Zwiększ wydajność

Urządzenia z pamięcią Intel Optane™ są już dostępne.

Kup

Inteligentny i konfigurowalny akcelerator systemu zapewnia szybsze, płynniejsze i bardziej responsywne działanie urządzenia.

Poczuj różnicę

Komputer z pamięcią Intel Optane™ i dyskiem twardym (HDD) łączy zalety obu komponentów: wydajność klasy SSD1 2 oraz dużą pojemność pamięci masowej.

Wydajność

nawet

5,8X

szybsze ładowanie poczty e-mail1

nawet

5x

szybsze uruchamianie przeglądarki1

nawet

67%

szybsze ładowanie gier1

Do pracy

Przyspiesz swoją pracę 

Pamięć Intel Optane™ zapamiętuje sposób pracy użytkownika i może przyspieszyć działanie najważniejszych elementów, przekuwając unikatowe zwyczaje komputerowe we wzrost produktywności. Teraz możesz uruchamiać przeglądarkę nawet 5 razy szybciej1 , otwierać wiadomości e-mail nawet 5,8 razy1  szybciej i uruchamiać bogate w multimedia prezentacje nawet 3,8 razy szybciej1 3. Wszystkie czynności będą szybsze, płynniejsze i prostsze1 4.

Do tworzenia

Mniej czekania, więcej pracy

Pamięć Intel Optane™ zapewnia niesamowicie krótki czas reakcji, umożliwiając szybkie rozpoczęcie pracy, nawet czterokrotnie szybsze1 5 otwieranie dużych plików projektowych i zapisywanie bez opóźnień. Dzięki responsywnemu przechodzeniu między zadaniami w wielu aplikacjach możesz z łatwością projektować, edytować i tworzyć treści1 4.

Do grania

Szybsze działanie gier

Lepsza obsługa gier dzięki nawet o 65%1 6 szybszemu ładowaniu poziomów, lokalnemu dostępowi do całej biblioteki gier i brakowi ręcznego zarządzania plikami (w porównaniu z systemem dwudyskowym). W połączeniu z dyskiem twardym o pojemności 1 TB pamięć Intel Optane™ automatycznie przyspiesza ładowanie plików z całego dysku, zapewniając wydajność klasy SSD1 2 i mnóstwo miejsca na ulubione gry.

Media Asset with Text Component (RWD)

Jak to działa: pamięć Intel Optane™

Dowiedz się, jak pamięć Intel Optane™ i inteligentne przyspieszanie systemu zapewniają większą wydajność i krótszy czas reakcji bez ograniczania pojemności pamięci masowej.

Dowiedz się więcej na temat tej technologii

Budowanie własnych urządzeń

Moduły pamięci Intel Optane™ są dostępne do nabycia i można łączyć je z systemami i płytami głównymi obsługującymi pamięć Intel Optane™. Zobacz dane techniczne, instrukcje instalacji i skorzystaj ze wsparcia technicznego.

Doskonale nadają się do obsługi wielu aplikacji i częstego przełączania między zadaniami.

Zobacz dane techniczne, przewodnik instalacyjny, wsparcie techniczne

Doskonale nadaje się do obsługi aplikacji intensywnie wykorzystujących dane, wielu gier oraz tworzenia i edycji mediów dużego formatu.

Zobacz dane techniczne, przewodnik instalacyjny, wsparcie techniczne

Zobacz ofertę komputerów stacjonarnych

Nowe komputery stacjonarne z pamięcią Intel Optane™ są już dostępne. Kup nowy komputer i korzystaj z niego od razu po wyjęciu z pudełka. Szukaj komputerów z logo pamięci Intel Optane™.

Znajdź komputer stacjonarny dla siebie

Informacje o produktach i wydajności

1

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach Intel®. Testy wydajności, takie jak SYSmark* i MobileMark*, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/benchmarks/benchmark.html.

2

PCMark* Vantage (HDD Suite) — narzędzie testowe firmy Futuremark* mierzące wydajność w prostych zadaniach obliczeniowych na platformie Windows*. Narzędzie PCMark Vantage składa się z kilku scenariuszy testowych: PCMark Suite (generuje wynik „PCMark”), Memories Suite, TV and Movies Suite, Gaming Suite, Music Suite, Communications Suite, Productivity Suite i HDD Suite. Scenariusz HDD Suite obejmuje uruchamianie systemu operacyjnego, którego czas w dużej mierze zależy od rodzaju urządzenia rozruchowego (dysk twardy lub dysk SSD).

3

Presentation Launch Workload – Time elapsed to launch the Microsoft Power point* 2016 application with a 3.5 MB presentation file.

4

SYSmark 2014 SE (wynik cząstkowy czasu reakcji) — należące do konsorcjum BAPCo* narzędzie testowe, które mierzy wydajność platform Windows*. SYSmark* sprawdza cztery scenariusze użytkowania: wydajność w zastosowaniach biurowych, tworzenie multimediów, analiza danych/analiza finansowa i czas reakcji. Narzędzie SYSmark* zawiera rzeczywiste aplikacje od niezależnych dostawców oprogramowania, takich jak Microsoft* i Adobe*.

5

Załadowanie projektu multimedialnego – czas potrzebny na załadowanie pliku projektu wideo o rozmiarze 500 MB w programie Adobe* Premiere Pro* (CS6). Pomiary dokonane na komputerze z procesorem Intel® Core™ i5 i dyskiem twardym o pojemności 1 TB; pomiary dokonane z modułem pamięci Intel Optane™ 16 GB i bez niego.

6

Uruchomienie i załadowanie poziomu w grze – obciążenie robocze opracowane przez firmę Intel mierzące czas potrzebny na uruchomienie gry Fallout 4 firmy Bethesda Softworks* i przejście do głównego menu z wyłączonymi filmami wprowadzającymi (uruchomienie) oraz czas potrzebny na załadowanie poziomu gry z głównego menu (załadowanie poziomu). Pomiary dokonane na komputerze z procesorem Intel® Core™ i5 i dyskiem twardym o pojemności 1 TB; pomiary dokonane z modułem pamięci Intel Optane™ 16 GB i bez niego.