Chmura prywatna zapewnia dużą wydajność i efektywność

Firma Intel ułatwia świadczenie usług przetwarzania w chmurze, oferując kompatybilne procesory, komponenty sieciowe i dyski SSD. Zapewnia także wiele różnych technologii wspomagających, łatwe do wdrożenia rozwiązania chmurowe oraz dostęp do wielu partnerów branżowych.

Zalety chmury prywatnej

Chmura prywatna zapewnia jednostkom biznesowym i organizacjom DevOps szybszy dostęp do podstawowych zasobów IT, z oczekiwanym od nowoczesnego centrum przetwarzania danych poziomem kontroli bezpieczeństwa, zgodności i ciągłości działania. Dzięki niej zespoły mogą szybko rozbudowywać infrastrukturę i łączyć zasoby, korzystając z zalet chmury obliczeniowej w środowisku lokalnym.

Strategie wdrożenia

Chmury prywatne dzielą się na trzy ogólne kategorie w zależności od realizowanej usługi. Ale proces wdrożenia każdej z nich jest podobny: 1) uzyskanie dokładnych informacji od jednostek biznesowych, które problemy wymagają rozwiązania; 2) wybór platformy, na przykład Microsoft, VMWare* lub OpenStack*; 3) rozpoczęcie od małych zadań i ich stopniowe zwiększanie.

Infrastruktura jako usługa (IaaS)

Dostarczanie infrastruktury – maszyn wirtualnych, pamięci masowej, sieci i systemów operacyjnych – oparte na chmurze, jako usługa na żądanie.

Przeczytaj studium przypadku „Infrastruktura jako usługa (IaaS) w BMW”

Platforma jako usługa (PaaS)

Zapewnia możliwość tworzenia, testowania, wdrażania, hostowania i utrzymywania aplikacji w jednym środowisku programistycznym. Model PaaS często obejmuje wsparcie dla współpracy zespołu DevOp i zarządzania kosztami.

Przeczytaj o modelu PaaS

Oprogramowanie jako usługa (SaaS)

Wykorzystuje model dystrybucji do obsługi aplikacji biznesowych z centralnej lokalizacji. Mogą one obejmować aplikacje użytkowników, aplikacje biznesowe i techniczne.

Dowiedz się więcej o modelu SaaS

Wdrożenia chmury prywatnej w przedsiębiorstwie

Przesyłanie danych

We współpracy z firmą Intel firma Tata Communications postanowiła oprzeć swoją ofertę usług przetwarzania w chmurze na architekturze OpenStack, tworząc elastyczną, zdefiniowaną programowo infrastrukturę dla firmy.

Obejrzyj film o firmie Tata

Volkswagen

Dzięki wdrożeniu usług przetwarzania w chmurze prywatnej Volkswagen oszczędza czas i pieniądze

Uniwersytecka chmura nowej generacji oparta na architekturze Intel® oraz na platformie chmurowej OpenStack* firmy Mirantis pozwala na gromadzenie zasobów dotychczas zamkniętej infrastruktury, udostępnianie ich i korzystanie z nich, co zwiększa elastyczność procesów biznesowych i IT.

Obejrzyj film o firmie VW

Uniwersytet Umeå

Uniwersytet Umeå pokazuje, jak efektywnie wykorzystać chmurę obliczeniową w placówkach oświatowych

Johan Carlsson, prorektor ds. usług informatyczno-telekomunikacyjnych na Uniwersytecie Umeå, omawia doświadczenia swojej uczelni oraz efektywne wykorzystanie chmury obliczeniowej w placówkach oświatowych, w tym znaczne korzyści wynikające z automatycznego zaopatrzenia.

Obejrzyj film o Uniwersytecie Umeå

Alternatywne strategie wdrażania chmur

Oprócz chmury prywatnej w przedsiębiorstwach można również wdrożyć chmurę publiczną lub hybrydową. Zobacz, jak to zrobić, korzystając z technologii Intel®.

Chmura publiczna

Skorzystaj z infrastruktury chmury pochodzącej od dostawców elastycznych usług zdalnych, aby sprawnie poszerzyć zasoby obliczeniowe, mieć dostęp do doświadczonego personelu i dodatkowych możliwości w zakresie IT i programowania.

Dowiedz się więcej o chmurze publicznej

Chmura hybrydowa

Połączenie lokalnych i zdalnych usług chmury, które są traktowane jak zintegrowane, elastyczne i sfederowane środowisko i zarządzane z najlepszym w swojej klasie podejściem.

Dowiedz się więcej o chmurze hybrydowej

Dodatkowe zasoby i spostrzeżenia w zakresie chmur obliczeniowych

Rozwiązania Red Hat* w zakresie chmury prywatnej ułatwiają szybkie wdrażanie innowacji

Dzięki usługom na żądanie, ujednoliconemu zarządzaniu i interoperacyjności firmy komputerowe i działy IT mogą optymalizować infrastrukturę, efektywnie wykorzystywać zasoby i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Przeczytaj o Red Hat

Podnieś wydajność operacyjną dzięki rozwiązaniu chmury obliczeniowej firmy SUSE

Rozwiązanie SUSE OpenStack Cloud* pomaga firmom komputerowym i działom IT sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na elastyczność i szybkość bez ograniczania się do rozwiązań jednego dostawcy.

Przeczytaj o SUSE

Pokrewne produkty i technologie

Procesory Intel® Xeon® Scalable

Optymalizacja pod kątem obciążeń wspiera wymagające aplikacje i daje dostęp do praktycznych informacji.

Dowiedz się więcej na temat procesorów z rodziny Intel® Xeon® Scalable

Technologia Intel® Optane™

Nowatorska pamięć klasy premium, która na nowo definiuje proces tworzenia i użytkowania komputerów.

Dowiedz się więcej na temat technologii Intel® Optane™

Rozwiązanie Intel® Select

Uprość i przyspiesz wdrażanie infrastruktury centrum przetwarzania danych.

Więcej informacji o rozwiązaniu Intel® Select


Zapewnij swojej firmie elastyczność i bezpieczeństwo niezbędne do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w cyfrowym świecie.