Format Ultra HD jest już wszędzie. Tworzenie i oglądanie filmów w tym formacie jest dużo ważniejsze i łatwiejsze niż kiedyś. Dzięki technologii Intel® Quick Sync Video edycja, konwersja i udostępnienie filmu online z domu to już nie kwestia godzin, a zaledwie paru kliknięć. Teraz film czeka na Ciebie, a nie odwrotnie.

Technologia Intel® Quick Sync Video wykorzystuje specjalne funkcje przetwarzania multimediów technologii Intel® Graphics w celu szybkiego kodowania i dekodowania plików, umożliwiając procesorowi wykonywanie innych zadań i poprawiając czas reakcji systemu.

Obejrzyj filmową prezentację technologii Intel® Quick Sync

Podczas zapisywania na dyskach twardych, płytach DVD, kamerach cyfrowych, telefonach komórkowych czy serwisach strumieniowych materiały wideo są zazwyczaj kompresowane i kodowane w określonym formacie. Aby odtworzyć takie nagrania, umieścić w Internecie albo skopiować do telefonu, materiał należy najpierw odkodować, a następnie zakodować w nowym docelowym formacie, co wymaga zasobów i czasu. Technologia Intel® Quick Sync Video wykorzystuje specjalne funkcje przetwarzania multimediów technologii Intel® Graphics, przyspieszając proces kodowania i dekodowania plików przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej wydajności komputera i jego zdolności do wykonywania innych zadań.

Przewodnik po instalacji i testowaniu technologii Intel® Quick Sync Video i FFmpeg

Dla programistów

Zoptymalizuj aplikacje pod kątem technologii Intel® Quick Sync Video.

Dowiedz się, jak – za pomocą rozwiązań klienckich Intel® Media Server Studio i Intel® Media SDK