Brytyjski podróżnik Ben Saunders jako pierwszy w historii pokonał pieszo drogę z wybrzeża Antarktydy na biegun południowy i z powrotem. O łącznej długości 2900 km. Dzięki najnowszej technologii możemy na bieżąco śledzić każdy jego krok.
Zapoznaj się z wyprawą Bena

Na granicy ludzkich możliwości

Nawet 10 lat planowania i całe doświadczenie Bena nie mogły w pełni przygotować go na trudy Antarktydy. Zapoznaj się z zapisem tej historycznej wyprawy dzięki naszemu interaktywnemu dokumentowi.

SONY VAIO PRO 11

UŻYWANE PRZEZ BENA

Ben znany jest z tego, że odcinał uchwyty od szczoteczek do zębów, aby nie dźwigać zbędnego bagażu, dlatego ucieszył się niezmiernie z urządzenia Ultrabook™, które wytrzymuje ekstremalne temperatury, a mimo to waży tylko 870 g.

ZNAJDŹ URZĄDZENIE DLA SIEBIE >

POLARNY SUKCES BENA — MOJA WERSJA

Wyprawa Bena na Antarktydzie sprawdziła granice jego możliwości w najzimniejszym i najbardziej nieprzyjaznym regionie Ziemi. Nie przegap relacji z udanej wyprawy.

next

BEN MOŻE JUŻ ROZPOCZĄĆ WIELKIE ODLICZANIE

Wyprawa Bena Saundersa na biegun południowy dobiegła końca. Może teraz sam wyruszysz w podróż?

Wyznacz swój cel, etapy oraz termin i pozwól Benowi na udzielenie Ci wsparcia, które pomoże Ci osiągnąć sukces.

previous

KU PAMIĘCI

Informowanie świata o przebiegu antarktycznej wyprawy jest tak samo ważne dla Bena Saundersa jak kiedyś dla kapitana Scotta. Sprzęt rejestrujący jest teraz jednak dużo doskonalszy niż 100 lat temu, dzięki czemu Ben może przekazać więcej szczegółów.

next
previous

KONTAKT Z LUDŹMI

Co zrobić, by nie stracić równowagi psychicznej w sytuacji, gdy przez wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy Twoim głównym zajęciem jest ciągnięcie sań i przemierzanie surowych i ponurych krajobrazów skutej lodem Antarktydy?Dowiedz się, w jaki sposób Benowi Saundersowi udaje się utrzymać kontakt z innymi ludźmi i samym sobą.

next

TAM, GDZIE WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO

Chata kapitana Scotta, zamarznięta od ponad wieku, była wyjątkowym punktem startowym w wyprawie Bena. Dzięki współczesnej technologii można zajrzeć do jej wnętrza z dowolnego miejsca na świecie.

previous

TRENING KONDYCYJNY

Trening Bena i Tarki przed samodzielnym zdobywaniem Antarktydy polegał na maksymalnym wysiłku fizycznym jeszcze długo przed wejściem na lód.

next

ZAŁADUJ SANIE

Aby przeżyć na wyprawie na biegun południowy, trzeba się mądrze i umiejętnie spakować.

previous

Podobieństwa ze Scottem

Jakie są różnice pomiędzy dzisiejszą ekspedycją polarną, a taką, która odbyła się 100 lat temu? Ben Saunders odwiedza muzeum Scotta aby dokładnie poznać historię jego podróży i sprawdzić jakie mogą być wspólne elementy obu ekspedycji.

next
previous

Granice możliwości

Nikt jeszcze nie przeszedł pieszo z wybrzeża Antarktydy do bieguna południowego i z powrotem. I nikt nie podzielił się takim doświadczeniem na blogu ze zdjęciami, wpisami i opowieściami. Zobacz, jak Ben przygotowuje cały niezbędny ekwipunek, który umożliwi mu przejście do bieguna (i historii).

next
previous

Logika podróżnika

W jaki sposób przygotować się do najdłuższej samotnej wyprawy polarnej w historii? Zobacz, jak Ben przygotowuje sprzęt, który umożliwi mu przejście 2900 km przy temperaturze spadającej poniżej -50°C.

 • Najnowsza aktywność

  Ben
  Saunders

  POLARNIK

  W październiku Ben Saunders wyruszy na biegun południowy, śladami wyprawy kapitana Scotta. Każdy gram bagażu się liczy, a wyprawy takie udają się tylko najtwardszym, dlatego technologie, które Ben zabiera ze sobą, muszą być równie ekstremalne jak warunki, w jakich przyjdzie mu się poruszać.

  ZOBACZ JEGO HISTORIĘ >
 • BRACIA
  BROWNLEE

  TRIATHLONIŚCI OLIMPIJSCY

  Aby dowiedzieć się, co można osiągnąć łącząc sport z nowoczesnymi technologiami, firma Intel podjęła współpracę z Alistairem i Jonnym Brownlee, aktualnym mistrzem świata i mistrzem olimpijskim w triathlonie (a prywatnie również miłośnikami gier komputerowych).

  ZOBACZ ICH HISTORIĘ >
 • Imogen
  Heap

  PIOSENKARKA, KOMPOZYTORKA

  Imogen Heap, która nagrała cztery albumy, zdobyła nagrodę Grammy Award i jest autorką bardzo nowatorskiej muzyki, podjęła się współpracy z firmą Intel nad zmianą metod interakcji człowieka z muzyką i technologią.

  ZOBACZ JEJ HISTORIĘ >
 • Christian
  Joy

  PROJEKTANTKA MODY

  Dzięki gotowości do stosowania nowych technologii oraz praktycznemu, indywidualnemu podejściu do mody Christian tworzy zaskakujące, współczesne kreacje. Jakie cuda zdziała przy pomocy firmy Intel?

  ZOBACZ JEJ HISTORIĘ >