• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Wskazówki dotyczące zakupu
pierwszego laptopa

Kiedyś można było obejść się bez komputera. Ale te czasy już minęły. Dzisiaj komputer jest niezbędny do wykonywania codziennych, podstawowych czynności — począwszy od komunikacji z rodziną i przyjaciółmi za pomocą tekstu, wiadomości e-mail i czatu wideo, poprzez korzystanie z dostępu do edukacji przez Internet i wysyłanie wiadomości do nauczycieli, aż po dostęp do rozrywki w celu oglądania filmów i słuchania muzyki. Zanim jednak kupisz pierwszy laptop, spróbuj zawęzić swoje poszukiwania, zapoznając się z kilkoma najlepszymi dostępnymi obecnie urządzeniami. Aby uzyskać pomoc, skorzystaj z Wyszukiwarki produktów firmy Intel i znajdź urządzenie idealnie dobrane do Twoich potrzeb. Poniżej znajdziesz kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby dokonać wyboru właściwego urządzenia.


Po pierwsze, wybierz właściwy procesor

Procesor to najważniejszy z elementów decydujących o możliwościach komputera. Podobnie jak nie kupuje się samochodu bez sprawdzenia, co kryje się pod maską — szczególnie jeśli chodzi o moc silnika — tak samo nigdy nie należy kupować komputera (konwertowalnego urządzenia Ultrabook™, laptopa, komputera All-in-One czy tabletu) bez wcześniejszego sprawdzenia, czy ma on wystarczająco szybki i wydajny procesor, który sprosta planowanym dla niego zadaniom. Po dokonaniu właściwego wyboru uzyskasz dostęp do szeregu niezwykłych funkcji, z którymi nie poradziłyby sobie słabsze komputery.


Dostarczanie błyskawicznych powiadomień

Dla wielu osób laptop jest ich oknem na świat. Dzięki niemu otrzymujemy powiadomienia o nowych wiadomościach e-mail, wiadomościach błyskawicznych, powiadomienia z serwisów społecznościowych, przypomnienia z kalendarza, ważne informacje, prognozy pogody, a nawet połączenia telefoniczne. Aby upewnić się, że nowy laptop spełni wszystkie wymagania, zwróć uwagę na jego zdolność do pobierania aktualizacji nawet w trybie uśpienia. Tą funkcją nie dysponuje jednak każde urządzenie, dlatego warto poszukać laptopa wyposażonego w technologię Intel® Smart Connect1.


Od zera do setki w mgnieniu oka

Prawdopodobnie jednym z największych mankamentów, z jakimi muszą mierzyć się posiadacze komputerów na całym świecie, jest ciągłe oczekiwanie na osiągnięcie pełnej mocy urządzenia podczas wybudzania go z trybu uśpienia lub hibernacji. Niektórzy mogą uznać to za drobną niedogodność — jeśli jednak chcesz w pełni polegać na swoim laptopie i czerpać przyjemność ze sprawnej komunikacji, każda minuta może być na wagę złota. Jeśli Twój wybór padnie na urządzenie wyposażone w technologię Intel® Rapid Start2, problem ten nie będzie Cię już dotyczył.


Niezakłócone korzystanie z wielkiego ekranu

Niektóre laptopy mają niesamowite ekrany, którym naprawdę niczego nie brakuje. Jeśli jednak masz ochotę ubrać słuchawki i odciąć się od świata, włączając ulubiony film lub grę w wysokiej rozdzielczości, warto zastanowić się nad skorzystaniem z jeszcze większego ekranu. Rozglądając się za nowym laptopem, zwróć uwagę na możliwość podłączenia go bezprzewodowo do telewizora. Technologia Intel® Wireless Display (Intel® WiDi)3 pozwoli tego dokonać bez konieczności używania jakichkolwiek przewodów.


A skoro już jesteśmy przy filmach...

Kto jeszcze potrzebuje korzystać ze sklepów wysyłkowych lub wypożyczalni DVD, skoro filmy można kupować lub wypożyczać bez wstawania z kanapy? Dziś na nowo definiujemy pojęcie „natychmiastowego zadowolenia”: kupując komputer wyposażony w nowy procesor Intel® Core™, otrzymasz także możliwość korzystania z technologii Intel® Insider™, gwarantującej dostęp do nieograniczonych zasobów rozrywki w jakości HD. Połącz tę funkcję z technologią Intel WiDi, a zmienisz swój salon w prawdziwą salę kinową! Kto z nas pogardziłby taką możliwością?


Gotowi na zakup swojego pierwszego laptopa? Wystarczy przejść do Wyszukiwarki produktów firmy Intel, aby sprawdzić, które z dostępnych technologii będą najlepszym rozwiązaniem.

Więcej informacji

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Technologia Intel® Smart Connect wymaga odpowiedniego procesora Intel®, oprogramowania Intel® i aktualizacji systemu BIOS, karty bezprzewodowej Intel® Wireless oraz połączenia z Internetem. Może być wymagana pamięć półprzewodnikowa lub dysk SSD. Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.

2. Technologia Intel® Rapid Start wymaga odpowiedniego procesora firmy Intel®, oprogramowania firmy Intel® i aktualizacji systemu BIOS oraz dysku Intel® Solid-State Drive (Intel® SSD). Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.

3. Wymaga komputera i urządzenia odbierającego obsługujących technologię Intel® WiDi. Odtwarzanie filmów w formacie 1080p i Blu-ray* lub innych chronionych materiałów jest możliwe tylko w komputerach z procesorem Intel® Core™ trzeciej lub czwartej generacji z obsługą wbudowanych funkcji graficznych, kompatybilnym urządzeniem odbierającym, odtwarzaczem multimedialnym, obsługą oprogramowania Intel® WiDi i zainstalowanym sterownikiem graficznym. Informacji udziela producent komputera. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/intel-wireless-display.html.