Najwyższa wydajność komputerów na potrzeby nowoczesnych firm

Dowiedz się, jak zwiększać produktywność i wspierać pracowników mobilnych za pomocą odpowiednich komputerów klasy biznesowej1.

Pracownicy oczekują dziś łatwego dostępu do wydajnych i bezpiecznych urządzeń przenośnych. Osoby decyzyjne ds. IT mogą sprostać tym wymaganiom dzięki flocie komputerów firmowych, które zapewnią mobilnym pracownikom wydajność, zaufanie i łączność, a co za tym idzie – wysoką produktywność i doskonałe wrażenia użytkowe.

Wzrost produktywności i mobilności pracowników

Niezależnie od branży, komputery wciąż pozostają podstawowymi narzędziami do wykonywania pracy. Jak wynika z przeprowadzonego niedawno badania, 80% użytkowników biznesowych woli używać komputera niż tabletu czy smartfona do wykonywania pracy biurowej2.

Wydajność komputerów biznesowych ma ogromny wpływ na produktywność pracowników. Każdego roku pracownicy tracą do jednego dnia roboczego, czekając na uruchomienie swojego ponadtrzyletniego komputera3, i osiągają nawet o 12% mniejszą produktywność, jeżeli korzystają z komputerów trzyletnich lub starszych, co skutkuje potencjalnym szacowanym kosztem na poziomie 7 794 USD rocznie na użytkownika4.

Niezależnie od tego, czy pracownicy są obecni na miejscu czy też pracują zdalnie, muszą nadążać za szybko zmieniającymi się potrzebami biznesowymi. Aby ułatwić ten proces, kadra zarządzająca i specjaliści ds. IT muszą podejmować ważne decyzje technologiczne w celu zapewnienia wydajnego, bezpiecznego i opłacalnego funkcjonowania posiadanych flot komputerów.

Dynamiczne miejsca pracy

Pracownicy mają oczekiwania, które stają się nowymi wyzwaniami dla osób podejmujących decyzje technologiczne w organizacji. Pracownicy w zróżnicowanych środowiskach biznesowych chcą mieć łatwy dostęp do urządzeń dopasowanych do ich zadań – narzędzi, które pozwalają im współpracować, wnosić wkład w działalność firmy i być zawsze na bieżąco, aby zachować produktywność. Oczekują również niezawodnych urządzeń, które będą łatwe w obsłudze i nie będą powodować zakłóceń w pracy.

W rezultacie firmy, które chcą zachować konkurencyjność, potrzebują innowacyjnych platform komputerowych, zdolnych znacząco zwiększyć wydajność na skalę całej organizacji. Osoby decyzyjne ds. IT muszą sprostać takim nowym wyzwaniom, jednocześnie stale monitorując tempo zmian technologicznych i realizując inicjatywy, które będą zdolne posunąć firmę naprzód w erze znacznego zorientowania na dane.

Mobilna siła robocza i rosnące oczekiwania pracowników skutkują potrzebą zwiększania wydajności komputerów biznesowych.

Wybór platformy zbudowanej z myślą o biznesie

Użytkownicy biznesowi mają inne potrzeby niż zwykli konsumenci, dlatego ważne jest, aby wybierać komputery klasy biznesowej, które będą w stanie zapewnić zarówno odpowiednią wydajność, jak i bezpieczeństwo, możliwości zarządzania oraz stabilność, a tym samym pozwolą pracownikom zachować produktywność i płynność pracy. Holistyczna platforma komputerowa pomaga firmom w realizacji ich celów związanych z IT na kilka sposobów:

  • Wyposażenie pracowników w odpowiednie typy konstrukcji urządzeń – dopasowane do ich obowiązków – pozwala zwiększyć produktywność. Geolog pracujący w terenie będzie np. potrzebował odpornego laptopa, podczas gdy laptopy używane w sprzedaży muszą cechować się niewielką wagą, długim czasem pracy baterii oraz obsługą łączności Wi-Fi 6.
  • Zapewnienie wsparcia technicznego floty komputerowej, które pozwoli ograniczyć skalę ręcznej obsługi zespołu IT na rzecz proaktywnej, zdalnej konserwacji, dodatkowo zwiększa produktywność.
  • Zdalne rozwiązywanie problemów i aktualizacje mogą zminimalizować czas przestojów i zmniejszyć liczbę zgłoszeń serwisowych.
  • Poprawa łączności i mobilności zapewnia wsparcie aplikacji i obciążeń wymagających pracy z dużą ilością danych – zarówno wewnątrz firmowej zapory, jak i poza nią – co jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie: niezwykle mobilnym i w dużej mierze opartym na chmurze.
  • Automatyzacja zasad i funkcji zabezpieczeń pozwala zespołom ds. IT dotrzymać kroku stale zmieniającym się zagrożeniom.

Nowe komputery to nie tylko wzrost wydajności, lecz także zdolność zespołów ds. IT do zarządzania kosztami. Jak wynika z raportu firmy IDC, komputery czteroletnie lub starsze mogą generować o 37% większe koszty utrzymania niż nowsze komputery2.

Kluczem do wdrożenia platformy komputerowej zbudowanej z myślą o współczesnych dynamicznych środowiskach biznesowych jest flota komputerów, które będą zdolne wykorzystać najnowocześniejsze technologie. Starszy sprzęt wymaga więcej napraw i większych kosztów utrzymania, a także stanowi zwiększone ryzyko w obliczu zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego, które nasilają się w przypadku użytkowników mobilnych.

Wybierając platformę, która spełnia powyższe wymagania, organizacja zyskuje skalowalny i niezawodny fundament do zapewnienia najwyższej jakości wrażeń użytkowych – tak aby firma mogła skupić się na innych strategicznych priorytetach.

Wydajność platformy Intel vPro®

Platforma Intel vPro® zapewnia natychmiastowy dostęp do wydajności klasy biznesowej, pozwalając na zwiększenie produktywności, szybszą analizę danych i uproszczone nawiązywanie połączeń oraz zapewniając dłuższy czas pracy baterii.5 6 7 8 W badaniu przeprowadzonym w 2019 r. przez firmę Forrester Consulting na zlecenie firmy Intel 81% menedżerów ds. IT poinformowało o wzroście produktywności użytkowników w następstwie wdrożenia urządzeń opartych na platformie Intel vPro®.9. Dzięki nowym komputerom opartym na platformie Intel vPro® pracownicy IT i użytkownicy mogą w pełni wykorzystać jej możliwości na wszystkich typach konstrukcji urządzeń. Dzięki temu mogą wybierać urządzenia najlepiej dopasowane do ich unikalnych potrzeb.

Wysoka wydajność systemów

Procesory Intel® Core™ vPro® są gotowe na nadchodzące wyzwania: ich prędkość pozwala użytkownikom szybko analizować dane, udostępniać informacje i przewidywać wzorce. Nowy komputer z najnowszym procesorem Intel® Core™ vPro® ósmej generacji10 zapewnia nawet o 65% lepszą wydajność5 11, do 1,3 razy szybszą pracę wielozadaniową 512. i analiza danych do 1,5 razy szybsza57 w porównaniu z trzyletnim komputerem.

Łączność Wi-Fi 6

Pracownicy nie są już uzależnieni od obecności przewodów Ethernet. Technologia Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) zapewnia firmom większą skalowalność, mniejsze zakłócenia, zwiększone bezpieczeństwo i większą wydajność niż poprzednie technologie Wi-Fi.

Dłuższy czas pracy na baterii

Wydłużony czas pracy baterii ultraprzenośnych laptopów oraz lekkich i kompaktowych systemów przenośnych oznacza jeszcze większą elastyczność. Niezależnie od tego, czy pracownicy znajdują się w biurze, czy w zdalnej lokalizacji, mogą pozostać niezależni od źródeł zasilania: ich urządzenia będą w stanie pracować nawet 11 godzin na samej baterii, pozwalając na zachowanie maksymalnej produktywności przez cały dzień56

Szybsza analiza i wizualizacja danych

Firmy, które wymieniają systemy, mogą wykorzystać możliwości platformy Intel vPro®, aby z miejsca uzyskać wydajność klasy biznesowej pozwalającą przyspieszyć analizę, transformację i wizualizację danych57

Nadzwyczajny czas reakcji

Dzięki procesorom Intel® Core™ vPro® i pamięci Intel® Optane™ H10 z dyskiem SSD użytkownicy mogą liczyć nawet na 2 razy szybsze otwieranie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji przy jednoczesnym przesyłaniu dużych plików.5​​​ 13.

Optymalizacja pod kątem systemu Windows* 10

Platforma Intel vPro® może ułatwić pełne wykorzystanie korzyści, jakie płyną z migracji do systemu Windows 10. Urządzenia z technologiami Intel® i zintegrowanymi rozwiązaniami bezpieczeństwa mogą pomóc w walce z zagrożeniami cybernetycznymi oraz wspierają logowanie oparte na technologiach biometrycznych. Co więcej, dzięki prostemu i bezproblemowemu zdalnemu zarządzaniu, zespoły ds. IT mogą łatwiej zarządzać zróżnicowaną flotą urządzeń. Wdrożenie zoptymalizowane pod kątem systemu Windows 10 pozwala zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo, zapewniając jednocześnie obsługę wielu różnych typów konstrukcji urządzeń.

Informacje o produktach i wydajności

1Funkcje i zalety technologii Intel® są uzależnione od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Żaden produkt ani komponent nie jest całkowicie bezpieczny. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy lub producenta systemu bądź na stronie intel.pl. Opisane scenariusze obniżenia kosztów mają stanowić przykłady na to, jak dany produkt oparty na technologiach Intel® może w określonych warunkach i konfiguracjach wpłynąć na generowanie kosztów oraz zapewnić oszczędności. Warunki mogą ulec zmianie. Firma Intel nie gwarantuje żadnych poziomów kosztów ani ich obniżenia. Firma Intel nie sprawdza ani nie weryfikuje danych podawanych przez osoby trzecie. Przejrzyj te dane, zapoznaj się z innymi źródłami i sprawdź, czy przedstawione dane są dokładne. Wi-Fi 6: produkty Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) obsługują opcjonalne kanały 160 MHz, co umożliwia osiągnięcie najwyższych teoretycznych prędkości maksymalnych (2402 Mb/s) w przypadku typowych produktów 2x2 802.11ax PC Wi-Fi. Produkty wysokiej jakości z technologią Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) umożliwiają korzystanie z od dwu- do czterokrotnie wyższych teoretycznych prędkości maksymalnych w porównaniu do produktów Wi-Fi 2x2 (1201 Mb/s) lub 1x1 (600 Mb/s) w standardzie 802.11ax, które obsługują jedynie obowiązkowy wymóg, tzn. kanały o szerokości 80 MHz
3Stwierdzenie „Każdego roku pracownicy tracą do jednego dnia roboczego, czekając na uruchomienie swojego ponadtrzyletniego komputera” opiera się na przeprowadzonej w 2018 roku internetowej ankiecie zleconej przez firmę Intel i przeprowadzonej przez firmę J.Gold Associates, LLC., w której wzięło udział 3 297 respondentów z sektora małych firm. Ankieta została przeprowadzona w 16 krajach (Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Indiach, Włoszech, Japonii, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Republice Południowej Afryki, Hiszpanii, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i USA), a jej celem była ocena problemów i kosztów związanych z wdrażaniem starszych komputerów. Przy założeniu, że rozruch odbywa się raz dziennie i przy czasie uruchamiania obliczonym na podstawie średniej z czasów uruchamiania ponadczteroletniego komputera, jakie podali respondenci, oszacowano, że pracownicy spędzali do 8 godzin rocznie na uruchamianiu trzyletniego komputera (2,9 min × 1 uruchomienie na dzień roboczy × 5 dni w tygodniu × 52 tygodnie w roku/60 (aby uzyskać wynik w godzinach) × wskaźnik wykorzystania wynoszący 0,67 = 8,46 godziny rocznie). Dane statystyczne i pełną treść raportu można znaleźć na stronie intel.com/SMEStudy.
4Stwierdzenie „osiągają nawet o 12% mniejszą produktywność, jeżeli korzystają z komputerów trzyletnich lub starszych, co skutkuje potencjalnym szacowanym kosztem na poziomie 7 794 USD rocznie na użytkownika” opiera się na przeprowadzonej w 2018 roku internetowej ankiecie zleconej przez firmę Intel i przeprowadzonej przez firmę J.Gold Associates, LLC., w której wzięło udział 3 297 respondentów z sektora małych firm. Ankieta została przeprowadzona w 16 krajach (Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Indiach, Włoszech, Japonii, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Republice Południowej Afryki, Hiszpanii, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i USA), a jej celem była ocena problemów i kosztów związanych z wdrażaniem starszych komputerów. Respondenci oszacowali, że w przypadku komputerów starszych niż trzy lata pracownicy są nawet o 12,99% mniej produktywni. W oparciu o przeciętne zakładane wynagrodzenie pracownika w wysokości 60 000 USD koszt utraty wydajności wyniesie 7 794 USD. Dane statystyczne i pełną treść raportu można znaleźć na stronie intel.com/SMEStudy.
5Wyniki są oparte na testach przeprowadzonych w dniach 21 marca 2019 r. i 3 kwietnia 2019 r. i mogą nie odzwierciedlać wszystkich publicznie dostępnych aktualizacji zabezpieczeń. Więcej informacji zawiera zastrzeżenie dotyczące konfiguracji. Żaden produkt nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach Intel®. Testy wydajności, takie jak SYSmark i MobileMark, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, podzespołów, oprogramowania i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie intel.pl/benchmarks.
6Nawet 11 godzin pracy baterii w celu zachowania produktywności przez cały dzień przy użyciu procesora Intel® Core™ i7-8665U ósmej generacji: na podstawie wyniku testu obciążeń MobileMark 2018 przeprowadzonego na przedprodukcyjnym systemie OEM z procesorem Intel Core i7-8665U, PL1 = 15 W TDP, 4 rdzenie / 8 wątków; przyspieszenie do 4,8 GHz; układ graficzny: Intel® UHD Graphics 620; wyświetlacz: 14" o rozdzielczości 1920 × 1080; pamięć RAM: 16 GB; pamięć masowa: Hynix 256 GB; pojemność baterii: 52 Wh; system operacyjny: Windows* 10 Pro; system BIOS: v.1.0.1; MCU: AA, jasność wyświetlacza ustawiono na 150 nitów przy zasilaniu prądem stałym. Bezprzewodowa karta sieciowa systemu jest włączona i powiązana z siecią bezprzewodową, która nie jest połączona z Internetem.
7Zgodnie z wynikami testu obciążenia zmiany źródła danych przy użyciu programu Microsoft Power BI porównującego procesor Intel® Core™ i7-8665U ósmej generacji z procesorem Intel® Core™ i7-6600U szóstej generacji. W teście tym mierzy się czas potrzebny na zmianę źródła danych w pulpicie nawigacyjnym programu Power BI i wyświetlenie nowych danych na pulpicie.
8

ODŚWIEŻANIE KONFIGURACJI
NOWY: Platforma referencyjna firmy Intel: procesor Intel® Core™ i7-8665U, PL1 = 15 W TDP, 4 rdzenie / 8 wątków, przyspieszenie do 4,8 GHz, karta graficzna: UHD Intel® 620, pamięć RAM: 2 × 4 GB DDR4-2400, pamięć masowa: Intel® 760p SSD, 512 GB, system operacyjny: Microsoft Windows* 10 RS5, wersja 1809 (kompilacja 1763v1), BIOS: x177, MCU: A8.

3-LETNI: System OEM z procesorem Intel® Core™ i7-6600U, PL1 = 15 W TDP, 2 rdzenie / 4 wątki, przyspieszenie do 3,9 GHz, HD Intel® 620, wyświetlacz: 14-calowy o rozdzielczości 1920 × 1080, pamięć RAM: 8 GB pamięci DDR4, pamięć masowa: dysk SSD, 256 GB, pojemność baterii: 36 Wh, system operacyjny: Microsoft Windows* 10 Pro RS5, wersja 1809 (kompilacja 1763v292), BIOS: v1.0.1, MCU: C2.

9The Total Economic Impact™ of the Intel vPro® platform, Forrester, grudzień 2018 r. Badanie przeprowadzone przez firmę Forrester Consulting na zlecenie firmy Intel, w którym przebadano 256 managerów IT w średnich firmach (od 100 do 1000 pracowników) korzystających z platform Intel vPro® w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii i Chinach. Osiemdziesiąt pięć procent „zgodziło się”, albo „zdecydowanie zgodziło się”, że użytkownicy nowszego sprzętu widzą jeszcze większą poprawę wydajności. Pełną treść badania można znaleźć na stronie Intel.pl/vProPlatformTEI.
10Procesory Intel® Core™ vPro® i7-8665U i Intel® Core™ vPro® i5-8365U ósmej generacji
11Zgodnie z wynikami testu SYSmark 2018 porównującego procesor Intel® Core™ i7-8665U ósmej generacji i Intel® Core™ i7-6600U szóstej generacji. Narzędzie SYSmark 2018 jest publikowane przez konsorcjum Business Applications Performance Corporation (BAPCo). SYSmark testuje wydajność aplikacji komputerowych w systemie Windows przy użyciu rzeczywistych scenariuszy: produktywności, kreatywności i czasu reakcji. Popularne aplikacje w tych scenariuszach obejmują Microsoft Office, Adobe Creative Cloud i Google Chrome. Każdy scenariusz zapewnia indywidualne wskaźniki składające się na wynik ogólny.
12Zgodnie z wynikami testów wydajności w zastosowaniach biurowych i podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie porównujących procesor Intel® Core™ i7-8665U ósmej generacji z procesorem Intel® Core™ i7-6600U szóstej generacji. Prezentacja w programie Microsoft PowerPoint w formacie .ppt z 20 slajdami o rozmiarze 2,35 MB jest eksportowana do formatu .mp4, 1920 × 1080, H.264, o rozmiarze 30 MB. Podczas tworzenia prezentacji wideo: 1) plik .docx o rozmiarze 6,49 MB i o długości 801 stron z programu Microsoft Word jest konwertowany do pliku PDF o rozmiarze 3,7 MB oraz 2) ponownie obliczany jest arkusz kalkulacyjny .xlsm o rozmiarze 68,4 MB z programu Microsoft Excel.
13Nawet 2 razy szybsze otwieranie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji przy jednoczesnym przesyłaniu dużych plików przy użyciu procesora Intel® Core™ i7-8665U ósmej generacji i 512 GB pamięci Intel® Optane™ H10 z dyskiem SSD w porównaniu z samym dyskiem SSD, zgodnie z pomiarami otwierania plików w programach Microsoft Word, Excel i PowerPoint. Procesor Intel® Core™ i7-8665U, PL1 = 15 W TDP, 4 rdzenie / 8 wątków; przyspieszenie do 4,8 GHz; układ graficzny: Intel® UHD Graphics 620; pamięć RAM: 2 × 4 GB pamięci DDR4-2400; pamięć masowa: dysk Intel® SSD 760p, 512 GB; system operacyjny: Microsoft Windows* 10 RS5, kompilacja 1809 (1763v1); system BIOS: x177, MCU: A8 w porównaniu z procesorem Intel Core i7-8665U, PL1 = 15 W TDP, 4 rdzenie / 8 wątków; przyspieszenie do 4,8 GHz; układ graficzny: Intel® UHD Graphics 62; pamięć RAM: 2 × 4 GB pamięci DDR4-2400; pamięć masowa: 512 GB pamięci Intel® Optane™ H10 z dyskiem SSD; system operacyjny: Microsoft Windows* 10 RS5, kompilacja 1809 (1763v1); system BIOS: x177; MCU: A8.