Oto przyszłość dronów komercyjnych

Firma Intel przewodzi w nowej erze skalowalnych rozwiązań z zastosowaniem komercyjnych dronów dla firm. Oferując niezawodne i bezpieczne platformy dronów, wiele różnych parametrów ładowności oraz wydajne oprogramowanie do płynnego planowania misji, zwiększamy potencjał samolotów bezzałogowych do rozwiązywania problemów, z którymi boryka się dziś Twoja firma.

Nowa era rozwiązań powietrznych

Firma Intel jest wyjątkowo dobrze przygotowana do oferowania kompleksowych usług i rozwiązań w zakresie dronów. Nasz sprzęt do dronów został zaprojektowany i wyprodukowany pod kątem bezproblemowej integracji z naszym zaawansowanym oprogramowaniem do planowania lotów, Intel® Mission Control Software, oraz naszą opartą na chmurze platformą do zarządzania zasobami cyfrowymi, Intel® Insight Platform. Firma Intel jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby – od bezpiecznego i dokładnego gromadzenia danych po przechowywanie i przetwarzanie danych oraz zarządzanie nimi. Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży paliwowej, komunalnej, budowlanej czy rolniczej, pomożemy Ci przeprowadzić cyfrową rewolucję w Twojej firmie.

Więcej informacji

System Intel® Falcon™ 8+

Dron Intel® Falcon™ 8+ to zaawansowany komercyjny dron wielowirnikowy zaprojektowany z myślą o profesjonalnym zastosowaniu w wielu sektorach gospodarki. Posiada on najlepszy stosunek masy do urządzeń, a także wyposażony został w funkcję pozwalającą na rejestrację szczegółowych danych z powietrza na potrzeby precyzyjnej rekonstrukcji danych 3D. Dron można zaprogramować tak, aby poruszał się po zautomatyzowanej trasie, wykonując zdjęcia we wcześniej ustalonych pozycjach. Dzięki potrójnemu, nadmiarowemu systemowi autopilota, dron ten zapewnia niezrównaną stabilność, możliwość uwzględniania takich czynników zewnętrznych, jak silne powiewy wiatru, czy też odporność na działanie pól elektromagnetycznych. Wszystko to pomaga zapewnić wysoką niezawodność, wydajność lotu oraz precyzję danych zebranych podczas każdego użycia.

Przejdź do pełnej strony produktu

Dron Intel® Sirius™ Pro

Dron Intel® Sirius™ Pro to stałopłatowy bezzałogowy statek powietrzny, idealny do zadań komercyjnych wymagających wytrzymałości. Dron ten może znacznie ograniczyć czas i koszty wykonywania zadań. Wykonuje w pełni zautomatyzowane loty nad trudno dostępnym terenem bez potrzeby tworzenia naziemnych punktów kontrolnych. Start z ręki i stabilna konstrukcja sprawiają, że Intel® Sirius™ Pro jest łatwy w użyciu i bezpieczny. Oprogramowanie MAVinci* Desktop łączy planowanie lotu i sprawdzanie jakości danych oraz zintegrowane funkcje eksportu, dzięki czemu zapewnia dużą precyzję i umożliwia gromadzenie danych wysokiej jakości.

Przejdź do pełnej strony produktu

Przedstawiamy platformę Intel® Insight 

Firma Intel optymalizuje najważniejsze etapy pracy drona, skracając drogę od pozyskania precyzyjnych danych do uzyskania na ich podstawie przydatnych informacji. Teraz platforma Intel® Insight pomoże Ci w przechowywaniu, porządkowaniu i korzystaniu z rosnącej ilości danych zebranych przez drony i związanych z dużymi zasobami i obiektami rozsianymi po całym świecie. Wszystko to w środowisku sprzyjającym współpracy, zaprojektowanym z myślą o umożliwieniu realizacji złożonych projektów przez zespoły działające w różnych lokalizacjach. Ta oparta na chmurze platforma — dostępna dla wybranych klientów korporacyjnych — ułatwi korzystanie z dronów komercyjnych na niespotykaną dotąd skalę. 

Więcej informacji

Rozwój inspekcji komercyjnych

System Intel® Falcon™ 8+ zmienia sposób, w jaki firmy, takie jak Cyberhawk, przeprowadzają inspekcje. Dowiedz się, jak Cyberhawk ogranicza ryzyko powstawania urazów, zmniejsza przestoje i generuje oszczędności, przeprowadzając inspekcje za pomocą drona Intel® Falcon™ 8+ bez uszczerbku dla procesu produkcji.

Zobacz studium przypadku terminalu gazowego w St. Fergus ›

Transformacja działalności firmy

Komercyjne drony firmy Intel zapewniają większą liczbę wydajnych sposobów prowadzenia kontroli i inspekcji w różnych branżach.

Górnictwo ropy naftowej i gazu

Drony komercyjne zmieniają branżę górnictwa ropy naftowej i gazu. Dzięki wykorzystaniu systemu Intel® Falcon™ 8+ do przeprowadzania dokładnych inspekcji działających i pracujących instalacji, firmy unikają przestojów pracy, redukują zagrożenia dla swoich pracowników oraz optymalizują koszty. Co więcej, komercyjne drony stanowią idealne rozwiązanie do rejestracji obrazów tradycyjnych i termowizyjnych kominów, dolnych pokładów, wież chłodniczych oraz ciasnych przestrzeni.

Zobacz studium przypadku gazowni Moomba

Budownictwo

Rynek budowlany będzie się rozwijał we wszystkich fazach cyklu życia budynku – od projektu do budowy i eksploatacji, a potencjalnie nawet do jego rozbiórki. W fazie projektowej, od niedawna dobrze w podejściu modelowania informacji o budynku (ang. Building Information Modelling, BIM) sprawdzają się dane i analizy pochodzące z dronów. W fazie budowy drony zapewniają szybszy sposób opracowywania planów prac na podstawie badań terenowych i mogą pomóc w monitorowaniu stanu placu budowy w trakcie realizacji projektów. Drony stanowią również bezpieczne i tanie rozwiązanie w zakresie kontroli oraz narzędzi do monitorowania postępów, które mogą być pomocne w bieżącej eksploatacji budynku i zarządzaniu nim.

Zapoznaj się ze studium przypadku katedry Halberstadt >

Rolnictwo

Dzięki danym analitycznym, jakich dostarczają mapy generowane na podstawie obrazów zarejestrowanych przez komercyjne drony, rolnictwo nabiera wiatru w żagle. Dla przykładu skanowanie pod kątem przerw w instalacjach nawadniających czy liczenie roślin na potrzeby przewidywania wielkości plonów przy wykorzystaniu dronów umożliwia rolnikom skoncentrowanie się na tych obszarach, które wymagają największego wsparcia. Ponadto narzędzia do monitorowania stanu zdrowotności roślin, takie jak czujniki wielospektralne, mogą umożliwić rolnikom lepszą optymalizację plonów przy jednoczesnym obniżeniu zużycia wody i kosztów nawożenia.

Usługi użyteczności publicznej

Zarządzanie zasobami użytkowymi będzie kluczowym wyzwaniem w nadchodzącym dziesięcioleciu. Zamiast ryzykować awarie, firmy szukają możliwości przeprowadzania napraw prewencyjnych. Regularne inspekcje z wykorzystaniem dronów komercyjnych, takich jak Intel® Falcon™ 8+, lub mapowanie korytarzy za pomocą drona Intel® Sirius™ Pro to idealne rozwiązania konserwacyjne. Drony mogą być pomocnymi narzędziami w rękach zespołów serwisowych zajmujących się liniami energetycznymi, rurociągami i instalacjami produkującymi czystą energię.

Znajdź właściwego drona dla swojej firmy


Sprawdź, jak rozwiązania dronów firmy Intel wspierają transformację firm.

Więcej ze świata dronów firmy Intel

Podniebna rewolucja

Na technologiach Intel® opiera się wszystko – kontrole handlowe, miernictwo i kartografia, jak i bijące rekordy świata pokazy świetlne.

Więcej informacji

Drony z technologiami Intel rozświetlają niebo

Nasze rekordowe loty to zupełnie nowy rodzaj rozrywki z wykorzystaniem niesamowitej technologii dronów.

Więcej informacji

Ponad Arktyką

Zobacz, jak arktyczny odkrywca Ole Liodden wykorzystuje drony, by zmienić sposób prowadzenia badań nad klimatem.

Więcej informacji

Ochrona zabytków

Zobacz, jak drony Intel można wykorzystać do opracowania metody konserwacji Wielkiego Muru Chińskiego.

Więcej informacji