Ta wersja używanej przeglądarki nie jest zalecana do tej strony internetowej.
Uaktualnij przeglądarkę do najnowszej wersji, klikając jedno z poniższych łączy.

Trzeba przyznać, że wprowadzenie systemu Windows* 8 przez firmę Microsoft to prawdziwa rewolucja. Jeśli wciąż nie masz przekonania co do tego systemu lub nie wiesz, czym w zasadzie różnią się systemy Windows 8 i Windows 7, spójrz na poniższe przykłady. Pozwolą one zrozumieć, dlaczego system Microsoft Windows 8 jest nazywany nowym standardem między systemami operacyjnymi. Ale ostrzegamy: Prawdopodobnie będziesz pod takim wrażeniem, że zechcesz natychmiast pobrać system Windows 8 lub pobiegniesz do sklepu i kupisz urządzenie Ultrabook™ z systemem Windows 8. Nie będziemy się temu dziwić.

System Windows* 8 umożliwia dotykową obsługę urządzeń

Prawdopodobnie jedną z najważniejszych zalet systemu Windows* 8 jest możliwość dotykowej obsługi systemu operacyjnego łącząca wygodę obsługi tabletów z wysokowydajnymi możliwościami w pełni funkcjonalnego laptopa. Zamiast dwukrotnego klikania ikon wystarczy nacisnąć1 ekran, aby uruchomić odpowiedni program. Posiadacze konwertowalnych urządzeń Ultrabook™ mogą przełączać się między dotykową i tradycyjną metodą sterowania (za pomocą klawiatury i myszy). To nie oznacza, że korzystanie z systemu Windows 8 wymaga posiadania urządzenia z ekranem dotykowym. W zasadzie wystarczy uaktualnić posiadany system operacyjny do systemu Windows 8 i wówczas też można korzystać ze wszystkich jego funkcji. Co więcej — można łatwo przełączać się między standardowym widokiem „metro” i tradycyjnym widokiem pulpitu.

System Microsoft Windows 8 niezwykle szybko się ładuje

Nikt nie lubi czekać na uruchomienie systemu operacyjnego, ale wiele osób pogodziło się z tą koniecznością. Po pobraniu systemu Windows 8 lub zakupie urządzenia Ultrabook z systemem Windows 8 kwestia straconego w ten sposób czasu może przejść do historii. Nowy system jest uruchamiany znacznie szybciej2 — szybciej nawet od systemu Windows 7.

System Windows 8 zapewnia kompatybilność ze wszystkimi posiadanymi aplikacjami i programami

Jedną z najprzyjemniejszych nowości w systemie Windows 8 jest obsługa większości oprogramowania używanego w systemie Windows 7. To znaczy, że w przypadku uaktualnienia komputera z systemem Windows 7 prawdopodobnie nie wystąpią żadne problemy podczas używania posiadanych aplikacji i programów. Także użytkownicy, którzy nie korzystali z systemu Windows 7 i są zainteresowani przejściem na system Windows 8, mogą sprawdzić, czy ich programy i aplikacje będą obsługiwane. Jest nawet specjalna funkcja, której zadaniem jest pomoc w uruchamianiu starszych programów w nowym systemie operacyjnym. Więcej informacji można uzyskać w artykule na temat sposobu uruchamiania posiadanych aplikacji w systemie Windows 8.

System Windows 8 zawiera program IE10* — najbezpieczniejszą przeglądarkę internetową

Przeglądanie Internetu bez bezpiecznej przeglądarki to duże ryzyko, które może doprowadzić do kradzieży tożsamości. System Windows 8 udostępnia program Internet Explorer* 10 — najnowszą wersję klasycznej przeglądarki firmy Microsoft, która jest wyposażona w tryb lepszej ochrony stanowiący kolejny poziom zabezpieczeń oraz w aplikację SmartScreen Filter* wzmacniający ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i wyłudzaniem informacji.

Windows 8 Media Center* — wyższy komfort oglądania

Jeśli uważasz rozrywkę przed telewizorem za przeżytek, z pewnością zainteresują Cię funkcje programu Windows 8 Media Center*, które można pobrać, uaktualniając system do wersji Windows 8 (mogą być wymagane dodatkowe opłaty). Program Windows 8 Media Center umożliwia podłączenie telewizora do komputera i oglądanie lub nagrywanie programów z komputera. Pozwala także uporządkować wszystkie posiadane pliki multimedialne — filmy, muzykę i zdjęcia — w centralnej lokalizacji.

 

 

 

 

Informacje o produktach i wydajności

1

Ekran dotykowy i obracany może nie być dostępny we wszystkich modelach. Szczegółowe dane można uzyskać u producenta urządzenia Ultrabook™. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html.

2

Technologia Intel® Rapid Start wymaga odpowiedniego procesora firmy Intel®, oprogramowania firmy Intel® i aktualizacji systemu BIOS oraz dysku Intel® Solid-State Drive (Intel® SSD). Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.