Chmura publiczna zapewnia maksymalną elastyczność

Firma Intel ułatwia świadczenie usług przetwarzania w chmurze, oferując kompatybilne procesory, komponenty sieciowe i dyski SSD. Zapewnia także wiele różnych technologii wspomagających, łatwe do wdrożenia rozwiązania chmurowe oraz dostęp do wielu partnerów branżowych.

Zalety chmury publicznej

Chmura publiczna zapewnia dostęp do różnych platform i usług informatycznych poza przedsiębiorstwem na sprawdzonej infrastrukturze dostawców usług przetwarzania w chmurze. Umożliwia rozbudowę nowoczesnego centrum przetwarzania danych bez ponoszenia nakładów inwestycyjnych. Przedsiębiorstwa mogą szybko przyspieszyć wdrażanie innowacji dzięki możliwościom i usługom dostępnym w modelach infrastruktury jako usługi (moc obliczeniowa / pamięć masowa / sieć), platformy jako usługi (bazy danych i biblioteki uruchomieniowe) oraz oprogramowania jako usługi (systemy aplikacji biznesowych).

Wdrażanie chmury publicznej

Wykorzystanie chmury obliczeniowej umożliwia pracownikom działów biznesowych i informatycznych skupienie się na nowych możliwościach. Firmy często zaczynają od aktywów niestrategicznych. Następnie, w miarę nabierania doświadczenia, wdrażają chmurę publiczną na szerszą skalę.

Na początek warto rozpocząć od przeprowadzenia oceny umiejętności, aby ustalić, jakich możliwości lub zasobów potrzebuje organizacja. Następnie można wykorzystać chmurę publiczną do wybiórczego zarządzania kluczowymi elementami – informacjami, aplikacjami, zasobami i bezpieczeństwem.

Dział IT może pełnić funkcję doradczą dla jednostek biznesowych w zakresie zasobów chmury publicznej. Może pomóc w ocenie potrzeb i pozyskaniu zasobów bez konieczności szukania pomocy poza przedsiębiorstwem.

Alternatywne strategie wdrażania chmur

Oprócz chmury prywatnej w przedsiębiorstwach można również wdrożyć chmurę prywatną lub hybrydową. Zobacz, jak to zrobić, korzystając z technologii Intel®.

Chmura prywatna

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu kontroli, spełnieniu wymogów w zakresie zgodności i utrzymaniu ciągłości biznesowej, skorzystaj z prywatnej chmury, która zapewni wysoką wydajność i bezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej o chmurze prywatnej

Chmura hybrydowa

Połączenie lokalnych i zdalnych usług chmury, które są traktowane jak zintegrowane, elastyczne i sfederowane środowisko i zarządzane z najlepszym w swojej klasie podejściem.

Dowiedz się więcej o chmurze hybrydowej

Dodatkowe zasoby i spostrzeżenia w zakresie chmur obliczeniowych

Niezrównana elastyczność i skalowalność

Szybko dodawaj zasoby obliczeniowe i pamięć masową, które uzupełnią korporacyjne centra przetwarzania danych i przyspieszą działanie aplikacji w sytuacji, w której kontrola i bezpieczeństwo nie są najważniejsze.

Zapoznaj się z listą kontrolną dotyczącą chmury publicznej

Sprawna obsługa złożonych potrzeb biznesowych dzięki rozwiązaniu Microsoft Azure*

Niedroga infrastruktura IT i elastyczność na rynku to dwa istotne powody przemawiające za wykorzystaniem szerokiego wachlarza zintegrowanych usług biznesowych w chmurze publicznej, jaki zapewnia rozwiązanie Microsoft Azure.

Przeczytaj informacje o rozwiązaniu Azure

Rozwiązania przetwarzania w chmurze zaspokajają zmieniające się potrzeby, zapewniając przewagę konkurencyjną

Chmury publiczne, prywatne i hybrydowe zapewniają usługi i możliwości informatyczne, które odpowiadają na współczesne złożone wyzwania technologiczne niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Przeczytaj o rozwiązaniach przetwarzania w chmurze

Zasoby dla dostawców usług w chmurze

Rosnące znaczenie usług przetwarzania w chmurze oraz nowe technologie generują zapotrzebowanie na wydajne i elastyczne usługi zoptymalizowane pod kątem obciążenia pracą.

Więcej informacji

Pokrewne produkty i technologie

Procesory Intel® Xeon® Scalable

Optymalizacja pod kątem obciążeń wspiera wymagające aplikacje i daje dostęp do praktycznych informacji.

Dowiedz się więcej na temat procesorów z rodziny Intel® Xeon® Scalable

Technologia Intel® Optane™

Nowatorska pamięć klasy premium, która na nowo definiuje proces tworzenia i użytkowania komputerów.

Dowiedz się więcej na temat technologii Intel® Optane™


Zapewnij swojej firmie elastyczność i bezpieczeństwo niezbędne do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w cyfrowym świecie.