Wybór nowego komputera stacjonarnego dla Twojej małej firmy

Znajdź najlepszy komputer stacjonarny dla Twojej małej firmy, który zmaksymalizuje produktywność i kreatywność.1

Komputer stacjonarny to najlepszy rodzaj komputera dla właścicieli małych firm, którzy chcą zrównoważyć wydajność i cenę. Zapewniają one doskonałą wydajność w przeliczeniu na złotówki, w porównaniu z innymi komputerami osobistymi. Nadają się do wszystkiego – od bezpośrednich obliczeń, po wysokiej wydajności zastosowania. Szeroka gama rozmiarów, w tym wieże, All in one (AIO) i mini komputery, pozwoli Ci dobrać komputer stacjonarny idealnie skrojony pod potrzeby Twojej firmy.

Komputery stacjonarne dla małych firm

Komputery stacjonarne od dekad są trzonem komputeryzacji małych firm. Jest ku temu dobry powód. Obecnie pozostają preferowanymi maszynami do zastosowań wymagających mocnego procesora. Ale jaki jest najlepszy komputer stacjonarny dla małych firm? Wszystko zależy od Twoich unikalnych potrzeb.

Architekci, inżynierowie, analitycy i montażyści filmowi są przykładami pracowników, którzy potrzebują komputerów stacjonarnych będących w stanie wykonać szereg działań. Nierzadko jednocześnie. Stacje robocze są sprawdzonymi narzędziami, których potrzebują do:

  • przeprowadzania analiz big data;
  • przeprowadzania analiz gospodarczych lub finansowych;
  • tworzenia i edytowania plików wideo i audio;
  • sporządzania szkiców dokumentów technicznych lub inżynieryjnych;
  • tworzenia i programowania aplikacji.

Jednak komputery stacjonarne są również idealne dla przedstawicieli infolinii, pracowników handlu i wszystkich, którzy codziennie muszą wykonywać zadania mniej związane z obliczaniem. Często dzielą oni komputery stacjonarne, na których pomagają klientom, zawierają transakcje sprzedaży i zamówień, przeglądają i tworzą dokumenty oraz arkusze, a także zarządzają przechowywanymi plikami. Innymi słowy, komputery stacjonarne są jednymi z najbardziej wszechstronnych komputerów osobistych dla małych firm, których zakup może wspomóc Cię w każdej sytuacji.

Większość firm wymienia je wyłącznie w konkretnych sytuacjach: urządzenie się psuje, firma się rozrasta lub Microsoft kończy obsługę i dostarczanie aktualizacji zabezpieczeń dla systemu operacyjnego Windows. Ostatnia z tych sytuacji stała się faktem w styczniu 2020 r. Połączenie przejścia na Windows* 10 z nowym komputerem stacjonarnym, to oszczędny i skuteczny sposób na aktualizację.

A jeśli Twoi pracownicy głośno domagają się większej wydajności dla bardziej wymagających zastosowań, nie ma na to lepszej pory. Wskaźniki wydajności komputerów stacjonarnych względem ich ceny, stale się poprawiają.

Komputery stacjonarne dostarczają bezprecedensową wydajność i responsywność, które są ważne ze względu na tempo życia w dzisiejszym świecie.

Zalety komputerów stacjonarnych

Wybór nowego komputera stacjonarnego dla biznesu pozwoli Ci cieszyć się wieloma kluczowymi zaletami.

  • Bezpieczeństwo fizyczne. Małe firmy zawierzają komputerom stacjonarnym ich najbardziej wrażliwe dane. Skoro można je fizycznie zabezpieczyć, mogą zapewnić lepszą ochronę firmowym informacjom.
  • Wydajność. Komputery stacjonarne potrafią wydobyć z siebie olbrzymią wydajność obliczeniową, szczególnie jeśli zasilane są najnowszymi procesorami Intel® Core™. Możesz skonfigurować komputer stacjonarny, aby spełniał potrzeby użytkowników korzystających z zaawansowanych funkcji, twórców i każdego z konkretnymi wymaganiami.
  • Koszty. Komputery stacjonarne zapewniają świetną wydajność w przeliczeniu na złotówkę. Ponadto, zwykle kosztują mniej, niż np. laptopy. Są też tanie w utrzymaniu. Możesz je również z łatwością naprawiać lub aktualizować.
  • Obeznanie. Niektóre firmy lub organizacje rządowe wybierają komputery stacjonarne, bo po prostu ich pracownicy już je znają. Dzięki znanemu urządzeniu czują się oni bardziej komfortowo.

Wskazówki dotyczące kupowania komputerów stacjonarnych dla biznesu

Najistotniejszymi elementami dla wydajności komputera stacjonarnego są procesor (CPU), pamięć (RAM) i pamięć masowa. Zawsze warto jednak mieć na uwadze system operacyjny, zwłaszcza jeśli jeszcze nie masz Windows* 10. Niektóre firmy zwracają również uwagę na kartę graficzną i wyświetlacz, pod kątem aplikacji wizualnych.

1. Wybierz właściwy procesor (CPU)
Aby dać swoim pracownikom wymaganą przez nich wydajność, zacznij od mocnego procesora. Jest on mózgiem komputera stacjonarnego. Rdzeń procesora otrzymuje instrukcje i wykonuje obliczenia. Nie dziwi więc, że im więcej rdzeni ma procesor, tym szybciej wykonuje zadania.

Większość producentów komputerów oferuje gamę komputerów stacjonarnych z najnowszymi procesorami Intel® Core™ i3, i5 oraz i7. Pomaga to zapewnić, że spełnią one nawet rygorystyczne wymagania techniczne. Najlepszy procesor wyciągnie również więcej z pamięci RAM, co jeszcze bardziej zwiększy wydajność.

2. Kup obfitą pamięć (RAM)
RAM to krótkoterminowa pamięć robocza komputera stacjonarnego. To właśnie tam przechowywane są dane aktualnie wykonywanego zadania. Im więcej pamięci RAM, tym więcej programów może działać jednocześnie i szybciej reagować.

Jeśli udało Ci się wybrać właściwy procesor, wydajność komputera może już być dla Ciebie zadowalająca. Możesz ją jednak ulepszyć, szczególnie w kwestii natłoku zadań, wybierając więcej pamięci RAM.

Pomoże to usprawnić prędkość, z którą pracownicy tworzą, pracują i zapisują pliki. Będą mogli również pracować szybciej i skuteczniej na różnych aplikacjach.

3. Zmaksymalizuj pamięć masową komputera stacjonarnego
Pamięci masowej w komputerze stacjonarnym nigdy za wiele. To właśnie tam przechowywane są Twoje stałe dane, system operacyjny i aplikacje oprogramowań. W kwestiach wydajności, nie możesz na tym skąpić. Jednak prędkość pamięci masowej może zmienić tyle samo, co jej wielkość.

Masz do wyboru albo dysk twardy (HDD) lub napęd (SSD). Dysk twardy kosztuje mniej, lecz działa z wykorzystaniem mechanicznych części, wpływających na prędkość komputera w trakcie dostępu do danych. Napędy SSD są mniejsze, lżejsze, szybsze... i droższe.

4. Zaktualizuj system operacyjny
Jeśli Twój komputer stacjonarny wciąż działa na Windows* 7, omija Cię szansa na usprawnienie wydajności i bezpieczeństwa. Odkąd Microsoft zakończył obsługę tego systemu na początku 2020 r., nie będziesz już otrzymywać patchów i aktualizacji zabezpieczeń. Przez to wydajność i funkcjonalność programów mogą się obniżyć. Warto jednak poczekać, zanim zainstalujesz na swoich komputerach Windows *10. Uruchomienie nowego systemu operacyjnego na starszych komputerach może nie zapewnić pełnych korzyści.

Nowy komputer Windows z najnowszym procesorem Intel® Core™ pomaga pracownikom być bardziej produktywnymi i kreatywnymi. Będą oni w stanie otwierać i używać aplikacji Windows szybciej i pracować spokojniej, dzięki wbudowanym funkcjom ochronnym i automatycznym aktualizacjom.

5. Zoptymalizuj grafikę i wyświetlacz
Radzenie sobie z grafiką może wpłynąć na doświadczenia użytkownika, szczególnie w przypadku edycji zdjęć, filmów i obrazów. Odpowiada za to procesor graficzny (GPU). Wiele komputerów stacjonarnych ma zewnętrzną kartę graficzną, która zapewnia wydajność wymaganą przez grafików, projektantów stron, edytorów wideo, inżynierów i architektów, potrzebną do aplikacji wizualnych z najwyższej półki.

Rozmiary komputerów stacjonarnych dla małych firm

Komputery stacjonarne dla małych firm są sprzedawane w różnych rozmiarach. Dzięki temu możesz wybrać najlepiej pasujący do Twojego biznesu i przestrzeni biurowej. Prawdopodobnie znane Ci są już duże wieże, popularne w firmach, a także mniejsze wieże, które stają się coraz bardziej popularne. Komputery all in one oferują sprawdzoną wydajność w eleganckim i stylowym opakowaniu, natomiast mini komputery, takie jak Intel® NUC, sprawdzają się najlepiej w małych przestrzeniach. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm popularnym rozmiarom.

All-in-One dla małych firm (AIO)
Komputery all in one łączą komputer oraz pełnowymiarowy ekran w jedno potężne, usprawnione i stylowe urządzenie, którego podstawa zajmuje mało przestrzeni. Przejście na AIO z najnowszym procesorem Intel® Core™, oferuje pracownikom stacjonarnym zwiększające skuteczność właściwości i narzędzia.

AIO są również idealne dla stanowisk stałych, sytuacji wielodostępności, jak kioski, systemy punktu sprzedaży (POS) oraz pomieszczeń huddle room. Pracownicy będą cieszyć się natychmiastowym uruchomieniem oraz zaletami szerokiej kompatybilności sprzętu i oprogramowania, do obsługiwania popularnych aplikacji. Po sparowaniu nowego AIO z wydajnością Windows* 10 produktywność może poszybować w górę.

Kup komputery All-in-One (AIO) ›

Wieże dla małych firm
Wieże oferują największą elastyczność spośród wszystkich rozmiarów, a dodatkowo niemal każdy pracownik je zna. Spora liczba wejść pozwala Ci na poszerzenie procesora, pamięci RAM lub masowej, aby mogły sprostać potrzebom wydajności. Mają również wiele portów na każde urządzenie, które możesz zechcieć podłączyć.

Nowe modele z procesorami Intel® Core™ mają wbudowane właściwości, pomagające poprawić bezpieczeństwo. A jeśli wybierzesz wieżę o małych wymiarach, otrzymasz wydajność w opakowaniu, które łatwo zmieścisz nawet w małej przestrzeni biurowej. 

Kup wieże ›

Dzięki firmie Intel, będzie to miało znaczenie

Niezależnie od tego, który komputer stacjonarny będzie pasował dla Twojej firmy, niech będzie on zasilany procesorem Intel® Core™ najnowszej generacji. Będziesz wtedy wiedzieć, że kupujesz komputer stworzony do obsługi najnowszych zadań i standardów łączności, jak Wi-Fi 6. W rezultacie, będzie on lepiej wyposażony do wspomagania Twoich pracowników, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Informacje o produktach i wydajności

1

Technologie Intel mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Żaden produkt ani komponent nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Rzeczywiste koszty i wyniki mogą się różnić.