Uwolnij moc systemu w dynamicznych środowiskach

Technologia Intel® Resource Director zapewnia ramy sprzętowe służące monitorowaniu i kontrolowaniu współdzielonych zasobów centrum przetwarzania danych.

Lepsza widoczność. Lepsza kontrola.

Technologia Intel® Resource Director (Intel® RDT) zapewnia nowy poziom widoczności i kontroli nad współdzielonymi zasobami – takimi jak pamięć cache ostatniego poziomu (LLC) i przepustowość pamięci – wykorzystywanymi przez aplikacje, maszyny wirtualne i kontenery. To kolejny krok w ewolucji gęstości konsolidacji obciążeń roboczych, spójności wydajności i dynamicznego świadczenia usług, pozwalający na zwiększenie efektywności i elastyczności na skalę całego centrum przetwarzania danych – przy jednoczesnym obniżeniu całkowitych kosztów utrzymania. Wpływ infrastruktur definiowanych programowo (podobnie jak technologii zaawansowanej orkiestracji pod kątem zasobów) na transformację całej branży jest coraz większy. W związku z tym technologia Intel® RDT stanowi najważniejszą funkcję mającą za zadanie optymalizowanie wydajności aplikacji oraz rozszerzanie możliwości systemów serwerowych opartych o procesory Intel® Xeon®, służących do zarządzania orkiestracją i wirtualizacją.

Zalety technologii Intel® Resource Director

Jak upewnić się, że aplikacje o najbardziej krytycznym znaczeniu otrzymują zasoby niezbędne do maksymalizacji ich wydajności? Dzięki technologii Intel® Resource Director funkcje sprzętowe sterowane programowo w inteligentny sposób monitorują i kontrolują proces przydzielania najważniejszych współdzielonych zasobów systemowych, aby zapewnić należytą jakość usług (QoS) oraz odpowiedni wgląd i kontrolę w niezbędnych przypadkach.

Obejrzyj wideo

Dowiedz się więcej o platformie Intel® RDT

Neutralizowanie „hałaśliwych sąsiadów” za pomocą technologii Intel® RDT

Dowiedz się, jak stosować technologię Intel® RDT w maszynach wirtualnych, w jaki sposób pomaga ona w wykrywaniu i neutralizowaniu „hałaśliwych sąsiadów” wśród różnych aplikacji.

Przeczytaj raport

Alokacja zasobów technologii Intel® RDT w systemie Linux

Naucz się alokowania zasobów technologii Intel® RDT w systemie Linux*. W jądrze systemu Linux 4.10 wprowadzono pierwszą implementację infrastruktury alokowania zasobów technologii Intel RDT wraz z takimi funkcjami jak L3 CAT (Cache Allocation Technology), L3 CDP (Code and Data Prioritization) i L2 CAT. W systemie Linux 4.12 zostanie też zaimplementowana obsługa technologii MBA (Memory Bandwidth Allocation).

Przeczytaj artykuł

Poznaj zasoby przydatne pod kątem technologii Intel® RDT

Niniejsza strona zawiera informacje na temat technologii Intel® RDT, w tym na temat polecanych materiałów, blogów, zabezpieczeń technicznych i narzędzi.

Więcej informacji

Innowacyjna technologia dla dynamicznych środowisk

Procesory Intel® Xeon® E5

Twórz prężne środowiska chmury obliczeniowej i zyskaj niezrównaną wszechstronność wszystkich obciążeń roboczych – z pomocą procesorów zaprojektowanych pod kątem nowej generacji infrastruktur definiowanych programowo.

Poznaj procesory Intel® Xeon® E5

Przetwarzanie w chmurze dla przedsiębiorstw

Przyspiesz proces wdrażania wysoce wydajnej chmury lokalnej dzięki innowacjom opartym o architekturę Intel®.

Więcej informacji o chmurze lokalnej