Zwiększ wydajność

Pamięć Intel® Optane™ to inteligentna technologia przyśpieszająca czas reakcji komputerów. Ma szybki dostęp do często używanych dokumentów, zdjęć, filmów i aplikacji i zapamiętuje je po wyłączeniu zasilania, dzięki czemu umożliwia sprawniejsze granie, tworzenie materiałów i pracę.

Szybkość i pojemność

Jeśli szukasz szybkiej i pojemnej pamięci masowej, rozważ pamięć Intel® Optane™, która zapewnia jedno i drugie niezależnie od konfiguracji.

Przyspieszenie pracy istniejącej pamięci masowej

Jeśli dodasz pamięć Intel® Optane™ M10 do posiadanego dysku twardego (dysku systemowego lub dysku z danymi), dysk ten będzie działał równie szybko co dyski SSD. Przyspieszony dysk twardy automatycznie uzyskuje dostęp do często używanych plików i aplikacji, dzięki czemu można niezwykle szybko uruchamiać komputer, uzyskiwać dostęp do pamięci masowej, otwierać programy i wykonywać zadania.

Dodaj szybszą pamięć masową

Inteligentne połączenie pamięci Intel® Optane™ i dysku Intel® QLC 3D NAND w jednej obudowie M.2 umożliwia przyspieszenie pracy komputera i zwiększenie pojemności pamięci masowej. Pamięć Intel® Optane™ H10 z dyskiem SSD łączy w jednym urządzeniu szybkość reakcji z pamięcią masową o pojemności nawet 1 TB.

Do grania

Krótsze ładowanie, dłuższa gra

Procesory Intel® Core™ ósmej generacji z pamięcią Intel® Optane™, która zapamiętuje i przyspiesza działanie najczęściej używanych gier. Stań pierwszy do walki z rywalami dzięki ładowaniu kolejnych poziomów gry nawet 4,7 razy1 2 szybciej (w porównaniu z samym dyskiem twardym). Zainstaluj wszystkie gry na dysku twardym o dużej pojemności i graj w nie z prędkością zbliżoną do dysków SSD.

Do tworzenia

Mniej czekania, więcej pracy

Pamięć Intel® Optane™ H10 z dyskiem SSD zapewnia czas reakcji pamięci Intel® Optane™ i pojemność dysku SSD. W trybie wielozadaniowym pracę można rozpoczynać szybciej, a duże pliki multimedialne można otwierać nawet o 90% szybciej3 niż w przypadku samych autonomicznych dysków TLC NAND SSD.

Więcej informacji ›

Do pracy

Przyspiesz swoją pracę

Pamięć Intel® Optane™ M10 zapamiętuje sposób pracy użytkownika i może przyspieszyć działanie najważniejszych elementów, przekuwając unikatowe zwyczaje komputerowe we wzrost produktywności. Dzięki procesorom Intel® Core™ ósmej generacji i pamięci Intel® Optane™ M10 codzienne zadania możesz wykonywać nawet 2,2 razy szybciej1 4 (niż w przypadku samego dysku twardego), co oznacza, że uzyskasz wysoką wydajność, której potrzebujesz, aby pracować wydajniej i spędzać mniej czasu przed ekranem.

Więcej informacji ›

Pamięć Intel® Optane™ H10 z pamięcią masową Solid State

Czas reakcji pamięci Intel® Optane™ z pojemnością technologii Intel® QLC.

Więcej informacji

Informacje o produktach i wydajności

1

Wyniki testów uzyskano przed instalacją najnowszych poprawek oprogramowania i aktualizacji oprogramowania sprzętowego, które służą do likwidacji luk w zabezpieczeniach określanych mianem „Spectre” i „Meltdown”. Po zainstalowaniu tych aktualizacji wyniki te mogą nie mieć zastosowania do posiadanego urządzenia lub systemu. 

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach Intel®. Testy wydajności, takie jak SYSmark* i MobileMark*, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.intel.pl/benchmarks

2

Porównanie wydajności komputera z procesorem Intel® Core™ i7-8750H, dyskiem twardym o pojemności 1 TB i pamięcią Intel® Optane™ o pojemności 32 GB z komputerem z procesorem Intel® Core™ i7-8750H i dyskiem twardym o pojemności 1 TB pod względem ładowania poziomu w grze.

3

Zgodnie z pomiarem w zakresie uruchamiania pliku projektu w programie Adobe* Photoshop przy działaniu w tle (tj. kopiowanie pliku wideo o rozmiarze18 GB) — porównanie procesora Intel® Core™ i7-8565U ósmej generacji (dysk SSD 512 GB TLC) z procesorem Intel® Core™ i7-8565U ósmej generacji (32 GB + 512 GB pamięci Intel® Optane™ H10 z dyskiem SSD).

4

Porównanie wydajności komputera z procesorem Intel® Core™ i7-8750H, dyskiem twardym o pojemności 1 TB i pamięcią Intel® Optane™ o pojemności 32 GB z komputerem z procesorem Intel® Core™ i7-8750H i dyskiem twardym o pojemności 1 TB, zgodnie z pomiarem wykonanym w narzędziu SYSmark* 2014 SE Responsiveness.