Zapoznaj się ze studiami przypadków na temat dronów wyposażonych w technologie Intel®

Dowiedz się, jak rozwiązania i usługi firmy Intel® oparte na dronach ułatwiają organizacjom wykorzystywanie potencjału danych ze zdjęć lotniczych: od zaawansowanego planowania lotów po dokładniejsze gromadzenie danych i zarządzanie zasobami cyfrowymi w chmurze, w tym przetwarzanie i analizowanie danych. Zapoznaj się z tymi studiami przypadków i przekonaj się, jak firmy się zmieniają i jak możesz skorzystać z ich doświadczeń.

Wyeksponowane

Udoskonalone kontrole mostów dzięki rozwiązaniom firmy Intel opartym na dronach

Wiodące firmy inżynieryjne i wydziały transportu wykorzystują komercyjną technologię dronów firmy Intel podczas przeprowadzania kontroli dwóch kultowych amerykańskich mostów. Zobacz, jak rozwiązania sprzętowe i programowe firmy Intel współpracują ze sobą, tworząc potężne narzędzie wykorzystujące zdjęcia lotnicze, które jest wydajniejsze, dokładniejsze i bezpieczniejsze od innych metod kontroli.

Przeczytaj studium przypadku dotyczące kontroli mostów

Budownictwo

Bezpieczniejsza i szybsza metoda inspekcji, mapowania i modelowania katedry

Rozwiązania i usługi firmy Intel® oparte na dronach sprawdzą i cyfrowo odwzorują model 3d kościoła św. Kathariny w Hirschberg w Niemczech, aby pomóc przy pracach konserwacyjnych. Dron Intel® Falcon™ 8+ w połączeniu z oprogramowaniem Intel® Mission Control jest w stanie wykonać zautomatyzowane misje powietrzne, wykorzystując sieć miejską, fasady i wieże. Automatyczne przechwytywanie danych trwa godzinę w porównaniu z tradycyjnymi kontrolami wymagającymi kilku tygodni oraz użycia rusztowania, co zwiększa ryzyko dla pracowników. Platforma Intel® Insight tworzy szczegółowy cyfrowy model, który zostanie użyty podczas konserwacji i napraw.

Kontrole lotnicze i modelowanie 3D ułatwiają ochronę obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Korei Południowej

Technologia dronów firmy wspiera wysiłki służące zachowaniu architektonicznych struktur o znaczeniu kulturalnym i historycznym, takich jak brama Hwahongmun w twierdzy Suwon Hwaseong w Korei Południowej. Za pomocą oprogramowania Intel® Mission Control i drona Intel® Falcon™ 8+ najpierw przeprowadzono kontrolę bramy Suwon Hwahongmun, a następnie stworzone jej szczegółowy cyfrowy model 3D.

Przeczytaj studium przypadku bramy Hwahongmun

Inspekcja XV-wiecznej niemieckiej katedry i dzieł sztuki z wykorzystaniem drona Intel® Falcon™ 8+

Dzięki lotom na zewnątrz i wewnątrz budynku, zarówno w trybie zautomatyzowanego, jak i manualnego sterowania, dron Intel® Falcon™ 8+ pomógł zebrać dane niezbędne do realizacji dalszych kroków w zakresie planowania renowacji. W efekcie katedra oraz znajdujące się w niej dzieła sztuki zostaną zachowane na kolejne wieki.

Zapoznaj się ze studium przypadku katedry Halberstadt

Akcja ratunkowa po huraganie Harvey z wykorzystaniem systemu Intel® Falcon™ 8+

Firma Intel i Center for Robot-Assisted Search and Rescue na uniwersytecie Texas A&M University wykorzystują najnowocześniejszą technologię dronów, by ratować życie i zapewniać bezpieczeństwo.

Przeczytaj studium przypadku dotyczące huraganu Harvey

Górnictwo ropy naftowej i gazu

Rozwój inspekcji komercyjnych

System Intel® Falcon™ 8+ zmienia sposób, w jaki firmy, takie jak Cyberhawk, przeprowadzają inspekcje. Dowiedz się, jak Cyberhawk ogranicza ryzyko powstawania urazów, zmniejsza przestoje i generuje oszczędności, przeprowadzając inspekcje za pomocą drona Intel® Falcon™ 8+ bez uszczerbku dla procesu produkcji.

Przeczytaj studium przypadku terminalu gazowego w St. Fergus

Inspekcja i mapowanie zakładu odzyskiwania płynów z wykorzystaniem drona Intel® Falcon™ 8+

Dron Intel® Falcon™ 8+ zrobił wysokiej jakości zdjęcia RGB i zdjęcia termalne czterech palników, dzięki czemu firma Santos mogła przeprowadzić inspekcję szybciej, wydajniej i bezpieczniej, a przy okazji zaoszczędziła na koszcie zamknięcia zakładu ok. 50 000 AUD. Dodatkowo uzyskano 473 zdjęcia do wykorzystania w modelowaniu 3D i analizie predykcyjnej.

Przeczytaj studium przypadku gazowni Moomba

Więcej ze świata dronów firmy Intel

Drony komercyjne firmy Intel

Firma Intel przesuwa granice związane z technologią dronów – od inspekcji i pomiarów geodezyjnych po branżę budowlaną i energetyczną nasze profesjonalne drony o dużej mocy pomagają zbierać dane i dostarczają przydatnych informacji w różnych sektorach przemysłu.

Więcej informacji

Dron Intel® Falcon™ 8+

Intel® Falcon™ 8+ to profesjonalny dron o opatentowanej konstrukcji w kształcie litery „V” – najbezpieczniejszy i najwydajniejszy w swojej klasie, doskonale nadający się do inspekcji i sporządzania map.

Więcej informacji

Ponad Arktyką

Zobacz, jak arktyczny odkrywca Ole Liodden wykorzystuje drony, by zmienić sposób prowadzenia badań nad klimatem.

Więcej informacji

Ochrona zabytków

Zobacz, jak drony Intel można wykorzystać do opracowania metody konserwacji Wielkiego Muru Chińskiego.

Więcej informacji