Grafika Intel® – sterowniki DCH dla systemu Windows®

19344
4/27/2020

Wprowadzenie

Ten plik do pobrania instaluje system Intel® Graphics Driver dla procesorów 6., 7., 8., 9., 10., Apollo Lake, Gemini Lake, Amber Lake, Whiskey Lake i Comet Lake.

Dostępne pliki do pobrania

Zalecane
 • Windows 10, 64-bit*
 • Rozmiar: 314.5 MB
 • SHA1: 223D1AC0BF8D30B825106F6E6A87DC89BD88214A
 • Windows 10, 64-bit*
 • Rozmiar: 321.8 MB
 • SHA1: F47EE86474676509EC62A0FDB01E6C9826798241

Szczegółowy opis

Aktualizacja 29.04.2019

Raporty o błędach producentów OEM nadal pojawiają się podczas instalacji. Większość z nich, jeśli nie wszystkie, wynika z aktualnego sterownika w systemie, który nie jest DCH. Ta aktualizacja będzie instalowana wyłącznie za pośrednictwem sterowników DCH OEM. W takim przypadku należy postępować zgodnie z tymi instrukcjami:

OSTRZEŻENIE:spowoduje to usunięcie dostosowań OEM. Jeśli producent OEM nie ma dostępnego sterownika DCH, prawdopodobnie modyfikacje nie zostaną ponownie zainstalowane przez aktualizację Windows po aktualizacji do wersji 100.8141. W przypadku jakichkolwiek problemów, takich jak inerowanie treści, BSOD, TDR itp., zainstaluj ponownie najnowszy sterownik OEM.

 1. Sprawdź, czy masz obsługiwaną generację procesora i wersję systemu operacyjnego.
 2. Odłącz połączenie internetowe, aby aktualizacja Windows update nie przeinstalowala automatycznie poprzedniego sterownika OEM.
 3. Otwórz kartę graficzną > Menedżera urządzeń, > prawym przyciskiem myszy [Grafika Intel] i odinstaluj urządzenie > urządzenie
  1. Ważne: zaznacz "Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia"
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce w menedżerze urządzeń> wybierz Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętowych
  1. Uwaga: wiele starszych wersji można przechowywać w systemie, aby wycofać się z
 5. Jeśli kolejna karta graficzna Intel® jest ponownie zainstalowana, powtórz 3 & 4, dopóki nie wyświetli się podstawowa karta graficzna, a nie sterownik firmy Intel.
 6. Ponownie obuwać
 7. Zainstaluj 100.8141.
 8. Uruchom ponownie i podłącz internet ponownie
 9. Sprawdź, czy 100.8141 jest zainstalowany w Menedżerze urządzeń
 10. Uruchom aktualizację Windows w przypadku dostosowań OEM, które można przeinstalować

OSTRZEŻENIE: Instalacja tego ogólnego sterownika karty graficznej firmy Intel nadpisze niestandardowy sterownik dla producenta komputera (OEM). Sterowniki OEM są ręcznie dobrane i obejmują niestandardowe funkcje i rozwiązania problemów związanych z platformą. Ogólny sterownik firmy Intel zapewnia użytkownikom najnowsze i najlepsze usprawnienia funkcji oraz poprawki błędów, których OEM mogą nie dostosować jeszcze do potrzeb platformy. Użytkownicy mogą sprawdzić, czy na stronach internetowych OEM dostępne są pasujące wersje OEM.

Wszelkie problemy z grafiką znalezionych przy użyciu ogólnych sterowników karty graficznej firmy Intel należy zgłaszać bezpośrednio firmie Intel. Klienci korporacyjni powinni zawsze korzystać ze sterowników OEM i zgłaszać wszystkie problemy u dostawcy, który zakupił platformy i za pośrednictwem jego pomocy technicznej.

Podkreśla

Gears Wajda* i XCOM: Klatkazostała zweryfikowana pod Intel® Iris® Plus graficzną lub lepszą.

Odblokowane sterowniki: Słyszeliśmy, jak bardzo nasi użytkownicy chcą mieć swobodę aktualizacji swoich systemów do naszych regularnie generycznych sterowników kart graficznych oraz umożliwienia naszych najnowszych udoskonaleń gier, aktualizacji funkcji i poprawek. Od tej wersji sterowniki DCH karty graficznej Intel® są teraz odblokowane w celu bezpłatnego aktualizowania sterowników producenta komputera (OEM) i ogólnych sterowników grafiki Intel w Centrum pobierania. Po prostu użyj exe i korzystaj z aktualizacji na platformie procesora Intel6 generacji lub wyższej i nie martw się o modyfikacje producentów OEM – nie martw się o każdą aktualizację, a OEM mogą oddzielnie zachować modyfikacje za pomocą programu Microsoft* Windows Update. Ważne informacje na temat tej aktualizacji dostępne są w sekcji Uwagi na temat wydania*2.

Informacje dla programistów

Wersja przedprodukcyjna OneAPI Level Zero Runtime*i jest teraz w zestawie. Zapoznaj się ze specyfikacją poniżej.

Sprawdź swoją rozgrywki gameplay.intel.com, gdzie znajdziesz zalecane ustawienia gry dla wielu innych ulubionych gier.

Zainstaluj system Intel® Driver & Support Assistant, który regularnie sprawdza sterowniki i może dostarczać powiadomienia o nowych sterownikach.

To jest sterownik DCH. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji na temat sterowników DCH.

Obsługiwane wersje systemu operacyjnego

 • Microsoft Windows® 10-64 — aktualizacja Fall Creators (1709)(RS3)
 • Microsoft Windows 10-64 – aktualizacja z kwietnia 2018 r. (1803)(RS4)
 • Microsoft Windows 10-64 — aktualizacja z października 2018 r. (1809)(RS5)
 • Microsoft Windows 10-64 – aktualizacja z maja 2019 r. (1903)(19H1)
 • Microsoft Windows 10-64 – aktualizacja z listopada 2019 r. (1909)(19H2)

Notatki

 • Format instalacji własnej (. exe) to najłatwiejsza metoda instalacji i nasze zalecenie.
 • Format instalacji ręcznej (. zip) jest przeznaczony dla programistów i specjalistów IT.

W celu instrukcje instalacji, obsługiwanego sprzętu i nie tylko zapoznaj się z treścią ReleaseNotes.

Informacje Intel® software i sterowniki

Sterownik lub oprogramowanie Twojego komponentu Intel® mogła zostać zmieniona lub zastąpiona przez producenta komputera. Zanim zainstalujemy nasz sterownik, zalecamy s współpracy z producentem komputera, aby nie tracąc funkcji ani dostosowań.

Zobacz listę stron internetowych z pomocą techniczną dla producentów komputerów.

Ten plik do pobrania jest ważny dla produktu/-ów z poniższego spisu.

Automatyczne aktualizacje sterowników i oprogramowania

Zidentyfikuj swoje produkty i zainstaluj sterownik Intel oraz aktualizacje oprogramowania dla systemu Windows*.

Materiały zawarte na tej stronie są tłumaczeniem z języka angielskiego, wykonanym częściowo przez człowieka, a częściowo automatycznie. Materiały te są udostępnione dla Twojej wygody i należy je traktować jedynie jako ogólne źródło informacji. Nie ma jednak gwarancji, że są one kompletne bądź poprawne. Jeśli istnieje jakakolwiek rozbieżność między wersją angielską tej strony a jej tłumaczeniem, wersja angielska jest wersją obowiązującą i ma rozstrzygające znaczenie. Wyświetl anglojęzyczną wersję tej strony.