?

Właściwy rozmiar to rzecz gustu. Jeśli zwykle korzystasz z poczty elektronicznej, przeglądasz Internet, oglądasz filmy i grasz w gry na 5-calowym telefonie, przejście na 11-calowy ekran to tak jak nabyć dużą posiadłość. Jeśli jednak na co dzień używasz komputera stacjonarnego z ekranem o przekątnej 20 cali, zamiana na laptopa z 11-calowym ekranem może mieć efekt odwrotny. Oczywiście musisz również wziąć pod uwagę to, że wiele małych laptopów jest obecnie wyposażonych w wyświetlacze HD, które rekompensują różnicę rozmiaru czystą jakością obrazu. To nie jedyna korzyść z posiadania mniejszego laptopa.

 

Zalety małych laptopów

Mniejsze może być lepsze! To, że laptop posiada monstrualny ekran, nie oznacza że będzie dla Ciebie lepiej pracował. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów do rozważenia przed decyzją o wyborze dużego lub małego rozmiaru.

 

 • Małe laptopy są lekkie, co oznacza dwie rzeczy: Są znacznie mniej podatne na upuszczenie lub uszkodzenie, a ponadto cechuje ich wysoki poziom przenośności. Mały laptop możesz zabrać ze sobą do samolotu podczas podróży czy do autobusu, kiedy jedziesz do albo z pracy, i zawsze znajdziesz wystarczająco miejsca, aby z niego korzystać. To nie zawsze się udaje z większymi laptopami. Mały laptop gwarantuje, że można go ze sobą wszędzie zabrać. W przypadku wybrania większego urządzenia nie będzie to zawsze możliwe.
 • Do małego laptopa nie trzeba dokupywać żadnych dodatkowych akcesoriów. Średnia teczka lub torba nie pomieści laptopa z ekranem 17-calowym, ale jeśli kupisz mały laptop, zakup specjalnej torby do niego nie będzie konieczny. Co więcej, jeśli zechcesz kiedykolwiek uzyskać dostęp do większego ekranu, wystarczy że podłączysz laptop do zewnętrznego monitora.
 • Większe możliwości udostępniania. Powiedzmy, że chcesz pokazać rodzicom zdjęcia swoich pociech, udostępnić znajomemu nową ulubioną piosenkę lub wybrać ważny moment filmu i udostępnić go znajomym z portali społecznościowych. Co powiesz na obejrzenie filmu w deszczowy dzień z ukochaną osobą? Czy istnieje łatwiejszy sposób realizacji tych zamierzeń niż za pomocą komputera, który dosłownie mieści się w dłoni? Myślimy, że nie. Dzięki małym laptopom udostępnianie sprowadza się do prostego gestu.

 

Małe laptopy, duża wydajność

Nigdy nie osądzaj książki przez pryzmat jej okładki i nigdy nie oceniaj laptopa przez pryzmat jego rozmiaru. To, co się liczy naprawdę, znajduje się wewnątrz, i dlatego musisz się przyjrzeć bliżej zawartości laptopa — dużego czy małego — zanim ocenisz, czy spełni Twoje wymagania. Jest wiele laptopów z dużym ekranem, które jedynie prezentują się dobrze, ale już tak nie działają, jak również wiele małych laptopów, które mogą odmienić Twoje życie. W pierwszej kolejności zawsze sprawdź rozmiar procesora, a nigdy nie rozczarujesz się wydajnością laptopa, niezależnie od jego rozmiaru.

 

Aby zawęzić kryteria poszukiwania najlepszego nowego małego laptopa, skorzystaj z naszej Wyszukiwarki produktów firmy Intel i znajdź idealny model dla Twojego stylu życia.

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.