Wdróż bez problemów kolejną generację pamięci

Technologia Intel® VMD1 umożliwia „podłączanie na gorąco” dysków SSD NVMe* w magistrali PCIe* bez konieczności wyłączania systemu, a ustandaryzowane zarządzanie LED pozwala szybko sprawdzić status dysku SSD. Dzięki temu organizacje mogą korzystać z funkcji zapewniających niezawodność, dostępność i łatwe serwisowanie (RAS) dysków SSD NVMe* i mogą wdrażać bez problemów pamięci kolejnej generacji.

Zminimalizuj ilość przerw konserwacyjnych

Wysoko wydajna pamięć kolejnej generacji opiera się na technologii dysków SSD NVMe*. Jednym z powodów, które decydują o krótkim czasie reakcji tych dysków SSD, jest ich najmniejsza jak do tej pory odległość od procesorów Intel® – znajdują się tuż obok, na magistrali PCIe. Konserwacja tych dysków oznacza wyjęcie ich bezpośrednio z jądra systemu, a dzięki technologii Intel® VMD można to zrobić online, bez przerw w działaniu systemu.

Zwiększ czas działania bez przestojów i ułatw serwisowanie

Technologia Intel® VMD stanowi podstawę działania skalowalnych procesorów Intel® Xeon®, przekierowując obsługę wkładania i wyjmowania dysków SSD NVMe* z magistrali PCIe do sterowników pamięci. Wcześniej te zdarzenia były obsługiwane – z różnym skutkiem – przez system BIOS i system operacyjny. Technologia Intel® VMD umożliwia płynne wkładanie i wyjmowanie dysków NVMe* z magistrali PCIe, dzięki czemu można uniknąć przestojów i łatwo serwisować urządzenia.

Rozróżniaj dyski dzięki wskaźnikom

Możliwość podłączania dysków SSD NVMe* „na gorąco” nie wystarczy. Musisz być w stanie określić, który dysk wymaga serwisowania, w gąszczu tysięcy dysków wypełniających tylko jedną aleję centrum przetwarzania danych. Technologia Intel® VMD obsługuje również aktywację statusu LED w dyskach SSD NVMe*. To kluczowa funkcja, pozwalająca określić, który dysk wymaga serwisowania. Ta specyfikacja wskaźników dysków (SFF-8489) istnieje od lat, obsługując urządzenia SAS i SATA za pomocą adaptera Host Bus Adaptor (HBA). Technologia Intel® VMD zapewnia tę funkcję na dyskach SSD NVMe.

Udostępnij rozwiązanie całemu ekosystemowi

Technologia Intel® VMD to sprawne rozwiązanie do podłączania „na gorąco” dysków SSD NVMe*, jednak jej wyjątkowość polega na tym, że firma Intel udostępnia tę technologię całemu ekosystemowi. Technologia Intel® VMD została udostępniona ekosystemowi obejmującemu producentów systemów OEM/ODM, deweloperów systemów BIOS, sprzedawców przełączników PCIe, sprzedawców dysków SSD oraz sprzedawców OS i ISV.

Pokrewne produkty i rozwiązania

Skalowalne procesory Intel® Xeon®

Postaw na bardziej opłacalną pamięć, umożliwiającą analizę w czasie rzeczywistym i przetwarzanie danych na potrzeby kluczowych obciążeń roboczych i analizy dużych zbiorów danych. Nasze rozwiązania zwiększają efektywność i niezawodność centrów przetwarzania danych, pozwalając im wykonywać wszelkie niezbędne obciążenia robocze.

Więcej informacji

Systemy pamięci masowych Intel®

Zobacz, jak firma Intel umożliwia przechowywanie w centrach przetwarzania danych i chmurze dzięki skalowalnym, zoptymalizowanym pod kątem pamięci technologiom, które otwierają nowe możliwości.

Więcej informacji

Intel® SSD Data Center Family

Wyeliminuj wąskie gardła dzięki najlepszym rozwiązaniom pamięci masowej dla centrów przetwarzania danych. Zmodernizuj infrastrukturę, aby sprostać wymaganiom biznesowym w erze cyfrowej. Dyski Intel® SSD do centrów przetwarzania danych zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności, niezawodności i trwałości.

Więcej informacji

Informacje o produktach i wydajności

1

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Żaden produkt ani komponent nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy lub producenta systemu bądź na stronie https://www.intel.pl.