Wybór najlepszych minikomputerów dla małych firm

Zapewnij sobie produktywność i kreatywność w najmniejszych przestrzeniach.

Produktywność i kreatywność dla małych przestrzeni

  • Mini PC są znakomite dla małych firm, które potrzebują kompaktowych komputerów mieszących się w wąskich przestrzeniach, bez chodzenia na kompromisy w kwestii ich wydajności lub funkcji.

  • Można ich używać w różnorakich konfiguracjach: ukrywać za ekranem z cyfrowym oznakowaniem lub jako koncentratora w sali konferencyjnej.

  • Zaawansowane elementy mini komputerów są energooszczędne i nie wytwarzają dużo ciepła.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

Jeśli w Twojej działalności biznesowej stawiasz przestrzeń niemal na równi z mocami obliczeniowymi, mini PC oferują Ci możliwość wydajności komputera stacjonarnego w kompaktowym, konfigurowalnym i energooszczędnym opakowaniu. Dowiedz się, które specyfikacje będą miały największy wpływ i jakie inne właściwości wziąć pod uwagę.

Mini PC kontra tradycyjne komputery stacjonarne

Możesz się zastanawiać, po co rozważać zakup minikomputera, skoro dostępne są tradycyjne komputery stacjonarne o takiej samej wydajności.

Dla wielu małych firm zarządzanie rozwojem oznacza jednocześnie zarządzanie przestrzenią. Jeśli nie masz miejsca na laptopa lub tradycyjny komputer stacjonarny, odpowiednim rozwiązaniem może być mini PC. Nie tylko można go ukryć za monitorem, ale jest również na tyle mobilny, że nie będzie Ci przeszkadzał w przemeblowaniu Twojego biura lub magazynu. Ma też inteligentny design, więc Twoi pracownicy nie będą musieli poświęcać swojej produktywności, ani kreatywności.

Zalety mikrokomputerów dla małych firm

Już sam rozmiar mini PC może okazać się urzekający, ale oferują również uniwersalność i wartość. Na dzisiejszym rynku znajdziesz szeroką gamę produktów mini PC. Wiele z nich jest zasilanych najnowszymi procesorami Intel® Core™ i5 lub i7, co zapewnia świetną wydajność w komputerze SFF.

Powód Nr 1: przestrzeń
Przestrzeń jest najczęściej bardzo ważna dla małych firm. Jednak pełna wieża komputerów stacjonarnych mierzy co najmniej 56 cm wysokości, 20 cm szerokości i 61 cm głębokości. Porównaj to z mini PC, takim jak Intel® NUC. Jego wysokość wynosi nieco ponad 5 cm, natomiast podstawa to kwadrat o boku około 10 cm.

Powód Nr 2: uniwersalność
Minikomputery można rozstawić w kreatywny sposób i w ciekawych miejscach. Wykorzystaj je do obsługi cyfrowego oznakowania, interaktywnych kiosków, ekranów w salach konferencyjnych lub wbudowanych aplikacji IoT. Twoi pracownicy docenią szeroką gamę funkcji usprawniających produktywność codziennych zadań, wideokonferencje i doznania multimedialne.

Powód Nr 3: wartość
W porównaniu z komputerami stacjonarnymi, mini PC zużywają mało energii. Ich elementy o małej mocy nie wytwarzają tyle ciepła, więc w małych nie trzeba będzie ich chłodzić zżerającymi prąd wiatrakami. Jeśli energooszczędność jest ważna dla Twojej firmy, możesz wybrać mini komputer z certyfikatem Energy Star, taki jak Intel® NUC. Zapewni Ci on efektywne zużycie mocy.

Mające rozmiary kanapki minikomputery Intel® NUC zapewniają Ci wydajność i funkcje komputera stacjonarnego.

Specyfikacje dotyczące wydajności minikomputerów

Komputery SFF bazują na CPU, RAM i pamięci, w celu zapewnienia wydajności porównywalnej z tradycyjnym komputerem stacjonarnym. Jeśli jeszcze nie korzystasz z Windows*10, możesz zaoszczędzić wybierając mini PC z zainstalowanym już najnowszym systemem operacyjnym Windows*.

Procesor (CPU)
Procesor to mózg mini komputera. Jeśli zadania Twoich pracowników związane są z przeprowadzaniem intensywnych obliczeń, np. pracują z arkuszami zapełnionymi danymi lub programami do projektowania graficznego, potrzebujesz solidnej wydajności. Znajdziesz ją w mini komputerach, zasilanych najnowszymi procesorami Intel® Core™.

Pamięć RAM
RAM przechowuje tymczasowo dane w pamięci Twojego mini PC. Możesz łatwo dodać więcej RAM, jeśli potrzebujesz jej do złożonych programów. Musisz mieć jednak moc przetwarzania, aby czerpać korzyści z dodanego RAM.

Dodatek pamięci Intel® Optane™ czyni z minikomputerów, wyposażonych już w i tak potężne procesory Intel® Core™, jeszcze dynamiczniejsze maszyny. Pamięć Intel® Optane™ zapamiętuje najczęściej używane przez Twoich pracowników programy i zapewnia do nich szybki dostęp, co czyni pracę płynniejszą.

Pamięć masowa
Aby przechowywać wszystkie swoje pliki, łatwo uruchamiać komputer i sprawnie pracować w swoich programach oraz systemie operacyjnym, musisz wyposażyć minikomputer w dysk twardy (HDD),dysk Intel® Solid State Drive lub Intel® SSD. W przeciwieństwie do pamięci RAM, przechowują one dane na stałe. W tym wypadku znaczenie ma zarówno rozmiar, jak i prędkość.

Dyski twarde zawierają elementy mechaniczne, które mogą mieć wpływ na ich szybkość. Są jednak tańsze. Dyski Intel® SSD są droższe, ale zapewniają szybszą wydajność i krótszy czas reakcji systemu. Oto kolejny przypadek, w którym dodanie pamięci Intel® Optane™ do procesora Intel® Core™ i dysku twardego przynosi nam korzyść: pojemność pamięci masowej, ogólną wydajność oraz czas reakcji porównywalne do dysków Intel® SSD, ale w niższej cenie.

System operacyjny
Procesory Intel® Core™ i Microsoft Windows* 10 zostały zoptymalizowane pod kątem lepszej współpracy. Minikomputery z najnowszymi procesorami Intel® Core™ i systemem Windows* 10 Pro oferują wyższą wydajność i usprawnione funkcje zabezpieczeń w porównaniu ze starszymi komputerami. Pozwala to pracownikom zachować produktywność, a firmom konkurencyjność.

Inne właściwości, na które warto zwrócić uwagę

Innymi ważnymi czynnikami przy wyborze właściwego mini PC dla Twojej firmy, są waga urządzenia, grafika i zdolności łączeniowe.

Grafika
Aby mini PC zasłużył na swoją nazwę, większość liczy na grafikę zintegrowaną z procesorem, dla wyjść wideo. Takie przyspieszenie graficzne jest wystarczające dla wielu firm. Jeśli jednak Twój biznes wymaga zdolności stacji roboczej, możesz wybrać również mini komputer obsługujący odrębną kartę graficzną.

Łączność
W celach łącznościowych musisz podłączyć swój mini komputer do wszystkich urządzeń, z których korzystasz w przypadku tradycyjnego komputera stacjonarnego. Może to być monitor, mysz, klawiatura, głośniki, dyski itd. Twoje potrzeby spełniać będzie wiele portów. Przykładowo, minikomputery Intel® NUC mają, z przodu i z tyłu, porty USB, HDMI oraz super zestaw zdolności Thunderbolt™ 3. Obejmuje on USB 3.1, a także Thunderbolt™ 40 Gbps i DisplayPort 1.2 w jednym porcie USB-C. Minikomputery Intel® NUC są dostępne również z wejściem microSD oraz Gigabit Ethernet.

Waga
Mini komputery z procesorami Intel® Core™ mogą wykonać wszystko, co komputer stacjonarny, a zajmują o wiele mniej przestrzeni i mniej ważą. Waga wielu z nich nie przekracza 1,5 kg, dzięki czemu możesz bezproblemowo przeorganizowywać swoją przestrzeń w trakcie rozwoju. A jeśli będą Ci potrzebne komputery podczas wydarzeń, z radością odkryjesz, jak tanie jest transportowanie minikomputerów.

Zalety Intel® NUC

Intel® NUC to jedyny mini PC zaprojektowany, zbudowany i wspierany przez firmę Intel. Dajemy na niego trzyletnią gwarancję. Do wyboru są trzy opcje: gotowy do używania mikrokomputer, podstawowy zestaw Intel® NUC do zbudowania własnego sprzętu lub płyty główne Intel® NUC. Najnowsze komputery Intel® NUC wyposażone są w procesory Intel® Core™ dziesiątej generacji, zintegrowaną lub zewnętrzną grafikę oraz dysk HDD lub Intel® SSD. Wszystko to zaprojektowane do pracy w małych przestrzeniach i niskiego zużycia prądu.