• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Dlaczego mój komputer działa tak wolno, gdy moje życie płynie tak szybko?

Czy Twój komputer działa wolno? Czy spędzasz więcej czasu, oczekując na reakcję komputera niż utrzymując kontakty ze znajomymi w sieciach społecznościowych? Jeśli padasz ofiarą powolnego komputera, odpowiedź na Twoje problemy może być prostsza, niż przypuszczasz. To tak samo jak zastanawianie się, dlaczego Twoja ręka wciąż jest obolała, gdy korzystasz z telefonu komórkowego z ubiegłego wieku!

 

Jak przyspieszyć wolno działający komputer

Na szczęście istnieje szereg sposobów przyspieszenia działania komputera:

 

 • Regularne skanowanie w poszukiwaniu wirusów i usuwanie oprogramowania szpiegującego.
 • Czyszczenie dysku zwalniające miejsce na dysku twardym.
 • Defragmentacja dysku komputera.
 • Uaktualnienie systemu operacyjnego do nowszej wersji.

 

Warto pamiętać, że mimo mnogości dostępnych poprawek programów i sposobów optymalizacji użycia pamięci w wolno działającym komputerze, jeśli chodzi o starszy model, istnieją pewne granice.

 

Nowy komputer to wzrost wydajności i oszczędność pieniędzy

Jeśli po wykonaniu opisanych powyżej czynności w dalszym ciągu zadajesz sobie pytanie „dlaczego mój komputer działa tak wolno?”, być może nadszedł czas na rozpoczęcie poszukiwań nowego komputera. Zamiast wydawać pieniądze na kosztowne naprawy i dodatki, może warto mieć zarówno superszybki laptop, jak i energooszczędny tablet w postaci jednego, lekkiego i eleganckiego urządzenia? A jeśli pragniesz urządzenia, które łączy w sobie przystępną cenę i możliwości ochrony danych osobistych za pomocą najnowocześniejszego systemu zabezpieczeń1, odpowiedź jest tylko jedna: urządzenie Ultrabook™.

 

Nowy laptop lub urządzenie Ultrabook to szybkość i mobilność

Błyskawiczna satysfakcja to nic złego, jeśli chcesz mieć stałą łączność z rodziną i znajomymi lub potrzebujesz komputera, który dotrzyma Ci kroku. Właśnie dlatego urządzenia Ultrabook są wyposażone zarówno w technologię Intel® Rapid Start2, jak i Intel® Smart Connect3. Co to oznacza dla użytkownika? Odpowiedź jest prosta. Komputer uruchamia się w czasie krótszym niż 7 sekund i zapewnia stałe aktualizacje poczty elektronicznej, sieci społecznościowych, najnowszych wiadomości i ulubionych aplikacji. A wszystko to w jednym urządzeniu ważącym niecałe 1,8 kg i o grubości poniżej 2,5 cm! Czy taka szybkość i mobilność Ci odpowiada?

 

Co więcej, dzięki całodniowej pracy akumulatora i wbudowanej technologii Intel® Anti-Theft4 komputer jest zawsze gotowy i dobrze zabezpieczony, nieważne, co robisz i gdzie jesteś. Teraz możesz zaoszczędzić zarówno na czasie, jak i na wydatkach. Urządzenia z procesorem firmy Intel® powstały z myślą o Twoim życiu — zarówno pracy, jak i rozrywce.

 

Szybkość i wydajność, którą możesz poczuć… i dotknąć!

Pomyśl, w jakim stopniu wzrosła liczba codziennie przeglądanych materiałów od czasu, gdy w Twoim życiu pojawił się komputer. Jeśli posiadasz smartfona lub zdarzyło Ci się korzystać niedawno z kiosków samoobsługowych, wiesz już, jak sprawnie pracuje się z ekranem dotykowym. Czy już wiesz? Możliwości obsługi wielodotykowej oferują dziś urządzenia Ultrabook5, laptopy, a nawet komputery All-in-One. Dotknięcia, ruchy i obroty palcem pozwalają na porządkowanie i koordynację dowolnych treści — od stron internetowych po kolekcje ulubionych zdjęć i utworów muzycznych.

 

Jeśli nie lubisz plątaniny kabli, rozważ zakup komputera All-in-One z pojedynczym przewodem zasilającym, bezprzewodową klawiaturą i myszą w ramach standardowego wyposażenia. Obserwuj, jak Twój kącik roboczy błyskawicznie zamienia się w eleganckie centrum życia i stylu!

Gotowi na zmianę?

Zapoznaj się z urządzeniami Ultrabook™

Porównaj procesory, laptopy i urządzenia 2w1, w tym urządzenia Ultrabook™. Znajdź dziś nowy komputer.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel >

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa w każdych warunkach. Wbudowane funkcje zabezpieczeń dostępne w wybranych procesorach Intel® Core™ i Intel® Xeon® mogą wymagać dodatkowego oprogramowania, sprzętu, usług i/lub połączenia internetowego. Wyniki mogą być różne w zależności od konfiguracji. Więcej informacji na temat dostępności i funkcji tego rozwiązania można uzyskać u producenta komputera i dostawcy usług. Firma Intel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zagubione lub ukradzione dane i/lub systemy lub za poniesione z tego powodu szkody. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/pl/pl/data-security/security-overview-general-technology.html lub www.intel.com/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html.

2. Technologia Intel® Rapid Start wymaga odpowiedniego procesora firmy Intel®, oprogramowania firmy Intel® i aktualizacji systemu BIOS oraz dysku Intel® Solid-State Drive (Intel® SSD). Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.

3. Technologia Intel® Smart Connect wymaga odpowiedniego procesora Intel®, oprogramowania Intel® i aktualizacji systemu BIOS, karty bezprzewodowej Intel® Wireless oraz połączenia z Internetem. Może być wymagana pamięć półprzewodnikowa lub dysk SSD. Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.

4. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Wymaga procesora Intel®, chipsetu, oprogramowania sprzętowego oraz oprogramowania do obsługi tej technologii. Dodatkowe informacje można uzyskać u producenta urządzenia i dostawcy oprogramowania.

5. Istnieje wiele modeli urządzeń Ultrabook™. Część z nich może być niedostępna w niektórych krajach. Szczegółowych informacji należy zasięgnąć u producenta urządzenia Ultrabook™. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html.