• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Programy telewizyjne w transmisji strumieniowej: oglądaj, co chcesz

W zeszłym roku znacząco wzrosła skala konsumpcji treści rozrywkowych. Jeśli ta wiadomość jeszcze do Ciebie nie dotarła, stało się tak prawdopodobnie dlatego, że bez przerwy oglądasz programy telewizyjne w transmisji strumieniowej. Dzięki szybkiemu wzrostowi popularności strumieniowego odbioru programów telewizyjnych analitycy medialni wieszczą koniec ery wypożyczalni płyt i abonamentów telewizji kablowej oraz nadejście nowych czasów strumieniowej transmisji programów i filmów na światowym rynku użytkowników Internetu.

 

Aby zacząć oglądać ulubione programy telewizyjne, filmy i teledyski w doskonałej jakości wizualnej dzięki możliwościom oferowanym przez technologie przesyłania strumieniowego, odwiedź stronę wyszukiwarki produktów firmy Intel i porównaj najnowsze komputery ze znakiem Intel Inside®. Strona umożliwia szybkie zestawienie wszystkich funkcji nowego laptopa, komputera All-in-One, a także najnowszego produktu zainspirowanego przez Intel: konwertowalnego urządzenia Ultrabook™, które w jednej ultrapłaskiej obudowie łączy zalety tabletu z ekranem dotykowym i wydajnego laptopa.

 

Postęp technologii strumieniowego przesyłania treści w Internecie o zasięgu międzynarodowym

Co ciekawe, strumieniowy odbiór programów telewizyjnych zaoferował odbiorcom na całym świecie dostęp do ulubionych programów bez względu na miejsce ich produkcji. Jeszcze nawet 10 lat temu osoby mieszkające w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i kontynentalnej Europie praktycznie nie miały dostępu do programów produkowanych w Azji czy Afryce. Często uchodźcy, imigranci drugiego pokolenia i zwykli fani musieli obywać się bez swoich ulubionych programów rozrywkowych. Obecnie, dzięki przedsiębiorczym Amerykanom i Brytyjczykom, w których żyłach płynie japońska, koreańska czy nigeryjska krew (i nie tylko), międzynarodową widownię zyskuje coraz więcej programów z całego świata.

 

Firma DramaFever, założona przez Seunga Baka i Suka Parka z Manhattanu, w ciągu pięciu lat od założenia stała się największym i najważniejszym dystrybutorem koreańskich programów telewizyjnych poza Azją. Firma Crunchyroll, założona między innymi przez mieszkającego w Kalifornii Kuna Gao, oferuje użytkownikom w Stanach Zjednoczonych i nie tylko strumieniowy odbiór filmów animowanych. Z kolei należąca do Jasona Njoku strona internetowa iROKOtv.com* przesyła strumieniowo darmowe nigeryjskie filmy adresowane do widzów w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

 

Stało się jasne, że dzięki intensywnej pracy przedsiębiorstw specjalizujących się w regulacjach licencyjnych międzynarodowe rynki otwierają się na możliwości tkwiące w strumieniowym odbiorze materiałów cyfrowych. I nie chodzi jedynie o stosunkowo niewielkie firmy rozpoczynające dopiero swoją działalność. Duże podmioty również wyczuwają możliwości stojące za potężnym rynkiem odbiorców filmów i międzynarodowych programów telewizyjnych. Niedawno firma Hulu zapowiedziała otwarcie na rynek japoński. Z kolei Netflix — wielki rywal firmy Hulu — udostępnił swoje treści w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

 

Najlepsze strony internetowe oferujące strumieniowy odbiór programów telewizyjnych

Mimo iż wielu widzów na całym świecie będzie musiało w dalszym ciągu pozyskiwać informacje na temat dostępnych możliwości odbioru strumieniowego u usługodawców kablowych i w lokalnych sieciach telewizyjnych, poniżej przedstawiliśmy zestawienie najbardziej popularnych stron internetowych oferujących treści cyfrowe przesyłane strumieniowo.

 

 • All My Faves TV Online to najważniejszy przystanek na drodze wielu fanów programów telewizyjnych. Nawigacja po serwisie jest prosta, a na jej stronie głównej znajdują się wszystkie najpopularniejsze programy telewizyjne, które łatwo odróżnić dzięki rozpoznawalnym logotypom.
 • Hulu jest uważany za lidera w dziedzinie darmowej telewizji internetowej. A jeśli nie możesz na ich stronie znaleźć jakiegoś programu, jest on prawdopodobnie dostępny na stronie Hulu Plus — płatnej wersji usługi Hulu dysponującej olbrzymią ofertą materiałów w jakości HD.
 • Firma Netflix przeniosła punkt ciężkości z wypożyczania filmów w kierunku strumieniowego przesyłania treści. W jej ofercie znajduje się obecnie potężna biblioteka filmów i programów telewizyjnych dostępnych za standardową opłatą.
 • Amazon Instant Video* to szybka, bezpieczna i niedroga ścieżka dostępu do płatnych programów telewizyjnych. Przyznajmy szczerze: Amazon zna się na sprzedaży jak nikt inny. Czy może dziwić, że firma ta wie, czego oczekują widzowie?

 

Jeśli więc wiesz już, jak płynnie przejść od pracy do rozrywki, przygotowaliśmy wyszukiwarkę produktów firmy Intel. Nie możesz tego przegapić.

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.