Narzędzie intel® Solid-State Drive Firmware Update Tool dla problemu DevSleep

18405
9/25/2015

Wprowadzenie

To narzędzie ma na celu włączenie/wyłączenie funkcji DevSleep na wybranych modelach SSD, aby zapobiec znanemu problemowi z wykrywaniem dysków.

Dostępne pliki do pobrania

 • Niezależne od systemu operacyjnego
 • Rozmiar: 1.4 MB
 • SHA1: B1EE07F0488FD0A928F8B194B7D5B5045633BF65
 • Niezależne od systemu operacyjnego
 • Rozmiar: 42 MB
 • SHA1: 72406BB690B00BCDBA35B409393D045B1CC14899

Szczegółowy opis

Nie wiesz, czy jest to właściwy sterownik lub oprogramowanie dla Twojego komponentu? Uruchom Intel® Driver & Support Assistant, aby automatycznie wykryć aktualizacje sterowników lub oprogramowania.

Opis:

To narzędzie ma na celu włączenie/wyłączenie funkcji DevSleep na wybranych modelach SSD, aby zapobiec znanemu problemowi z wykrywaniem dysku w systemie Windows* 8/8.1/10/Server 2012.

Funkcja DevSleep:

Device Sleep (lub DevSleep / DEVSLP) to najnowsza funkcja w niektórych urządzeniach SATA, która pozwala im przejść w stan "uśpienia urządzenia" przy niskiej mocy. Na przykład zużycie energii przez dysk półprzewodnikowy Intel® Solid-State Drive Pro z serii 2500 (2,5 cala) w trybie DevSleep wynosi jedynie 5 mW i 55 mW w stanie bezczynności.

Problem z wykrywaniem dysku związany z funkcją DevSleep:

Na niektórych płytach głównych SYSTEM BIOS i system operacyjny włączają tę funkcję na dyskach, których dotyczy problem, ale płyta główna nie sygnalizuje wybudzenia dysku SSD z powrotem.

Objawy tego problemu to:

 • Dysk SSD znika w systemie Windows 8/8.1/10/Server 2012, instalacja
 • Dysk SSD znika po wznowieniu uśpienia

Główną przyczyną tego problemu jest implementacja systemu BIOS płyty głównej. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest aktualizacja płyty głównej do najnowszego systemu BIOS i sprawdzenie u dostawcy płyty głównej, czy jej BIOS rozwiązuje ten problem. Dla klientów, którzy nie mają systemu BIOS naprawić od dostawcy płyty głównej lub z jakichkolwiek powodów nie chcą skontaktować się z producentem płyty głównej lub nie chcą naprawić od firmy Intel, oferujemy to narzędzie, które wyłącza funkcję DevSleep na dyskach, których dotyczy problem.

Dyski, których dotyczy problem:

 • Dysk półprzewodnikowy Intel® Solid-State Drive Pro z serii 2500
 • Dysk Półprzewodnikowy Intel® z serii 530
 • Dysk Półprzewodnikowy Intel® z serii 535

Ten plik do pobrania jest ważny dla produktu/-ów z poniższego spisu.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.