• <Więcej na stronie intel.com
Masthead Light

Windows* 8 a Windows 7

Trzeba przyznać, że wprowadzenie systemu Windows* 8 przez firmę Microsoft to prawdziwa rewolucja. Jeśli wciąż nie masz przekonania co do tego systemu lub nie wiesz, czym w zasadzie różnią się systemy Windows 8 i Windows 7, spójrz na poniższe przykłady. Pozwolą one zrozumieć, dlaczego system Microsoft Windows 8 jest nazywany nowym standardem między systemami operacyjnymi. Ale ostrzegamy: Prawdopodobnie będziesz pod takim wrażeniem, że zechcesz natychmiast pobrać system Windows 8 lub pobiegniesz do sklepu i kupisz urządzenie Ultrabook™ z systemem Windows 8. Nie będziemy się temu dziwić.

 

System Windows 8 umożliwia dotykową obsługę urządzeń

Prawdopodobnie jedną z najważniejszych zalet systemu Windows 8 jest możliwość dotykowej obsługi systemu operacyjnego łącząca wygodę obsługi tabletów z wysokowydajnymi możliwościami w pełni funkcjonalnego laptopa. Zamiast dwukrotnego klikania ikon wystarczy nacisnąć1 ekran, aby uruchomić odpowiedni program. Posiadacze konwertowalnych urządzeń Ultrabook mogą przełączać się między dotykowa i tradycyjną metodą sterowania (za pomocą klawiatury i myszy). To nie oznacza, że korzystanie z systemu Windows 8 wymaga posiadania urządzenia z ekranem dotykowym. W zasadzie wystarczy uaktualnić posiadany system operacyjny do systemu Windows 8 i wówczas też można korzystać ze wszystkich jego funkcji. Co więcej — można łatwo przełączać się między standardowym widokiem „metro” i tradycyjnym widokiem pulpitu.

 

System Microsoft Windows 8 niezwykle szybko się ładuje

Nikt nie lubi czekać na uruchomienie systemu operacyjnego, ale wiele osób pogodziło się z tą koniecznością. Po pobraniu systemu Windows 8 lub zakupie urządzenia Ultrabook z systemem Windows 8 kwestia straconego w ten sposób czasu może przejść do historii. Nowy system jest uruchamiany znacznie szybciej2 — szybciej nawet od systemu Windows 7.

 

System Windows 8 zapewnia kompatybilność ze wszystkimi posiadanymi aplikacjami i programami

Jedną z najprzyjemniejszych nowości w systemie Windows 8 jest obsługa większości oprogramowania używanego w systemie Windows 7. To znaczy, że w przypadku uaktualnienia komputera z systemem Windows 7 prawdopodobnie nie wystąpią żadne problemy podczas używania posiadanych aplikacji i programów. Także użytkownicy, którzy nie korzystali z systemu Windows 7 i są zainteresowani przejściem na system Windows 8, mogą sprawdzić, czy ich programy i aplikacje będą obsługiwane. Jest nawet specjalna funkcja, której zadaniem jest pomoc w uruchamianiu starszych programów w nowym systemie operacyjnym. Więcej informacji można uzyskać w artykule na temat sposobu uruchamiania posiadanych aplikacji w systemie Windows 8.

 

System Windows 8 zawiera program IE10* — najbezpieczniejszą przeglądarkę internetową

Przeglądanie Internetu bez bezpiecznej przeglądarki to duże ryzyko, które może doprowadzić do kradzieży tożsamości. System Windows 8 udostępnia program Internet Explorer 10* — najnowszą wersję klasycznej przeglądarki firmy Microsoft, która jest wyposażona w tryb lepszej ochrony stanowiący kolejny poziom zabezpieczeń oraz w filtr SmartScreen* wzmacniający ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i wyłudzaniem informacji.

 

Windows 8 Media Center* — wyższy komfort oglądania

Jeśli uważasz rozrywkę przed telewizorem za przeżytek, z pewnością zainteresują Cię funkcje programu Windows 8 Media Center*, które można pobrać, uaktualniając system do wersji Windows 8 (mogą być wymagane dodatkowe opłaty). Program Windows 8 Media Center umożliwia podłączenie telewizora do komputera i oglądanie lub nagrywanie programów z komputera. Pozwala także uporządkować wszystkie posiadane pliki multimedialne — filmy, muzykę i zdjęcia — w centralnej lokalizacji.

Więcej informacji

Zapoznaj się z urządzeniami Ultrabook™

Porównaj procesory, laptopy i urządzenia 2w1, w tym urządzenia Ultrabook™. Znajdź dziś nowy komputer.

Wyszukiwarka produktów firmy Intel >

Kup urządzenie Ultrabook™

 • ASUS TAICHI* 21

  Komputer jest wyposażony w dwa wyświetlacze i oferuje wydajność notebooka w razie zapotrzebowania na większą moc i wygodę tabletu w pozostałych przypadkach.

 • Dell XPS* 12

  Częściowo laptop. Częściowo tablet. Jest to konwertowalny laptop o 12-calowym ekranie dotykowym, który łączy w sobie atrakcyjność tabletu dotykowego wyposażonego w system Windows 8 z mocą i wydajnością komputera Ultrabook™.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Pracuj w trybie laptopa. Trzymaj rękę na pulsie w trybie tabletu. Pokaż, co masz, w trybie namiotu. Zaprezentuj go w trybie podstawki.

 • Sony VAIO* Duo 11

  Połączenie największych zalet — laptopa Full HD i tabletu dotykowego. Wszystko w kompaktowej, przenośnej konstrukcji stworzonej do podróżowania.

 • Acer Aspire S7*

  Najcieńszy i najlżejszy komputer Ultrabook firmy Acer. Przeznaczony do poznawania samego siebie od nieznanej strony.

Informacje o produktach i wydajności

open

1. Ekran dotykowy i obracany może nie być dostępny we wszystkich modelach. Szczegółowe dane można uzyskać u producenta urządzenia Ultrabook™. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html.

2. Technologia Intel® Rapid Start wymaga odpowiedniego procesora firmy Intel®, oprogramowania firmy Intel® i aktualizacji systemu BIOS oraz dysku Intel® Solid-State Drive (Intel® SSD). Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji systemu. Więcej informacji można uzyskać u producenta komputera.