Trendy technologiczne 2019 dla małych firm

Najważniejsze informacje

  • Możliwość efektywnej pracy z dowolnego miejsca jest kluczowa dla utrzymania przewagi konkurencyjnej

  • Małe i średnie przedsiębiorstwa muszą opracować mobilną strategię

  • Pracownicy mobilni potrzebują sprzętu przyjaznego mobilności

  • Laptopy z najnowszymi procesorami do urządzeń przenośnych Intel® Core™ łączą wysoką wydajność z przenośnością.

  • Odpowiednia technologia jest kluczowa dla skutecznej strategii mobilnej

Niezależnie od tego, czy Ty lub Twoi pracownicy pracują z domu, w trasie, czy przemieszczają się w ramach swojej działalności z jednej lokalizacji do innej, możliwość efektywnej pracy w dowolnym miejscu jest kluczem do utrzymania konkurencyjnej przewagi u klientów, jak i u pracowników. Czy Twoja firma spełnia oczekiwania klientów i pracowników w zakresie mobilności?

Dysponowanie technologią umożliwiającą Twoim pracownikom pracę w dowolnym miejscu zapewnia Twojej firmie oczekiwaną przez klientów zdolność reakcji w czasie rzeczywistym . Zapewnia ona również elastyczność, której współcześni pracownicy poszukują, pomagając w ten sposób Twojej firmie uzyskać przewagę konkurencyjną, niezbędną do pozyskania i zachowania pracowników.

Sondaż zlecony przez Intermedia ujawnia, że 91% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) dysponuje już pracownikami mobilnymi.1 Niezależnie od tego, czy Twoja firma jest już jedną z nich, czy też dopiero rozważasz możliwość pracy zdalnej, właściwa technologia jest niezbędna, aby uczynić mobilność Twoją przewagą konkurencyjną.

Dosięgnij Chmury: Aplikacje przyjazne mobilności

Aby pracownicy mogli pracować zdalnie, MŚP muszą opracować mobilną strategię, która umożliwi pracownikom łatwy dostęp do danych, aplikacji i innych istotnych zasobów niezbędnych do wykonywania ich pracy. Pomóc może w tym wykorzystanie technologii chmury obliczeniowej oraz oprogramowania jako usługi (SaaS).

Poprzez przechowywanie i udostępnianie danych w chmurze, Twoi pracownicy mogą pracować efektywnie w dowolnej lokalizacji. Szacuje się, że ponad 6 na 10 (63%) MŚP korzysta obecnie z chmury obliczeniowej2.

Dodatkowe 33% aktywnie planuje wykorzystanie technologii chmury lub bada, w jaki sposób najlepiej ją zastosować we własnym przedsiębiorstwie2.

Rozwiązania SaaS oparte na chmurze umożliwiają pracownikom dostęp do potrzebnego oprogramowania, bez względu na ich fizyczną lokalizację. Od kalendarzy online i narzędzi do konferencji internetowych, aż do popularnych aplikacji biznesowych, takich jak Microsoft Office* 365, rozwiązania SaaS umożliwiają całemu Twojemu zespołowi wspólną pracę, nawet gdy pracownicy rozproszeni są po całym świecie.

Aby zmaksymalizować wyniki technologii chmury obliczeniowej oraz aplikacji SaaS, wyposaż swój zespół w najnowszy sprzęt komputerowy. Większość aplikacji SaaS wymaga wydajnych procesorów, aby zapewnić optymalne funkcjonowanie. Uruchamianie aplikacji SaaS na starszym komputerze może negatywnie wpłynąć na wydajność, zmniejszając tym samym potencjalne korzyści w zakresie produktywności.

Komputer na każdą potrzebę: Sprzęt przyjazny mobilności

Pracownicy mobilni potrzebują sprzętu, który jest wystarczająco elastyczny, by móc korzystać z niego wszędzie, gdzie jest to konieczne - z własnego biura do miejsca pracy klienta, czy z pokoju hotelowego do jadącego pociągu. Aby wybrać odpowiedni sprzęt komputerowy, szukaj komputerów spełniających potrzeby każdego pracownika, biorąc pod uwagę ich stanowisko pracy i codzienne zadania.

Na przykład laptopy z najnowszymi procesorami do urządzeń przenośnych Intel® Core™ łączą wysoką wydajność z przenośnością, aby pracownicy mogli kontynuować pracę bez względu na to, gdzie się znajdą.

Laptopy opracowane wspólnie z firmą Intel z myślą o wydajności mobilnej z najnowszymi procesorami Intel® Core™, są zaprojektowane w sposób, który umożliwia szybką reakcję, natychmiastowe wybudzanie3 i gotowość do pracy, gdy tego potrzebujesz. Z wydłużonym czasem pracy baterii na wyświetlaczach FHD (1080p),3 laptopy opracowane wspólnie z firmą Intel z myślą o wydajności mobilnej z najnowszymi procesorami Intel® Core™ są długodystansowcami, nawet gdy Twoje codzienne programy są uruchomione.

Połączenie również nie jest problemem. Laptopy opracowane wspólnie z firmą Intel z myślą o wydajności mobilnej i wyposażone w najnowsze procesory Intel® Core™ pozwalają zachować łączność w dowolnym miejscu. Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) zapewnia najlepszy w swojej klasie bezprzewodowy dostęp4 do szybkich i niezawodnych połączeń, nawet w sieciach z wieloma podłączonymi urządzeniami. A modele z technologią 4G LTE zapewniają możliwość pozostania online, nawet jeśli nie jesteś w biurze. Ponadto, dołączony port Thunderbolt™ 3 – najszybsze dostępne złącze USB-C5– umożliwia błyskawiczne podłączenie za pomocą tylko jednego kabla do wyświetlacza, pamięci masowej, akcesoriów, a nawet zasilania.

Dokonaj wyboru przyjaznego mobilności

Odpowiednia technologia jest kluczowa dla skutecznej strategii mobilnej. Szukaj urządzeń mobilnych, których sprzęt przekracza wymagania systemowe zalecane przez sprzedawcę oprogramowania, o co najmniej 50%. Zalecane wymagania systemowe odzwierciedlają zazwyczaj jedynie minimalne wymagania niezbędne do uruchomienia danego oprogramowania. Poprzez wybór wydajniejszego sprzętu wyposażysz swoją firmę w urządzenia mobilne, które funkcjonują sprawnie nie tylko dziś, lecz są w stanie również spełniać potrzeby Twojej firmy w przyszłości.

Od oprogramowania do pracy grupowej opartego na chmurze, po nowoczesny sprzęt komputerowy - zapewnienie pracownikom technologii zaprojektowanej do pracy mobilnej pomoże im pracować sprawnie i wydajnie, bez względu na ich fizyczną lokalizację. Zakup komputerów z zaawansowanymi możliwościami do pracy zdalnej, może poprawić zadowolenie klientów oraz pracowników, co pomoże Twojej firmie uzyskać przewagę konkurencyjną w coraz bardziej mobilnym świecie.

Informacje o produktach i wydajności

1

Ankieta zostało zlecone przez Intermedia i dostarczone przez Techaisle, organizację przeprowadzającą globalne badania rynku IT dla małych i średnich firm i analizującą przemysł. W sumie 270 małych i średnich firm amerykańskich, reprezentowanych przez decydentów biznesowych i IT z przedsiębiorstw zatrudniających od 10-99 pracowników, wzięło udział w ankiecie przeprowadzonej w listopadzie 2017 r. Wyniki uzyskane zostały z kwestionariusza online wypełnianego w 21 minut, a limit próbek ustalony został wg liczby pracowników. Żródło: New Research Ranks Reliability as Top UCaaS Purchasing Priority Among SMBs.

2

Firma Gartner przeprowadziła tę ankietę w kwietniu i maju 2017 roku wśród 699 amerykańskich firm z sektora MŚP, które zatrudniają ponad 10 pracowników i osiągają roczne przychody poniżej 100 mln USD. W ankiecie nie brały udziału organizacje non-profit. Kompetentni respondenci są decydentami lub mają znaczący wpływ na podejmowanie decyzji związanych z zakupem technologii dla swoich organizacji. Źródło: badanie firmy Gartner dotyczące najważniejszych trendów technologicznych w sektorze MŚP, cytowane przez firmę Capterra.

3

„Pobudka z trybu uśpienia w mniej niż 2 sekundy": od naciśnięcia przycisku, podniesienia pokrywy lub uaktywowania głosem, do włączonego wyświetlacza i gotowości do uwierzytelnienia.

4

Najlepsza w swojej klasie karta sieciowa Wi-Fi 6: produkty Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) obsługują opcjonalne kanały o 160 MHz, co umożliwia osiągnięcie najszybszych teoretycznych prędkości maksymalnych (2402 Mb/s) dla typowych produktów 2x2 802.11ax PC Wi-Fi. Produkty Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) klasy premium umożliwiają uzyskanie 2–4 razy większych teoretycznych prędkości maksymalnych w porównaniu ze standardowymi produktami 2x2 (1201 Mb/s) lub 1x1 (600 Mb/s) 802.11 AX PC Wi-Fi, które obsługują jedynie obowiązkowe kanały 80 MHz.

5

Technologia Thunderbolt™: W porównaniu z innymi komputerowymi technologiami układów wejścia/wyjścia, takim jak eSATA, USB oraz IEEE 1394 Firewire*. Wydajność zależy od konfiguracji używanego sprzętu i oprogramowania. Wymaga urządzenia wyposażonego w technologię Thunderbolt™.