Wzrost produktywności i mobilności pracowników
Niezależnie od branży, komputery wciąż pozostają podstawowymi narzędziami do wykonywania pracy. Jak wynika z przeprowadzonego niedawno badania, 80% użytkowników biznesowych woli używać komputera niż tabletu czy smartfona do wykonywania pracy biurowej1.
Wydajność komputerów biznesowych ma ogromny wpływ na produktywność pracowników. Każdego roku pracownicy tracą cały dzień pracy, czekając, aż ich ponadtrzyletni komputer się uruchomi2 oraz tracą nawet 12% produktywności przy korzystaniu z komputerów, które są starsze niż trzy lata, co skutkuje potencjalnym szacowanym kosztem na poziomie 7 794 USD rocznie na użytkownika3.
Niezależnie od tego, czy pracownicy są obecni na miejscu czy też pracują zdalnie, muszą nadążać za szybko zmieniającymi się potrzebami biznesowymi. Aby ułatwić ten proces, kadra zarządzająca i specjaliści ds. IT muszą podejmować ważne decyzje technologiczne w celu zapewnienia wydajnego, bezpiecznego i opłacalnego funkcjonowania posiadanych flot komputerów.
Dynamiczne miejsca pracy
Pracownicy mają oczekiwania, które stają się nowymi wyzwaniami dla osób podejmujących decyzje technologiczne w organizacji. Pracownicy w zróżnicowanych środowiskach biznesowych chcą mieć łatwy dostęp do urządzeń dopasowanych do ich zadań — narzędzi, które pozwalają im współpracować, wnosić wkład w działalność firmy i być zawsze na bieżąco, aby zachować produktywność. Oczekują również niezawodnych urządzeń, które będą łatwe w obsłudze i nie będą powodować zakłóceń w pracy.
W rezultacie firmy, które chcą zachować konkurencyjność, potrzebują innowacyjnych platform komputerowych, zdolnych znacząco zwiększyć wydajność na skalę całej organizacji. Osoby decyzyjne ds. IT muszą sprostać takim nowym wyzwaniom, jednocześnie stale monitorując tempo zmian technologicznych i realizując inicjatywy, które będą zdolne posunąć firmę naprzód w erze znacznego zorientowania na dane.
Mobilna siła robocza i rosnące oczekiwania pracowników skutkują potrzebą zwiększania wydajności komputerów biznesowych.
Wybór platformy zbudowanej z myślą o biznesie
Użytkownicy biznesowi mają inne potrzeby niż zwykli konsumenci, dlatego ważne jest, aby wybierać komputery klasy biznesowej, które będą w stanie zapewnić zarówno odpowiednią wydajność, jak i bezpieczeństwo, możliwości zarządzania oraz stabilność, a tym samym pozwolą pracownikom zachować produktywność i płynność pracy. Holistyczna platforma komputerowa pomaga firmom w realizacji ich celów związanych z IT na kilka sposobów:
- Wyposażenie pracowników w odpowiednie typy konstrukcji urządzeń — dopasowane do ich obowiązków — pozwala zwiększyć produktywność. Geolog pracujący w terenie będzie np. potrzebował odpornego laptopa, podczas gdy laptopy używane w sprzedaży muszą cechować się niewielką wagą, długim czasem pracy baterii oraz obsługą łączności Wi-Fi 6.
- Zapewnienie wsparcia technicznego floty komputerowej, które pozwoli ograniczyć skalę ręcznej obsługi zespołu IT na rzecz proaktywnej, zdalnej konserwacji, dodatkowo zwiększa produktywność.
- Zdalne rozwiązywanie problemów i aktualizacje mogą zminimalizować czas przestojów i zmniejszyć liczbę zgłoszeń serwisowych.
- Poprawa łączności i mobilności zapewnia wsparcie aplikacji i obciążeń wymagających pracy z dużą ilością danych — zarówno wewnątrz firmowej zapory, jak i poza nią — co jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie: niezwykle mobilnym i w dużej mierze opartym na chmurze.
- Automatyzacja zasad i funkcji zabezpieczeń pozwala zespołom ds. IT dotrzymać kroku stale zmieniającym się zagrożeniom.
Nowe komputery to nie tylko wzrost wydajności, lecz także zdolność zespołów ds. IT do zarządzania kosztami. Jak wynika z raportu firmy IDC, komputery czteroletnie lub starsze mogą generować o 37% większe koszty utrzymania niż nowsze komputery1.
Kluczem do wdrożenia platformy komputerowej zbudowanej z myślą o współczesnych dynamicznych środowiskach biznesowych jest flota komputerów, które będą zdolne wykorzystać najnowocześniejsze technologie. Starszy sprzęt wymaga więcej napraw i większych kosztów utrzymania, a także stanowi zwiększone ryzyko w obliczu zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego, które nasilają się w przypadku użytkowników mobilnych.
Wybierając platformę, która spełnia powyższe wymagania, organizacja zyskuje skalowalny i niezawodny fundament do zapewnienia najwyższej jakości wrażeń użytkowych — tak aby firma mogła skupić się na innych strategicznych priorytetach.