Chmura hybrydowa łączy w sobie usługi lokalne i zdalne

Firma Intel wyposaża chmurę obliczeniową w kompatybilne procesory, komponenty sieciowe i dyski SSD. Zapewnia także wiele różnych technologii wspomagających, łatwe do wdrożenia rozwiązania chmurowe oraz dostęp do wielu partnerów branżowych.

Zalety chmury hybrydowej

Kluczowe aspekty wdrożenia chmury hybrydowej


Oto trzy ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, jeśli rozważa się unowocześnienie centrum przetwarzania danych przez wdrożenie chmury hybrydowej.

Chmura hybrydowa dla przedsiębiorstw

Poznaj zalety chmury hybrydowej dla przedsiębiorstw.

Połączenie największych zalet chmury prywatnej i publicznej

Przyjęcie strategii chmury hybrydowej umożliwia najlepsze wykorzystanie technologii na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa, ponieważ dział IT może wykorzystać dotychczasowe doświadczenia i oszczędności związane z chmurą obliczeniową w połączeniu ze starszymi rozwiązaniami. Dzięki wykorzystaniu zarówno lokalnych, jak i zdalnych usług w chmurze można kontrolować koszty, zwiększać bezpieczeństwo i poprawiać wydajność. Aż 30–40 procent dotychczasowych wydatków na rozwiązania IT można przeznaczyć na nowe technologie, które generują nowe przychody.

Chmura hybrydowa może również zastąpić nieskoordynowane i niezatwierdzone rozwiązania IT. Działy IT i DevOps mogą mieć wspólny interes w tym, aby razem optymalizować zadania inżynieryjne, zarządzanie i obciążenie pracą w każdej chmurze korporacyjnej.

Poznaj efektywne strategie chmur hybrydowych

Wdrażanie chmury hybrydowej

Skuteczne łączenie chmur prywatnych i publicznych wymaga integracji na różnych poziomach, w tym na poziomie zarządzania siecią, zabezpieczeniami, aplikacjami i pulpitem nawigacyjnym. Bardziej zaawansowane wdrożenia chmury hybrydowej mogą również obejmować zarządzanie różnymi chmurami i koordynowanie ich, równoważenie obciążenia pracą, pamięci masowe, sieci i inną infrastrukturę.

Najskuteczniejsze wdrożenia rozpoczynają się od wskazania konkretnego lub newralgicznego problemu, który wymaga rozwiązania.

Aby uruchomić i utrzymać chmurę hybrydową, przedsiębiorstwo potrzebuje: wydajnej, bezpiecznej, ekonomicznej platformy umożliwiającej wdrożenie chmury hybrydowej i środowiska wielochmurowego; wykwalifikowanych informatyków; solidnego ekosystemu partnerów, który obejmuje dostawców technologii i doradców, procesy integracji i wdrażania oraz wsparcie techniczne.

Alternatywne strategie wdrażania chmur

Chmura hybrydowa łączy zalety chmur prywatnych i publicznych. Istnieje jednak wiele powodów biznesowych i technicznych, które przemawiają za umieszczeniem niektórych zadań wyłącznie w chmurze publicznej lub prywatnej.

Chmura prywatna

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu kontroli, spełnieniu wymogów w zakresie zgodności i utrzymaniu ciągłości biznesowej, skorzystaj z prywatnej chmury, która zapewni wysoką wydajność i bezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej o chmurze prywatnej

Chmura publiczna

Skorzystaj z infrastruktury chmury pochodzącej od dostawców elastycznych usług zdalnych, aby sprawnie poszerzyć zasoby obliczeniowe, mieć dostęp do doświadczonego personelu i dodatkowych możliwości w zakresie IT i dostarczania usług w chmurze.

Dowiedz się więcej o chmurze publicznej

Dodatkowe zasoby i spostrzeżenia w zakresie chmur obliczeniowych

Zastosowanie korporacyjnej chmury hybrydowej i multichmury

Poznaj korzyści płynące z przyjęcia strategii w zakresie korporacyjnej chmury hybrydowej lub multichmury, zapoznając się z badaniem korporacyjnych ekspertów ds. IT.

Więcej informacji

Rozwiązania przetwarzania w chmurze zaspokajają zmieniające się potrzeby, zapewniając przewagę konkurencyjną

Chmury publiczne, prywatne i hybrydowe zapewniają usługi i możliwości informatyczne, które odpowiadają na współczesne złożone wyzwania technologiczne niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Przeczytaj o rozwiązaniach przetwarzania w chmurze

Strategia chmury hybrydowej

Przeczytaj 10 najczęściej zadawanych pytań na temat opracowywania strategii chmury hybrydowej.

Zobacz 10 najczęściej zadawanych pytań

Zalety dysków SSD w przetwarzaniu w chmurze

Nowoczesne dyski Solid-State Drive (SSD) stanowią podstawę wydajnego centrum przetwarzania danych w chmurze hybrydowej.

Dowiedz się więcej o dyskach SSD i chmurze

Migracja maszyn wirtualnych i kontenerów w środowiskach chmury hybrydowej

Maksymalizacja elastyczności i wykorzystania maszyn wirtualnych w celu uzyskania ekonomicznych rozwiązań jest kluczowa z punktu widzenia spójnej strategii obsługi wielu chmur.

Dowiedz się więcej o migracji maszyn wirtualnych i kontenerów

Pokrewne produkty i technologie

Skalowalne procesory Intel® Xeon®

Optymalizacja pod kątem obciążeń wspiera wymagające aplikacje i daje dostęp do praktycznych informacji.

Dowiedz się więcej na temat skalowalnych procesorów Intel® Xeon®

Technologia Intel® Optane™

Nowatorska pamięć klasy premium, która na nowo definiuje proces tworzenia i użytkowania komputerów.

Dowiedz się więcej na temat technologii Intel® Optane™

Rozwiązanie Intel® Select

Uprość i przyspiesz wdrażanie infrastruktury centrum przetwarzania danych.

Więcej informacji o rozwiązaniu Intel® Select


Zapewnij swojej firmie elastyczność i bezpieczeństwo niezbędne do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w cyfrowym świecie.