Obliczenia zmiennoprzecinkowe na poziomie sprzętowym
Zmiennoprzecinkowy DSP
Nowe systemy cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP) wykorzystują rozwiązania zmiennoprzecinkowe, aby osiągnąć wysoki stopień stabilności numerycznej i zakresu dynamicznego. Zastosowania takie jak radar, zaawansowane przetwarzanie sygnału radiowego oraz obrazowanie medyczne wymagają od układów FPGA i SoC obliczeń zmiennoprzecinkowych. Wraz z ciągłe rosnącymi rozmiarami i możliwościami aplikacji DSP układy FPGA i SoC zapewniają platformy o najwyższej wydajności dostępne dla dowolnej implementacji zmiennoprzecinkowego DSP.
Przy 14 nm układy FPGA i SoC Intel® Stratix® 10 zapewniają najwyższą w branży wydajność operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę - do 10 teraflopów. Dowiedz się więcej o możliwościach FGPA i SoC Stratix® 10 w zakresie DSP.
Przy 20 nm układy FPGA i SoC Intel® Arria® 10 zapewniają pierwsze w branży urządzenia ze wzmocnionymi operatorami zmiennoprzecinkowymi, które gwarantują wydajność na poziomie do 1,5 teraflopa. Dowiedz się więcej o architekturze zmiennoprzecinkowego bloku DSP w układach FPGA i SoC Arria® 10.
Najnowsze informacje: nowe funkcje obsługi układów FPGA SoC Intel® (i powiązanej implementacji zmiennoprzecinkowej) w najnowszym wydaniu oprogramowania MathWorks - R2014b
HDL Coder i Embedded Coder firmy Mathworks w wydaniu R2014b zapewniają nowe funkcje w zakresie obsługi układów z rodziny FPGA SoC Intel®. Programiści zaznajomieni z narzędziami MathWorks mogą generować kod dla układów FPGA SoC Intel® bezpośrednio w środowisku programistycznym Mathworks, co zapewnia dodatkową wygodę.
Teraz projektanci FPGA i programiści procesorów będą korzystać ze wspólnej metodologii projektowania zoptymalizowanej pod układy FPGA SoC Intel®.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej https://www.mathworks.com/hardware-support/altera-soc-ecoder.html.
Rozpocznij korzystanie z naszych zmiennoprzecinkowych rozwiązań DSP za pomocą tych szczegółowych raportów i webcastów.
Szczegółowe raporty
Interpretacja twierdzeń dotyczących szczytowej wydajności obliczeń zmiennoprzecinkowych
Ten szczegółowy raport przedstawia i porównuje szczytową wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych cyfrowych procesorów sygnałowych, procesorów graficznych (GPU) i układów FPGA. Dowiedz się, w jaki sposób firma Intel (zgodnie ze standardem branżowym w zakresie pomiaru wydajności) zapewnia niezawodną wydajność urządzeń Arria® 10 i Stratix® 10 na poziomie odpowiednio 1,5 i 10 teraflopów, i porównaj ten wynik z obietnicami innego dostawcy układów FPGA.
Układy FPGA z modułami obliczeń zmiennoprzecinkowych na poziomie sprzętowym umożliwiają realizację imponujących projektów DSP
Chcesz dowiedzieć się więcej o modułach obliczeń zmiennoprzecinkowych na poziomie sprzętowym w produktach Intel®? Ten szczegółowy raport przedstawia nowatorską architekturę umożliwiającą najwyższą jak dotąd wydajność algorytmów zmiennoprzecinkowych modułów DSP w układach FPGA na przykładzie urządzeń Arria® 10 i Stratix® 10.
BDTI ocenia energooszczędność rzeczywistych, złożonych projektów DSP na płytach projektowych Intel® FPGA 28 nm:
- Testy porównawcze mocy obliczeniowej złożonych projektów DSP: rozkład Cholerskiego i rozkład QR
- Wyniki i użyteczność przepływu narzędzi zmiennoprzecinkowych
BDTI ocenia wydajność rzeczywistych, złożonych projektów DSP na płytach projektowych FPGA 28 nm:
- Testy porównawcze wydajności złożonych projektów DSP: rozkład Choleskiego i rozkład QR
- Wyniki i użyteczność przepływu narzędzi zmiennoprzecinkowych
Webcasty
NOWOŚĆ: wyświetl teraz, na żądanie, 15 minut
Skrócenia czasu opracowywania projektów dzięki wbudowanym zmiennoprzecinkowym blokom DSP w układach FPGA
Sprawdź ten webcast, gdyż on zawiera:
- Omówienie aktualnych wyzwań związanych z implementacją obliczeń zmiennoprzecinkowych
- Wprowadzenie do wbudowanych zmiennoprzecinkowych bloków DSP firmy Intel
- Porady dotyczące osiągnięcia bezprecedensowej wydajności DSP, podniesienia produktywności pracy projektantów i optymalizacji logiki projektowanych układów
Partnerstwo firm Intel i MathWorks
Wprowadzenie do projektowania FPGA w środowiskach MATLAB i Simulink
Dowiedz się, ile firm skraca czas cyklu projektowania FPGA o 33-50% lub więcej, modelując przepływy pracy za pomocą środowisk MATLAB i Simulink.
Projektowanie i opracowywanie impulsowych radarów dopplerowskich z wykorzystaniem układów FPGA
Dowiedz się, w jaki sposób inżynierowie systemów radarowych mogą skrócić czas potrzebny do modelowania, symulowania i wdrażania projektów systemów radarowych oraz ich algorytmów przetwarzania sygnału.