JESZCZE BOGATSZY DŹWIĘK i GŁOS

Technologia Intel® Smart Sound to zintegrowany cyfrowy procesor dźwięku DSP (Digital Signal Processor) obsługujący dźwięk, głos i rozmowy. Pozwala najnowszym komputerom z procesorami Intel® Core™ i Intel® Atom™ szybko reagować na polecenia głosowe. Zapewnia również dźwięk wysokiej jakości bez ujemnego wpływu na działanie komputera i czas pracy baterii1.

Budzenie komputera poleceniem

Komputer w stanie wstrzymania przy zachowaniu połączenia* firmy Microsoft można aktywować samym głosem – w tym czasie ręce i oczy mogą wykonywać inne zadania. Dzięki technologii Intel® Wake on Voice urządzenie wykrywa wydawane polecenia bez nadmiernego zużywania energii i baterii. Urządzenie można również spersonalizować tak, aby reagowało tylko na głos użytkownika, dzięki czemu użycie właściwego polecenia nie wybudzi innych urządzeń wyposażonych w technologię Intel Wake on Voice2.

Rozpoznawanie czystego głosu i dźwięczne nagrania

Komputery muszą dziś dysponować nowoczesną konfiguracją i udoskonaloną obsługą mikrofonów, aby uzyskać optymalne działanie funkcji komunikacji głosowej i rozpoznawania mowy. Wiele urządzeń wykorzystuje dziś w mikrofonach technologie zaawansowanego przetwarzania wstępnego do kształtowania wiązki przez stosowanie zestawu wielu mikrofonów, do usuwania echa akustycznego i do redukcji szumów tła. Technologia Intel® Smart Sound zapewnia moc obliczeniową niezbędną do przetwarzania wstępnego dźwięku oraz integrację technologii przetwarzania wstępnego opracowanych przez liderów branży – takich jak Intel, ForteMedia*, Conexant* i Waves*.

Bezkompromisowy dźwięk i doskonały czas pracy baterii

Nieprawdopodobny czas pracy baterii podczas odtwarzania muzyki na urządzeniu. Dzięki możliwości przeniesienia obciążenia roboczego związanego z przetwarzaniem strumieni dźwięku na technologię Intel® Smart Sound urządzenie będzie zużywać mniej energii i dłużej pracować na baterii przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle wysokiej jakości dźwięku3.

Poprawione odtwarzanie dźwięku

Wiele urządzeń poprawia jakość dźwięku odtwarzanego za pośrednictwem głośników lub słuchawek, dostosowując głośność, emulując dźwięk przestrzenny czy też podbijając głośność dialogów przy użyciu zaawansowanych technologii i algorytmów przetwarzania końcowego. Technologia Intel® Smart Sound obsługuje inteligentne wzmacniacze do wykonywania zadań związanych z przetwarzaniem końcowym dźwięku i zawiera technologie opracowane przez liderów branży, takie jak Dolby*, DTS* i Waves*.

Pokrewne produkty i technologie

Komputer w ciągłej gotowości

Nie musisz już czekać na wybudzenie się komputera stacjonarnego lub All-in-One. Technologia Intel® Ready Mode zapewnia alternatywę dla tradycyjnego trybu uśpienia – stan cichej pracy o niskim poborze mocy, przypominający swoim działaniem rozwiązania znane z telefonów i tabletów.

Dowiedz się więcej na temat technologii Intel® Ready Mode

Zapomnij o zapamiętywaniu haseł

Aplikacja True Key™ autorstwa Intel® Security rozpoznaje twarz lub odcisk palca użytkownika, chroni jego hasła i błyskawicznie loguje go na stronach internetowych i w aplikacjach na wszystkich urządzeniach.

Dowiedz się więcej o technologii True Key™ opracowanej przez dział Intel® Security

Zapoznaj się z ofertą nowych komputerów


Informacje o produktach i wydajności

1

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć na stronie Intel.com lub uzyskać od producenta OEM lub sprzedawcy.

2

Wymaga oprogramowania innych producentów w celu pełnego wykorzystania funkcji Intel® Wake on Voice.

3

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Zapytaj producenta komputera lub sprzedawcy albo dowiedz się więcej na stronie www.intel.com/txt.

Firma Intel jest sponsorem oraz członkiem społeczności BenchmarkXPRT Development Community, a także głównym twórcą rodziny narzędzi testowych XPRT. Firma Principled Technologies jest wydawcą rodziny narzędzi testowych XPRT. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł.