„W dążeniu do osiągnięcia eksaskalowych mocy obliczeniowych Fujitsu wykorzystuje swoją sprawdzoną technologię oraz wiedzę w zakresie produkcji we współpracy z partnerami takimi jak Intel, aby pozbyć się współczesnych limitów technologicznych, takich jak wąskie gardła we/wy. Ważne projekty pokroju EU Horizon 2020 wspierają badania systemów obliczeniowych dużej skali (HPC) i pomagają przedsiębiorcom na całym świecie, a firmy Fujitsu oraz Intel planują wydanie skalowalnych procesorów Intel® Xeon® oraz przełomowych, innowacyjnych rozwiązań, takich jak pamięć trwała Intel® Optane™ DC. Te rozwiązania poprawią możliwości naukowców poprzez zwiększenie wydajności, szybszą realizację pomysłów oraz możliwość przekroczenia ograniczeń obliczeniowych. Jako jeden z czołowych partnerów1 firma Fujitsu udowadnia swoje możliwości jako najodpowiedniejszy partner w tworzeniu zaawansowanej technologii” 

— Glenn Fitzgerald, dyrektor ds. technologii i działalności biznesowej w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach oraz Afryce (EMEIA)

Informacje o produktach i wydajności

1

Partnerzy uczestniczący w projekcie NEXTGenIO:

  • Arctur: centrum systemów obliczeniowych dużej skali (HPC) specjalizujące się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, które zapewnia specjalistyczną wiedzę w zakresie obciążeń przemysłowych.
  • ARM/Allinea: producent wiodących narzędzi do profilowania, które obejmują między innymi informacje o wydajności we/wy i NVRAM.
  • Barcelona Supercomputing Center: opracowuje zoptymalizowane systemy plików i oprogramowanie pośredniczące do przechowywania obiektów dla systemu NEXTGenIO; specjalista w zakresie obciążeń uczenia maszynowego.
  • EPCC na Uniwersytecie w Edynburgu: opracowuje oprogramowanie systemowe do planowania zestawów danych, tworzy aplikacje symulacyjne i pracuje nad charakterystyką aplikacji.
  • European Centre For Medium-Range Weather Forecasts: opracowuje narzędzie do generowania obciążeń i zapewnia kompleksową obsługę prognoz pogody średniego zasięgu.
  • Fujitsu: zapewnia specjalistyczną wiedzę w zakresie sprzętu HPC; dysponuje zespołem programistów i zakładem produkcyjnym w Augsburgu w Niemczech.
  • Intel: dostarcza technologię NVRAM i technologię systemową, opracowuje charakterystykę obciążeń roboczych i przeprowadza testy porównawcze.
  • Politechnika w Dreźnie: opracowuje wiodące narzędzia, które zapewniają nieosiągalne dotychczas szczegółowe informacje na temat operacji we/wy i zachowania pamięci NVRAM.