Architektura Intel ® 64 w połączeniu z obsługującym ją oprogramowaniem umożliwia stosowanie 64-bitowych systemów obliczeniowych w rozwiązaniach wbudowanych.1 Architektura Intel ® 64 podnosi wydajność systemów, umożliwiając adresowanie ponad 4 GB pamięci, zarówno fizycznej, jak i wirtualnej.

Architektura Intel® 64 zapewnia obsługę:

  • płaskiej, 64-bitowej wirtualnej przestrzeni adresowej;
  • 64-bitowych wskaźników;
  • 64-bitowych rejestrów ogólnego przeznaczenia;
  • 64-bitowych liczb całkowitych;
  • do jednego terabajta (TB) przestrzeni adresowej platformy.

Produkty zaprojektowane w architekturze Intel® 642

Rodzina procesorów Intel® Core™ vPro™ uzupełnia komputery dla firm o sprzętowe mechanizmy zabezpieczeń i funkcje zarządzania oraz zapewnia wyższą wydajność.

Rodzina procesorów Intel® Core™ do komputerów stacjonarnych składa się z najinteligentniejszych i najszybszych układów firmy Intel. Technologię, w którą wyposażona jest najnowsza rodzina procesorów Intel® Core™ i która dostosowuje się do potrzeb użytkowników, zaprojektowano w celu automatycznego dostosowania się do zmiennych wymagań wydajnościowych i jednocześnie obniżania zużycia elektrycznego.

Laptopy wyposażone w procesory Intel® Core™ udostępniają doskonałe rozwiązania technologiczne zapewniające inteligentną wydajność w różnych zastosowaniach — od oglądania cyfrowych treści wideo, przez najbardziej wymagające gry, aż po zaawansowane zadania biznesowe.

Procesory Intel® Xeon® stanowią podstawę całej gamy 64-bitowych serwerów i stacji roboczych. Idealnie dopasowane do różnego typu infrastruktury, chmury, wysokiego stopnia upakowania i zastosowań systemów obliczeniowych dużej skali (HPC) Intel® Xeon® z rodziny E5 stanowią podstawę elastycznych serwerów i stacji roboczych z jednym lub dwoma 64-bitowymi wielordzeniowymi procesorami. Rodzina procesorów Intel® Xeon® E7 zapewnia wyjątkową, skalowalną wydajność oraz niezawodność dla kluczowych aplikacji przetwarzających duże ilości danych oraz projektów wirtualizacji.

Odkryj nowości

Odkryj zalety nowej mikroarchitektury Intel® obsługującej szybsze i mniejsze platformy, lepszą grafikę HD, zapewniającej lepsze zabezpieczenia, krótszy czas reakcji i większą mobilność dzięki automatycznym połączeniom bezprzewodowym.

Dowiedz się więcej na temat najnowszej mikroarchitektury Intel ® ›

Materiały dla programistów

Na stronie społeczności programowania równoległego znajdziesz wpisy z blogów, najnowsze wiadomości, informacje o imprezach oraz pomoc techniczną.

Nawiąż kontakty z programistami i inżynierami z firmy Intel w ramach Sieci oprogramowania Intel® (Intel® SN).

Przeczytaj o technologii 22 nm Intel®, pierwszym na świecie tranzystorze 3D, który można zastosować w środowisku produkcji masowej.

Informacje o produktach i wydajności

1

Architektura 64-bitowa Intel® 64 wymaga systemu komputerowego z procesorem, chipsetem, systemem BIOS, systemem operacyjnym, sterownikami urządzeń i aplikacjami obsługującymi tę architekturę. Procesory nie będą działać (dotyczy to również operacji 32-bitowych) bez systemu BIOS obsługującego architekturę Intel 64. Wydajność zależy od konfiguracji używanego sprzętu i oprogramowania. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z producentem systemu.

2

Informacje innych podmiotów: Strony internetowe i Materiały mogą zawierać zawartość dostarczoną przez użytkownika lub inne firmy. Zawartość, która obejmuje profil firmy i historię zakupów nie jest sprawdzana, zatwierdzana ani promowana przez firmę Intel i jest dostarczana wyłącznie jako udogodnienie dla naszych klientów i użytkowników. Umieszczenie w wykazie danego systemu nie jest tożsame z jego promocją ani rekomendacją. W szczególności firma Intel Corporation, dostarczając informacje na temat produktów oferowanych w sprzedaży przez firmy trzecie, sama nie oferuje ich w sprzedaży. Na ilustracjach komputerów stacjonarnych, stacji roboczych i serwerów może znajdować się monitor, który może, ale nie musi, być uwzględniony w cenie produktu. W żadnym wypadku firma Intel nie ponosi odpowiedzialności za jakąkolwiek informację dostarczoną przez inny podmiot, w tym za błędy, pominięcia lub jakiekolwiek szkody. Wszelkie pobieranie materiałów lub uzyskiwanie ich w inny sposób (przez korzystanie z nich) odbywa się według uznania i na ryzyko użytkownika; użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie uszkodzenia systemu komputerowego lub innych urządzeń, jak również za utratę danych, powstałe w wyniku pobrania materiału. Korzystając z zawartości dostarczonej przez inne podmioty, użytkownik potwierdza, że sam ocenia i ponosi wszelkie ryzyko z tym związane (z uwzględnieniem polegania na dokładności, kompletności i użyteczności takiej zawartości). Wszelkie publikacje i użytkowanie Stron internetowych i Materiałów podlega niniejszym Warunkom użytkowania oraz innym warunkom dotyczącym danego programu lub strony internetowej.