Szybki dostęp do najczęściej używanych plików i aplikacji

Intel® Smart Response Technology w ramach technologii Intel® Rapid Storage (Intel® RST) umożliwia wykorzystanie dwóch dysków — niedrogich dysków SSD o niewielkiej pojemności i dysków twardych (HDD) o dużej pojemności — lub hybrydowego dysku twardego (dysk SSHD) jako wysokowydajnego, ekonomicznego rozwiązania pamięci masowej.

W przypadku rozwiązań pamięci masowej opartej na dwóch dyskach, technologia Intel Smart Response służy do rozpoznawania i automatycznego przechowywania na dysku SSD aplikacji i danych, które są używane najczęściej przy jednoczesnym pełnym dostępie do dużej pamięci masowej na dysku HDD. Umożliwia to szybszą niż dotychczas pracę i zabawę bez kupowania większego i droższego dysku SSD do przechowywania całej biblioteki materiałów cyfrowych.

Dyski hybrydowe SSHD są nowym typem dysku twardego HDD z wbudowanym wysokowydajnym dyskiem SSD. Technologia Intel Smart Response zwiększa wydajność dysku SSHD poprzez informowanie go, które dane są używane najczęściej, dzięki czemu są one przechowywane na wbudowanym dysku SSD.

Jak to działa?

Technologia Intel Smart Response tworzy na dysku SSD pamięć cache bloków danych operacji I/O, które w największym stopniu wykorzystują wyższą prędkość, takich jak najczęściej używane aplikacje, gry i dane systemu operacyjnego. Funkcja ta odróżnia ważne lub często używane dane — na przykład dane aplikacji, użytkownika i rozruchu systemu operacyjnego — od mniej ważnych informacji, takich jak dane zadań wykonywanych w tle. Dostęp do mniej ważnych informacji z reguły nie zapewnia użytkownikowi korzyści związanych z krótkim czasem dostępu. Z tego powodu dane tego typu nie są umieszczane w pamięci cache. Możliwość wyboru rodzaju danych zapewnia bardziej efektywne wykorzystanie dostępnej pojemności pamięci cache oraz pozwala utrzymać optymalny poziom wydajności nawet po wielu operacjach zamykania i ponownego ładowania systemu.

Łatwa konfiguracja. Łatwa obsługa

Jeśli posiadasz komputer z tradycyjnym dyskiem twardym obsługującym technologię Intel Rapid Storage, musisz tylko podłączyć dysk SSD lub wymienić dysk twardy na dysk hybrydowy SSHD i włączyć funkcję przyspieszenia pracy dysków. Prosty interfejs użytkownika ułatwia instalację i zarządzanie. Technologia Intel Smart Response obsługuje wszystkie, nawet starsze, typy dysków SSD o pojemności co najmniej 16 GB. Technologia Intel Smart Response obsługuje większość dysków hybrydowych SSHD z pamięcią flash o minimalnej pojemności 8 GB.

 

Więcej informacji