Technologia Intel® Turbo Boost 2.0: większa wydajność, gdy najbardziej jej potrzebujesz

Maksymalna częstotliwość turbo to najwyższa możliwa częstotliwość, którą może osiągnąć procesor, o ile warunki pozwalają na pracę procesora w tym trybie. Częstotliwość technologii Intel® Turbo Boost może być inna od podanej w zależności od obciążenia konfiguracji sprzętu, oprogramowania i ogólnej wydajności systemu.

Ze względu na różne parametry energetyczne nie wszystkie produkty z technologią Intel® Turbo Boost 2.0 mogą osiągnąć maksymalną częstotliwość turbo podczas wykonywania wymagających zadań obliczeniowych i przy jednoczesnym wykorzystaniu wielu rdzeni.

Wzrost dostępności i częstotliwości procesora pracującego w trybie Intel® Turbo Boost 2.0 zależy od wielu czynników, takich jak m.in.:

  • Rodzaj obciążenia
  • Liczba aktywnych rdzeni
  • Szacunkowe bieżące zużycie energii
  • Szacunkowy pobór mocy
  • Temperatura procesora

Gdy procesor pracuje poniżej wymienionych wartości granicznych, a obciążenie przez użytkownika wymaga dodatkowej wydajności, częstotliwość procesora wzrośnie dynamicznie do osiągnięcia jej górnego limitu. Technologia Intel® Turbo Boost 2.0 korzysta z analizowanych równolegle algorytmów zarządzających zużyciem prądu, mocą i temperaturą w celu zapewnienia maksymalnej częstotliwości i energooszczędności. Uwaga: w celu krótkotrwałego zwiększenia wydajności technologia Intel® Turbo Boost 2.0 umożliwia pracę procesora powyżej mocy określonej w konfiguracji i danych technicznych TDP.

Dowiedz się więcej o produktach Intel® z technologią Intel® Turbo Boost ›

Procesory o tym samym numerze modelu pracujące w takich samych warunkach roboczych mogą różnić się nieznacznie w zakresie częstotliwości taktowania lub poboru mocy. Jest to naturalna cecha krzemu wynikająca z różnic napięcia, mocy i upływu energii podczas produkcji. W celu uzyskania najnowszych danych technicznych należy skontaktować się z lokalnym biurem sprzedaży lub dystrybutorem.

Informacje o produktach i wydajności

1

Wymaga systemu z technologią Intel® Turbo Boost. Technologie Intel® Turbo Boost i Intel® Turbo Boost 2.0 są dostępne jedynie w wybranych procesorach firmy Intel®. Informacji udziela producent komputera. Wydajność może być inna od podanej w zależności od konfiguracji sprzętu, oprogramowania i ogólnej wydajności systemu.