Jak napędzać DevOps za pomocą chmury hybrydowej — analiza firmy Forrester

Programiści chcą szybko tworzyć i wprowadzać innowacje. Nie chcą poświęcać czasu na manualną i czasochłonną obsługę infrastruktury lokalnej, zwłaszcza jeśli w porównaniu z publiczną chmurą ma ona ograniczony pakiet narzędzi. Z drugiej strony, wyłącznie publiczna infrastruktura chmury nie jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ programiści muszą stale korzystać z wewnętrznych zasobów narzędzi i danych. Oprócz tego trzeba również pamiętać o sprostaniu wymaganiom przedsiębiorstwa związanym z bezpieczeństwem danych, obsługą starszych systemów oraz funkcji sterowania.

Ani czysto prywatna, ani publiczna infrastruktura chmury nie są w stanie sprostać zróżnicowanym wymogom pracowników i programistów. Z tego powodu chmura hybrydowa szybko staje się wiodącym modelem dla firmowych systemów IT. Według badań firmy Forrester „poprawa bezpieczeństwa i zgodności” jest najczęściej wymienianą korzyścią chmury hybrydowej dla osób podejmujących decyzje w dziedzinie IT.1. Z kolei programiści czerpią korzyści z szybkiego dostępu chmury hybrydowej do zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i sieci oraz z możliwości łatwej skalowalności.

Podczas niedawnego seminarium internetowego „Pomoc programistom w pracy w świecie chmury hybrydowej” zaproszony prelegent Chris Gardner – starszy analityk w firmie Forrester – razem z Darrenem Pulsipherem, architektem działu rozwiązań dla przedsiębiorstw firmy Intel, omawia ścisłą współpracę chmury hybrydowej i DevOps.

W trakcie seminarium internetowego Gardner przedstawia interesujące ustalenia oparte na zleconej ankiecie przeprowadzonej przez agencję Forrester Consulting na 515 zarządcach posiadających uprawnienia do sprzedaży i finansów lub wpływ na platformy chmurowe dla swojej organizacji. W odpowiedzi na pytanie, dlaczego używają różnych środowisk chmurowych, najważniejszym powodem, jaki wymieniali uczestnicy ankiety to szerszy zakres środowisk rozwojowych, narzędzi i usług dla programistów w chmurze.

Chmura hybrydowa może również pomóc przedsiębiorstwom przyciągać i zatrzymywać największe talenty. Konkurencja wśród wykwalifikowanych i wydajnych programistów aplikacji jest wysoka. Według wiodącej firmy poszukującej talentów „Programiści chcą się rozwijać. Rozumieją, że krytyczne zadania są zawsze traktowane priorytetowo, ale równocześnie chcą pracować dla firmy, która szanuje ich chęci dalszego rozwoju i poszerzania wiedzy”.2 Jedna czwarta wszystkich respondentów ankiety firmy Forrester odpowiedziała, że „większa satysfakcja programistów” jest jedną z najważniejszych korzyści wynikających z użycia chmury hybrydowej.

42% uczestników ankiety planuje przenieść więcej tradycyjnych aplikacji biznesowych do platform chmury, a 40% zbudować więcej nowych aplikacji w chmurze w kolejnych 2 latach. Oczywiste więc jest, że przedsiębiorstwa uważają, że chmura hybrydowa to skuteczny sposób na rozwijanie innowacji, kontrolowanie kosztów oraz umożliwienie zespołom specjalistów ds. zarządzania wybrania optymalnego środowiska dla każdego obciążenia.

Podobnie jak w przypadku każdej nowatorskiej technologii, przestrzeganie najlepszych praktyk może przyspieszyć osiągnięcie sukcesu i zwiększyć wartość biznesową. W drugiej połowie seminarium internetowego prezenterzy przedstawiają szczegółowe objaśnienie pięciu następujących wskazówek dotyczących włączenia DevOps chmury hybrydowej:

· Nie bój się eksperymentować
· Wykraczaj poza tradycyjne pakiety narzędzi
· Stwórz ciągłą dostawę dzięki automatyzacji
· Zarządzaj w drodze porozumienia, nie sztywnych reguł
· Zbuduj model hybrydowej chmury obliczeniowej

Wprowadzając w życie najlepsze praktyki chmury hybrydowej i wykorzystując narzędzia zarządzania i koordynacji Twoja firma może utrzymać szybkość procesu programowania i administrowania bez względu na platformę. Już dziś obejrzyj seminarium internetowe, aby dzięki chmurze hybrydowej zapewnić swoim programistom sukces, zachęcić do korzystania z infrastruktury w celu stosowania metodologii DevOps oraz utrzymać bezpieczeństwo i kontrolę w środowisku chmury hybrydowej.

Przetwarzanie w chmurze

Dowiedz się, jak dzięki technologii Intel® można uprościć świadczenie usług w chmurze. Poznaj podstawy przetwarzania w chmurze, zaplanuj swoje rozwiązanie, a następnie wybierz potrzebną technologię.

Więcej informacji

Pomoc dla twórców oprogramowania dzięki hybrydowej chmurze obliczeniowej

Zapoznaj się z analizą firmy Forrester Consulting i dowiedz się, jak przedsiębiorstwa podnoszą potencjał infrastruktury IT i zapewniają pomoc dla twórców oprogramowania dzięki hybrydowej chmurze obliczeniowej.

Więcej informacji

Informacje o produktach i wydajności

1dane z badania Global Business Technographics Infrastructure Survey 2017 firmy Forrester
2Mondo, „Jak zatrzymać programistów” https://www.mondo.com/how-to-retain-developers/.