• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Najlepsze bezpłatne kursy szkoleniowe i najlepsze komputery stworzone do tego celu

Studia internetowe jeszcze się na dobre nie upowszechniły, a już pojawiły się nowe możliwości, które mogą całą oświatę wywrócić do góry nogami, na szczęście w pozytywnym sensie. W ramach całkowitej demokratyzacji oświaty i wiedzy, która ma odmienić świat na lepsze, coraz większa liczba wyższych uczelni, w tym tak znane i prestiżowe jak Harvard czy Yale, oferują internetowe kursy szkoleniowe. Aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał możesz potrzebować nowego komputera. Znajdź urządzenie odpowiednie dla siebie za pomocą Wyszukiwarki produktów firmy Intel, a następnie połącz się z Internetem, aby zapoznać się z niektórymi spośród najciekawszych kursów wymienionych poniżej.

                     

Nauka w postaci darmowych kursów internetowych

Obok różnego rodzaju kursów obejmujących różne dziedziny nauki — od biologii po chemię i fizykę — Instytut MIT oferuje również w ramach inicjatywy „Open Courseware” kilkanaście całkowicie bezpłatnych kursów internetowych z dziedziny nauk o Ziemi, obejmujących zrównoważony rozwój, geofizykę, planetologię, ochronę środowiska i nauki o atmosferze. Jeśli interesujesz się fizyką, możesz także znaleźć szereg kursów dla siebie — od astrofizyki po fizykę materii skondensowanej, od termodynamiki po fizykę cząstek elementarnych.

 

Wykształcenie matematyczne jest w cenie, ale bezpłatne kursy z matematyki są jeszcze lepsze

Osoby pragnące dołączyć do grona internetowych studentów matematyki nie muszą już szukać daleko, aby uzyskać dostęp do darmowych zajęć prowadzonych przez najbardziej renomowane uczelnie. MIT oferuje kurs pod nazwą 2.01x: Elements of Structures, obejmujący podstawy mechaniki ośrodków ciągłych. Jeżeli szukasz kursów mniej wyspecjalizowanych i zaawansowanych, Udacity* oferuje bezpłatne zajęcia z algebry na poziomie szkoły wyższej, wymagające jedynie rozumienia podstawowych działań arytmetycznych. Nie ma więc znaczenia, czy dopiero zaczynasz czy też już od jakiegoś czasu rozwijasz swoje zainteresowania — masz wiele możliwości.

 

Wielojęzyczne kursy internetowe? Jest do tego aplikacja!

Możesz wierzyć lub nie, ale to prawda. Uniwersytet Stanforda podniósł poprzeczkę na rynku darmowych kursów, opracowując aplikację dostępną dla komputerów firmy Apple pod nazwą iTunes U*, która zapewnia bezpłatny dostęp do kursów oferowanych przez wiodące uczelnie z całego świata. Ta przełomowa aplikacja edukacyjna stanowi kompleksowe rozwiązanie w zakresie edukacji internetowej i jest dostępna w ponad 20 językach, do których zaliczają się: angielski, arabski, chiński, chorwacki, czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, kataloński, koreański, malajski, niemiecki, norweski, polski, portugalski, rosyjski, rumuński, słowacki, szwedzki, tajski, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski i włoski.

 

Komputer do kursów internetowych to narzędzie umożliwiające pokonanie fizycznej odległości, pobieranie materiałów, oglądanie prezentacji, prowadzenie wideorozmów i jednoczesne utrzymywanie kontaktów z bliskimi. Warto zadbać o komputer, który spełni wszystkie potrzeby. Odwiedź Wyszukiwarkę produktów firmy Intel, aby znaleźć urządzenie, które pomoże Ci zdobyć upragnione wykształcenie.

Więcej informacji

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.