Poskromienie fali danych

Przyjęcie strategii wykorzystania danych

Dane mogą być największym atutem organizacji. Aby jednak wykorzystać ich potencjał, musi ona sobie poradzić z ich przechwytywaniem, przechowywaniem i obsługą. Następnie może zbudować przyszłościową strategię przetwarzania danych, która będzie uwzględniać zaawansowane funkcje analityczne, takie jak sztuczna inteligencja oraz nauczanie maszynowe. Pozyskane z danych informacje pozwolą organizacji na innowacyjność i odnoszenie sukcesów.

Jaki poskromić falę danych

Organizacja musi nauczyć się umiejętnie przechwytywać trafiające do niej codziennie dane oraz nimi zarządzać. W przeciwnym razie dane te szybko zmienią się w nieprzeniknioną i trudną do opanowania masę informacji. W niniejszym dokumencie przedstawiono kroki, jakie można podjąć w celu modernizacji infrastruktury danych i stworzenia elastycznego i spójnego jeziora danych.

Przeczytaj raport

Wirtualizacja drogą do największych korzyści z dużych zbiorów danych

Dowiedz się, w jaki sposób wirtualizacja i rozbudowane rozwiązanie do zarządzania dużymi zbiorami danych mogą ułatwić jak najlepsze wykorzystanie dużych środowisk danych i wyciągnięcie z nich informatycznych i biznesowych korzyści.

Przeczytaj informacje o rozwiązaniu

Opracowanie strategii zarządzania danymi pod kątem potrzeb biznesowych

Pojawienie się danych na firmowym radarze pociąga za sobą ogromne konsekwencje dla działu IT. Zapoznaj się z niektórymi z najważniejszych kwestii, jakimi muszą się zająć kierownicy działów IT, aby opracować inteligentną, biznesową strategię zarządzania danymi.

Przygotuj się

Rozwiązanie zagadki związanej z analizą dużych zbiorów danych

Tradycyjne metody analizy nie nadążają za rosnącą ilością danych, spowalniając działanie baz danych i aplikacji, które obsługują. Dowiedz się, w jaki sposób warstwowanie danych może przyspieszyć wykonywanie współczesnych zadań analitycznych.

Rozpocznij rozwiązywanie

Witamy w przyszłości

Wszystkie współczesne firmy opierają się na danych. Te, które podejdą do tego poważnie i na danych oprą swoją działalność, odniosą sukces w epoce analityki. Nie warto zostać w tyle.

Zrób pierwszy krok

Praktyczne kroki opracowywania strategii zarządzania danymi

Zapoznaj się z czynnikami środowiskowymi, które zmieniają oblicze danych, i wyznacz ramy pozwalające opracować strategię zarządzania danymi. W ten sposób pomożesz organizacjom w radzeniu sobie zarówno z zagrożeniami, jak i szansami, które przynosi zmieniający się świat.

Przeczytaj e-podręcznik

Wykorzystanie platformy Apache Hadoop działu IT firmy Intel

Dowiedz się, w jaki sposób dział IT firmy Intel podszedł do niektórych strategicznych wyzwań związanych z przetwarzaniem danych. Dowiedz się, w jaki sposób obniżył koszty i rozwinął swoje możliwości w zakresie analizy dużych zbiorów danych.

Więcej informacji

Kluczowe kwestie w opracowywaniu strategii zarządzania danymi

Kwestia opracowania strategii zarządzania danymi dla wielu firm jest wciąż czymś nowym, do czego nie potrafią się zabrać. Przeczytaj ten blog, aby dowiedzieć się, jak zacząć.

Stwórz plan

BlueData EPIC* przełamuje bariery w analizie dużych zbiorów danych

Wdrożenie strategii zarządzania danymi może być trudne, ale dzięki dostępnym rozwiązaniom cały proces może przebiec sprawnie i łatwo. Poznaj rozwiązanie, które opiera się na modelu „duże zbiory danych jako usługa” i skraca czas uzyskiwania korzyści z danych.

Przeczytaj informacje o rozwiązaniu

Wpływ zaawansowanej analizy danych na biznes

Po wdrożeniu strategii zarządzania danymi w cennych zasobach można odkryć praktyczne informacje. Analiza danych pozwala na opracowywanie innowacyjnych produktów i usług we wszystkich branżach i środowiskach.

Przeczytaj e-podręcznik

Zaawansowana analiza danych na bank

Dowiedz się, w jaki sposób organizacje finansowe na całym świecie wykorzystują zaawansowaną analizę danych do lepszego poznania klientów, wypracowania nowych pomysłów biznesowych i ograniczania ryzyka.

Przeczytaj wpisy na blogu

Montefiore poprawiło jakość opieki nad pacjentami dzięki medycynie precyzyjnej

Nowojorskie centrum medyczne Montefiore Health Systems stworzyło złożone jezioro danych oraz wykorzystało algorytmy analizy predykcyjnej w celu wyciągnięcia praktycznych wniosków poprawiających najważniejsze usługi opieki zdrowotnej oraz wyniki leczenia pacjentów.

Obejrzyj film

Przeczytaj podsumowanie

Leczenie oparte na zaawansowanej analizie danych

Dowiedz się, w jaki sposób placówki opieki zdrowotnej zwiększyły swoje możliwości w zakresie prognozowania i zapobiegawczego leczenia typowych schorzeń oraz poprawiły wydajność cierpiącego na deficyt czasu personelu szpitalnego.

Przeczytaj artykuł

Twoje dane i technologie Intel

Zobacz, w jaki sposób nasza najlepsza w branży oferta oparta na danych może pomóc w modernizacji infrastruktury i przyspieszeniu analizy danych.

Przekształcenie obciążeń roboczych opartych na danych

Zaawansowana analiza

Osiągnięcie kolejnego poziomu innowacji wymaga przyspieszenia procesu pozyskiwania wiedzy. Z pomocą produktów i technologii Intel® możesz pomyślnie rozpocząć podejmowanie niezbędnych działań.

Więcej informacji