Zadbaj o szybkość. Zachowaj pojemność.

To rewolucyjne rozwiązanie – pierwsza zupełnie nowa klasa pamięci od 25 lat. Pamięć Intel® Optane™ to most łączący operacyjną pamięć DRAM i pamięć masową, który zapewnia inteligentne i szybkie działanie urządzenia.

Wydajność

28%

Całkowita wydajność systemu jest wyższa o nawet 28% 1 2 3

14x

Zwiększ wydajność systemu i przyspiesz dostęp do dysku nawet 14 razy 4 2 3

2x

Skróć czas reakcji podczas wykonywania codziennych zadań nawet dwukrotnie 1 2 3

Zwiększ wydajność

Ta przełomowa technologia w inteligentny sposób przyspiesza działanie urządzeń z nowymi procesorami Intel® Core™ siódmej generacji, jednocześnie utrzymując dużą pojemność pamięci masowej. Zapewnia szybkie działanie komputera – krótki czas rozruchu, szybkie uruchamianie aplikacji, płynną obsługę gier i sprawne przeglądanie stron internetowych.

Inteligentne przyspieszenie

Inteligentne przyspieszenie systemu

Zoptymalizuj czas reakcji komputera – od rozruchu systemu po uruchamianie aplikacji. Pamięć Intel® Optane™ to inteligentny, uniwersalny akcelerator systemu, który dostosowuje się do wykonywanych zadań obliczeniowych, dzięki czemu wszystko przebiega szybciej, płynniej i łatwiej. Inteligentne oprogramowanie, w które wyposażono pamięć, automatycznie uczy się zachowań użytkownika, aby przyspieszyć wykonywanie najczęstszych zadań i spersonalizować sposób korzystania z komputera.

Natychmiastowa reakcja

Mniej czekania, więcej pracy

Pamięć Intel® Optane™ zapewnia niesamowicie krótki czas reakcji, umożliwiając szybkie rozpoczęcie pracy, błyskawiczne wyszukiwanie plików oraz zapisywanie dużych plików praktycznie bez opóźnień.

Duża pojemność pamięci masowej

Przyspiesz pamięć masową

Urządzenie wyposażone w pamięć masową o dużej pojemności i pamięć Intel® Optane™ łączy zalety obu rozwiązań: szybkość błyskawicy i dużą pojemność w przystępnej cenie.

Jak to działa: pamięć Intel® Optane™

Dowiedz się, jak pamięć Intel® Optane™ i inteligentne przyspieszanie systemu zapewniają większą wydajność i krótszy czas reakcji bez ograniczania pojemności pamięci masowej.

Przeczytaj często zadawane pytania

Łatwa instalacja

Kup moduł pamięci Intel® Optane™ i obsługującą ją płytę główną.

Włóż moduł pamięci do płyty głównej i uruchom komputer ponownie.

Pobierz sterowniki i zainstaluj je w systemie.

Przygotuj się na przyspieszenie

Już tego lata: nowe komputery z pamięcią Intel® Optane™. Jeśli nie chcesz czekać, kup jeden z nowych kompatybilnych komputerów, aby od razu zacząć korzystać z nowej pamięci. Szukaj komputerów z oznaczeniem obsługi pamięci Intel® Optane™.

Informacje o produktach i wydajności

1

SYSmark 2014 SE (wynik cząstkowy czasu reakcji) — należące do konsorcjum BAPCo* narzędzie testowe, które mierzy wydajność platform Windows*. SYSmark* sprawdza cztery scenariusze użytkowania: wydajność w zastosowaniach biurowych, tworzenie multimediów, analiza danych/analiza finansowa i czas reakcji. Narzędzie SYSmark* zawiera rzeczywiste aplikacje od niezależnych dostawców oprogramowania, takich jak Microsoft* i Adobe*.

2

Przetestowano na komputerze z procesorem Intel® Core™ i5-7500, 65 W TDP, 4 rdzenie/8 wątków, przyspieszenie do 3,8 GHz, pamięć: 2 × 4 GB DDR4-2400, pamięć masowa: Western Digital*, 1 TB, 7200 obr./min, WD1003FZEX, grafika Intel® HD 630, system operacyjny: Windows® 10 w porównaniu z takim samym komputerem z modułem pamięci Intel® Optane™ 16 GB.

Przetestowano na próbkach inżynieryjnych modułów pamięci 16 GB Intel® Optane™. Wyniki mogą się różnić w końcowym produkcie, ale mamy mocne podstawy, aby sądzić, że nie będzie znaczących różnic w wydajności.

3

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach Intel®. Testy wydajności, takie jak SYSmark* i MobileMark*, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/benchmarks/benchmark.html.

4

PCMark* Vantage (HDD Suite) — narzędzie testowe firmy Futuremark* mierzące wydajność w prostych zadaniach obliczeniowych na platformie Windows*. Narzędzie PCMark Vantage składa się z kilku scenariuszy testowych: PCMark Suite (generuje wynik „PCMark”), Memories Suite, TV and Movies Suite, Gaming Suite, Music Suite, Communications Suite, Productivity Suite i HDD Suite. Scenariusz HDD Suite obejmuje uruchamianie systemu operacyjnego, którego czas w dużej mierze zależy od rodzaju urządzenia rozruchowego (dysk twardy lub dysk SSD).

5

Pamięć Intel® Optane™ i jej logo oznaczają rozwiązanie złożone z pojedynczych komponentów. Nie jest to samodzielny dysk SSD o niewielkiej konstrukcji ani nośnik danych. System z pamięcią Intel® Optane™: procesor Intel® Core™ siódmej generacji, chipset Intel® z serii 200, złącze typu M.2 2280-S1-B-M na kontrolerze PCH Remapped PCIe* oraz linie w konfiguracji x2 lub x4 z kluczami B-M, zgodnie ze specyfikacją NVMe 1.1, a także system BIOS ze wsparciem dla sterownika Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) 15.5.