Wyciąganie wniosków z danych

Zacznij wyciągać więcej wniosków z danych już dziś dzięki zaawansowanej analizie.

Modele biznesowe są w coraz większym stopniu oparte na danych, dlatego bardziej niż kiedykolwiek na znaczeniu zyskuje sposób gromadzenia i analizowania danych, a także zarządzania nimi. Wnioski, jakich może dostarczać zaawansowana analiza, będą najpotężniejszymi narzędziami sprzyjającymi innowacyjności, pozwalającymi na zaangażowanie klientów i zwiększenie wydajności. Pozwolą one konkurować – i odnosić sukcesy – w zupełnie nowy sposób. 

Pięć kroków do działalności biznesowej opartej na danych

Zrozumienie i efektywne wykorzystanie danych jest kluczem do sukcesu w każdym aspekcie współczesnej działalności biznesowej – od poprawy wewnętrznej wydajności po zapewnianie wyróżniającej się obsługi i doświadczenia klientów. Twoja strategia IT musi zatem obejmować plan dotyczący zaawansowanej analizy. W tym raporcie opisano kroki, które mogą ułatwić uzyskiwanie trafnych wniosków z analizy danych. 

Przeczytaj raport

Stwórz architekturę

Priorytetem podczas tworzenia planu zaawansowanej analizy jest zadbanie o odpowiednie elementy infrastruktury, umożliwiające przechowywanie i przetwarzanie danych. Z jakiej bazy danych będzie się korzystać i jak kontrolowany będzie dostęp do niej?

Zacznij tworzyć

Biznes oparty na algorytmach

Pomyśl, kto najbardziej skorzysta z wniosków z analizy danych. Równie ważne co zadbanie o infrastrukturę jest to, aby wnioski te trafiały do właściwych ludzi we właściwym czasie.

Sprawdź, jak to możliwe

Priorytetyzacja projektów analitycznych

Analiza przestała już być domeną działu IT. Wszyscy chcą realizować projekty analityczne. Dlatego po przygotowaniu sprzętu i oprogramowania musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób zadbasz o to, aby ten cenny zasób trafiał do projektów o największej wartości biznesowej?

Przeczytaj artykuł

Sprawdź koncepcję

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do analizy – to, jakie dane się wykorzystuje, w jaki sposób się je wykorzystuje i kto będzie mógł z nich korzystać, zależy od rodzaju działalności oraz strategii IT i priorytetów organizacji. Niezbędne okaże się sprawdzenie działania planowanego modelu przed jego wdrożeniem.

Spersonalizuj

Wiodąca rola analizy

W związku ze wzrostem ilości danych w firmie ważne jest, aby wspólnie z działem IT opracować plan pozwalający na przekucie tego cennego zasobu we wnioski i sukces biznesowy. Możesz rozpocząć tę drogę już dziś, wykonując kilka prostych kroków.

Przeczytaj e-podręcznik

Kroki do sukcesu

Analiza nie jest jednorazową inicjatywą. To proces zmieniający się w czasie wraz z potrzebami biznesowymi i możliwościami informatycznymi. Ustalenie, jaki typ analizy jest potrzebny, jest ważnym pierwszym krokiem pozwalającym wytyczyć ścieżkę rozwoju.

Do dzieła

Reagowanie na czynniki związane z danymi

Dla wielu firm myśl o oparciu działalności na danych jest przerażająca. Wydaje im się, że czyha na nie zbyt wiele przeszkód, które trzeba by przezwyciężyć. Dobra wiadomość jest taka, że świadomość wyzwań to pierwszy krok, by móc je pokonać.

Przeczytaj artykuł

Zamknięcie pętli

Kluczowym elementem każdego projektu analitycznego jest sprawna współpraca między biznesem i zespołem IT. Ponieważ technologia analityczna staje się podstawą cyfrowych strategii biznesowych, przejrzysta i stała komunikacja może zdecydować o sukcesie bądź porażce.

Usprawnienie współpracy

Konkurowanie z konkurencją

Atutem start-upów, które wciąż rzucają wyzwanie wielu branżom, jest elastyczność, skupienie się na technologii oraz brak utartych schematów w sposobie myślenia. Co mogą zrobić firmy o dłuższej obecności na rynku, aby posiąść podobne atuty, i w czym może pomóc tu analiza?

Szybsze tworzenie innowacji

Sprostanie wyzwaniom związanym ze złożoną analizą danych

Dane mogą być największym atutem. Aby jednak wykorzystać ich potencjał, trzeba sprostać wyzwaniom związanym ze złożoną analizą danych.

Więcej informacji

Od danych do działania

Poznaj najlepsze praktyki setek przedsiębiorstw w zakresie budowania kultury analizy danych.

Przeczytaj raport

Zaawansowana analiza

Zobacz, jak zaawansowane metody analizy wykorzystywane w różnych branżach dokonują transformacji w firmach.

Więcej informacji

Bądź w kontakcie

Intel IT Center pozwala na bieżąco śledzić technologie, trendy i pomysły kształtujące przyszłość miejsc pracy.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią i upoważniasz firmę Intel do skontaktowania się z Tobą telefonicznie lub pocztą e-mail w celach marketingowych. Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z subskrypcji. Strony internetowe oraz informacje otrzymywane od firmy Intel podlegają naszym Zasadom poufności danych oraz Warunkom użytkowania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią i upoważniasz firmę Intel do skontaktowania się z Tobą telefonicznie lub pocztą e-mail w celach marketingowych. Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z subskrypcji. Strony internetowe oraz informacje otrzymywane od firmy Intel podlegają naszym Zasadom poufności danych oraz Warunkom użytkowania.